Genocido tyrimo centras laimėjo bylą dėl pažymos apie J. Noreiką

Mindaugo Šernos nuotrauka  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė JAV gyvenančio Lietuvos piliečio Granto Arthuro Gochino...

Mindaugo Šernos nuotrauka 
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė JAV gyvenančio Lietuvos piliečio Granto Arthuro Gochino skundą prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą.

Balandžio 1 dieną įvykusiame teismo posėdyje Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija nutarė, kad   pareiškėjo G.A. Gochino reikalavimas   įpareigoti Centrą pakeisti Centro istorinę išvadą dėl Jono Noreikos veiklos yra netenkintinas. Ši teismo  nutartis yra neskundžiama.

Vyriausiasis administracinis teismas taip pat nutarė priteisti Centrui iš pareiškėjo G. A. Gochino bylinėjimosi išlaidas.

Primename, kad 2019 m. kovo 27 d. Vilniaus apygardos administracinis teismas taip pat buvo atmetęs G. A. Gochino skundą prieš Centrą, tačiau G. A. Gochinas šį teismo sprendimą apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Pranešame, kad prieš dvi savaites, kovo kovo 17 dieną, Vilniaus apygardos administracinis teismas atsisakė priimti dar vieną pil. A. G. Gochino skundą dėl naujos Centro pažymos apie Jono Noreikos veiklą. Centras, radęs naujų istorinių šaltinių,  šia pažyma paskelbė, kad Jonas Noreika aktyviai prisidėjo prie Lietuvos žydų gelbėjimo ir kad jis laikytinas antinacinio pasipriešinimo dalyviu nuo pat savo darbo Šiaulių apskrities viršininku pradžios.


Susiję

Jonas Noreika 2143158392682994465

Rašyti komentarą

 1. supratingas2020-04-02 18:47

  Gera naujiena. Tikiuosi ateityje sulaukti ir kitos geros naujienos, kad iš šito pašlemėko Gochino - atimta Lietuvos pilietybė.

  AtsakytiPanaikinti
 2. supratingas2020-04-02 19:50

  O tai jau būtų netikėta premija :) Bet pirma reikia, kad būtų įteisintas Gumuliausko ar panašus pasiūlymas seime.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pritariu pirmiesiems komentatoriams: būtina tam Gochinui atimti Lietuvos pilietybę ir kelti bylą už šmeižimą. Kaip kitaip stabdyti tuos niekšelius, žeminančius Lietuvos vardą?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Žydų gelbėtojas varė žydus į getus, kur tūkstančiai buvo nužudyti, skaičiavo jų turtus...

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2020-04-08 21:53

  Nejuokinkit apei tas pažymas. Centre kažkodėl dirba žmonės kurie nieko bendro neturi su istorijos išmanymu. Beje ir alkoholio kvapas iš kabinetų galėtų išsivėdinti, nes toks jausmas, kad kaip į sovietmetį grįžus. Bet buvę komunistai dabar didžiausi patriotai tapo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. ...ir prie to centro nebuvęs nė per patrankos šūvį...

   Panaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item