Andrius Švarplys. Europos Sąjunga tapo Eurovizija

tiesos.lt Turkija jau atviru tekstu siunčia Europos Sąjungą... Po Sirijos ir Krymo su Rytų Ukraina ES yra ne milžinas molinėmis kojom...


Turkija jau atviru tekstu siunčia Europos Sąjungą... Po Sirijos ir Krymo su Rytų Ukraina ES yra ne milžinas molinėmis kojomis, o neįgaliojo vežimėlyje sėdintis, bet sprinteriu apsimetantis veikėjas. Įdomu, ar URM‘e yra bent vienas žmogelis, kuris bando reflektuoti šituos tektoninius lūžius pasaulio politikoje, ar vis dar giedama ta pati giesmelė „mūsų balsas kartu su visa ES yra labiau girdimas; mūsų interesai gali būti apginti tik bendru ES vardu“?

Vienas dalykas akivaizdus: ES kaip neoliberalistinis leftistinis „human rights“ projektas yra žlugęs. „Vaivorykštinis“ taikos ir žalumo pasaulis realiajame už-europiniame pasaulyje nebeveža. Nebeveža galbūt todėl, kad nėščias vyras yra ne human rights, bet beprotybė ir aklavietė. Europa paneigė savo tapatybę, pavadinusi ją imperializmu, fašizmu, rasizmu. Ištrynus kryžių ir tautą (the People) vakuumą užpildė „human rights“ ir „tolerancija“. Atgaila prieš „Kitą“ paraleliai ėjo su savasties naikinimu. Europa tam turėjo rimtą priežastį – Aušvicą, bet savinaika nuėjo per toli. Europa sąmoningai pasirinko nežinoti, kas ji yra ir kas kultūriškai bei istoriškai ją sukūrė. 40 metų dar vežė common market (bendra rinka), nes teikė apčiuopiamą naudą. Bet jau Maastrichtas 1992 m. buvo pirmas tektoninis signalas, kad paradigma keičiasi – žmonės pirmą kartą atvirai nepritarė elitistinei eigai (nutraukė permissive consensus). Šią legitimumo krizę, žinomą „demokratijos deficito“ vardu, dar buvo galima gesinti kalbomis, konferencijomis, visokiausiais Plan D (democracy, dialogue, debate), t.y. įprastomis europietiškomis biurokratinėmis nesąmonėmis, nes tai buvo vidinis ES reikalas. (Nepaisant visos imitacijos susirūpinimu demokratija nekas iš esmės nesikeitė iki dabar. Prisimenam Airijos referendumą, atmetusį Nicos sutartį 2001 m., ir jau kitą rytą vieno ES pareigūno tezę, kad „airiai privalės perbalsuoti“... teisingai. O ar su Brexitu elgiamasi kitaip?).

Bet tada Europa dar galėjo gyventi savo „rojuje“ (Robert Kagan‘o termino prasme).

Tačiau dabar jau negali. Įvykiai 2015 m. parodė neįtikėtino masto naivumą, jei ne idiotizmą. Savinieka ir Kito „meilė“ pasiekė savižudišką lygį. Leftizmu išauklėtas politinis/žiniasklaidos elitas pradėjo kariauti prieš savo piliečius, jų absoliučiai pagrįstą susirūpinimą saugumu vadinti neonacizmu, populizmu ir islamofobija. Nelegalus migrantas tapo svarbesnis nei savos šalies pilietis. Netgi buvo pradėta slėpti migrantų nusikaltimai… Ignoruoti saugumo tarnybų įspėjančiuosius pranešimus.

Sirijos reikalai galutinai nutraukė rūbų šydą nuo nuogo imperatoriaus. Europos Sąjunga dabar yra skuduras, į kurį kojas šluostosi Turkija, Rusija ir D.Trumpo JAV.  E.Macronas yra visiškai teisus, bet mastas yra žymiai didesnis: ne tiktai NATO ištiko smegenų mirtis, Europa jau kuris laikas ištikta širdies smūgio arba dar tiksliau – šizofrenijos (ji serga identiteto sutrikimu, ji nežino, kas ji yra ir ką reikia ginti) ir kaip tikras šizofrenikas pati to nesupranta. Be abejo, Berlaymont‘e tuno kepsnys ir vynas toliau keliauja ant stalų, t.y. kasdienių darbų ir bendros rinkos aktualijų rutina nesumažina europtimizmo, judama iš inercijos ir anapus Briuselio nieko nematoma. Bet naivusis Briuselio technokratizmas negali paneigti fakto, kad ne tik neeuropietiška Turkija, bet ir vakarietiška Trumpo JAV su Europa kalba ne kaip draugai ir partneriai, o veikiau kaip priešai. Aplinkinis pasaulis mato ES kaip visiškai kiaurą, pasiklydusią pasaulyje, neadekvačią, veidmainišką, bet pamokslaujančią, nevertą turėti rimtų reikalų. Europos Sąjunga tapo Eurovizija. Nenutrūkstamu „human rights“ entertainmentu (pasilinksminimu).

Europai reikia naujos koncepcijos. Bet kadangi problemos šaknis yra ne ES institucijos, o pačių valstybių viduje įvykusi leftistinė-vaivorykštinė revoliucija, t.y. žymiai fundamentalesnis reikalas nei „patobulinkime institucijas“ ar „suteikime E Parlamentui daugiau demokratijos“, tai niekas neįsivaizduoja kaip kažką būtų galima padaryti. Atstatyti autoritetą, grįžti prie klasikinių žmogaus teisių, gerbti nacionalinius demos‘us, stabdyti europinių pinigų parazitavimą, atnaujinti de Golio „valstybių Europos“ koncepciją, stiprinti ne ES institucijas, bet nacionalines demokratijas, pažaboti globlalizuoto elito galią – kryptys aiškios, bet sąlygų joms vystytis nėra, nes dabartinė ES visa apimtimi „serga“ išvardintais simptomais. Kaip galima alkoholiką pagydyti degtine?

Todėl ES laukia vis didesnis žeminimas tarptautinėje arenoje. ES ginsis. Ginsis taip kaip geriausiai moka: išrašys diagnozes visiems paeiliui aplinkui. Homofobai, diskriminacija, netolerancija, rasistai, fašistai, neonaciai, populistai, islamofobai, ksenofobai, nacionalistai. Kuo arčiau bus tolerantiškojo Europos „rojaus“ krachas, tuo aršiau bus ginamos „human rights“. Panašiai kaip didėjo buržuazinių elementų pasipriešinimas jau greitam socializmo ir komunizmo įvedimui Andropovo laikais. Galbūt tai dar neįvyks greitai. Bet to proceso simptomai yra akivaizdūs.

Europai reikia forumo, kuriame būtų bandoma rasti naują paradigmą, kurios esmė būtų tokia: bendros rinkos privalumų išsaugojimas „valstybių Europos“ rėmuose. Arba, kalbant paprasčiau, tiesiog apriboti Briuselio institucijų galią ir stiprinti demokratiją valstybių viduje. Globalizacijos nešamą naudą sukti nuo globalizuotų elitų link eilinių valstybių piliečių.


Susiję

Įžvalgos 471898548952795028

Rašyti komentarą

 1. Geras straipsnis. Nors ir apokaliptiškas :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nesutinku su autorium,kad suplaktos Turkija,Rusija ir JAV.Pirmiausiai tai pradekime nuo tos pacios Europos parazitavimo JAV atzvigiu.Visi placiai zinom NATO financavima.Manyciau siuo atzvilgiu reiketu tik sveikinti Trumpo inciatyva.Kuo daugiau financavimo bus skiriama NATO tuo ji bus stipresne.Antra vertus seniai issisenejusios muitu tarifu nuolaidos ES kazkada turejo buti anuliuotos.Trecia Trumpo administracija,kad ir kokia ji bebutu tikrai neatsovauja neoliberal stovyklai,ko pasekoje yra nuolat puolama ju medios ir ju ideologu,ka placiausiai matome visame pasaulyje.Ketvirta Lietuvoje,o ir visose neliberal valdomose salyse tesingos informacijos siandieniniai JAV situacijai nera.As gyvenu JAV,ten dar isliko kur kas didesnis negu ES medios nepriklausomumas.Nors sakyciau kokiu 75%santykiu.Aisku ju neoliberal naudai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nemanau, kad autorius suplaka - jis tik sako, kad tiek priešai tiek (buvę?) sąjungininkai eurosajūzą mato iš esmės vienodai (kas greičiausiai reiškia, kad taip ir yra).

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-11-19 08:16

   Nu kas didins NATO finansavimą, kol kas neaišku, bet Lietuva ir nebeturinti paskutinių kelnių jas nusimaus. Taip ir išsilaikysime...vienas juokas

   Panaikinti
  3. Bandysiu atspėti - amerikosaj ir NATO pajėgos Lietuvoje yra akupantaj? ;)

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-11-18 20:51

  ES pražudys kairieji ideologai, Europos fiureriais apsiskelbę mutavę Vokietijos štazikomunistai, kurie priėmė kapitalizmą ir jame puikiai parazituoja, o politikoje liko tokie patys "neklystantys" diktatoriai, smaugiantys visuomenę. Ne geresni ir kitų valstybių vadukai, tylomis tvarkantys savo reikalus, o iš tribūnų rėkiantys apie vieningą Europą. Raudoną. Jie labai gerai išmoko istorijos pamoką ir žino, kad visos socialistinės ekonomikos pasaulyje žlugo. Todėl sukišę nagus į kapitalizmo kišenę, stengiasi neprarasti valdžios/lovio. Peza apie demokratiją, o iš tikrųjų įtvirtinę demokratūrą. Mes niekur nenuėjom, o jie įsitaisė patogiai ir spjaudo tautoms ant galvos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-11-18 21:52

   Na, situacija ne tokia jau ir tragiška.
   Dažnai girdime, kad yra dvi Europos eokonominiu požiūriu.
   Tačiau ideologiniu požiūriu taip pat yra dvi Europos - laimei, kad ideologinis ir kulturos Europos flagmanas Italija pradėjo stipriai ir gan sėkmimnai vykdyti nacionalinės krypties strategiją.
   Dėl V4 jau aišku, visai neblogos tendencijos Austrijoje ir Danijoje, yra gerų požymių Ispanijoje. Kol kas nedaug žinome apie Belgijos patriotinių jėgų veiklą ir rezultatus, tačiau Flemish Allance atrodo perspektyvi politinė jėga.
   Reikia kantrybės ir nuoseklumo, pažiūrėsim, kaip bus toliau.

   Panaikinti
  2. "ideologinis ir kulturos Europos flagmanas Italija pradėjo stipriai ir gan sėkmimgai vykdyti nacionalinės krypties strategiją." - čia jau kažko labai stipraus užrūkyt reikia kad taip suskelt.
   O realiai viskas labai paprasta. Salvinis nuvažiavo pas Kremliaus banditų pachaną Vovaną ir pasakė aš čia toks italų ministras, ale nacionalistas, galiu pakenkt Europai, ką galėčiau už tai gaut? Vovanas: ok, gausi naftos už dyką.
   Štai ir visa "nacionalinės krypties strategija".

   Panaikinti
  3. Sprendžiant pagal komentarus, konservatnykų chunveibynas toli gražu jau nebe į rūkomą "produkciją" įjunkęs. Teko girdėti, kad rasiejos degeneratai su kažkokia "krakadyla" save pūdo - tai va, susidaro įspūdis, kad hamsamolas šitos "krakadylos" infuzijas tiesiai į smegenis vartoja. Kitaip to "ikso" komentaruose pasireiškiančius simptomus sunku būtų paaiškinti...

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-11-19 08:04

  Jeigu jau aptarinėti parazitavimą, tei reikėtų paminėti dolerio spausdinimą. Čia tai parazitavimas, prieš kurį nublanksta visa kita.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Iš esmės jei degraduojančią kairę pakeisi į dešinę tada prasidės geltonų liemenių protestai ne tik Prancūzijoje. Reikės atmesti ne tik LGBT bet feministinio judėjimo daromą įtaką.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, tiek visi tie homo/pedo/zoo/etc., tiek feminizmas (kaip ir masinis nelegalų importas ir fanatiškas priešiškumas tautiniam patriotizmui) yra to paties neomarksizmo apraiškos.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-11-20 08:41

  „Neoliberalistinis leftistinis projektas“? Iš kur jūs tokių dundukų surandate? Kokius narkotikus reikia vartoti, kad tokią nesąmonę sugalvotum?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai iš kur jūs tokie vadovėliniai fruktai atsirandate? Taip ir būna, kai vadovėlius tik skaitai, tai ir atrodo, jog neoliberalizmas bei leftizmas gali būti nesuderinami. Tokius “ikanomistus” bei “palytologus” šiais laikais ugdo? Jei pakeltum akis nuo vadovėlio, pamatytum, kad neoliberalams labai tinka ir patinka leftistai. Nes labai geri vartotojai, nepaisant visų žvygavimų prieš kapitalizmą. 🙂

   Panaikinti
  2. Homunizmo fanatikams, matau, faktai nepatinka? Na, su realybe jie niekada "nedraugavo", tad nėra ko stebėtis. ;)
   P.S. Narkotikai - liberastikų "specializacija", jeigu ką - turėkite savo "viartibias" sau, normaliems žmonėms jų nereikia. ;)

   Panaikinti
 7. Citatos: "Europai reikia forumo, kuriame būtų bandoma rasti naują paradigmą, kurios esmė būtų tokia: bendros rinkos privalumų išsaugojimas „valstybių Europos“ rėmuose.", "naująją" paradigmą galima būtų perfrazuoti ir taip: "bet kokia kaina ir toliau laikyti avis tame pačiame garde su vilkais".

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kas ne vilkas? RoSSija?

   Panaikinti
  2. Geras čia, taikliai. ;) Beje, juokai juokais, bet kiauri vatnykai čia ne vieniši: eurosajūzo homuniagos jau senokai postringauja apie "Europą nuo Lisabonos iki Vladivostoko" (pvz. https://www.themoscowtimes.com/2019/08/20/russia-is-deeply-european-frances-macron-says-in-russian-a66947).

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2019-11-22 16:13

  Vargšė lietuvių kalba - kiek čia prikišta anglicizmų. Gėda!

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item