Lenkijos Seimo rinkimus vėl užtikrinančiai laimėjo valdančioji partija „Teisė ir teisingumas“

Spalio 13 d. Lenkijoje vykusius Seimo rinkimus laimėjo iki šiol valdžiusi partija „Teisė ir teisingumas“ (Prawo i Sprawiedliwość – PiS). ...

Spalio 13 d. Lenkijoje vykusius Seimo rinkimus laimėjo iki šiol valdžiusi partija „Teisė ir teisingumas“ (Prawo i Sprawiedliwość – PiS). Sprendžiant pagal balsavusiųjų rinkėjų apklausą, ji surinko 43,6% balsų ir užsitikrino visišką daugumą Seime, gaudama 239 mandatus iš 460.
Opozicinė partija „Pilietinė koalicija“ gavo 27,4% balsų ir 130 mandatus. Trečioje vietoje liko Demokratinės kairės sąjunga (SLD) su 11,9% ir 43 mandatais.
Buvusio Lenkijos premjero Jaroslavo Kačinskio (Jaroslaw Kaczynski) vadovaujama partija „Įstatymas ir teisingumas“ valdžioje yra nuo 2015 metų. Ji atstovauja konservatyvių, tradicinių, tautinių pažiūrų rinkėjus ir yra palaikoma Lenkijos Katalikų bažnyčios. J. Kačinskis visada aiškiai ir nedviprasmiškai pasisako prieš Europos Sąjungos federalizaciją ir didesnį nacionalinį šalių suverenitetą.
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas pirmas pasveikino Lenkijos Seimo rinkimuose nugalėjusią „Teisę ir teisingumą“. Jis tai padarė televizijos eteryje po tą pačią dieną vykusių Vengrijos vietos rinkimų.
„Vengrijos požiūriu, šiandien Lenkijoje įvyko labai svarbūs rinkimai, kuriuose Lenkijos valdančioji partija laimėjo daugumą parlamentinių mandatų ir gali savarankiškai sudaryti vyriausybę. Sveikinimai Lenkijos draugams“, – sakė V. Orbanas.

Susiję

Politika 8061590075996221254

Rašyti komentarą

 1. Klerikų ir davatkų talibanas gavo absoliučią daugumą. Su kuo ir sveikinu lenkų budulius ir runkelius. Laimei čia jų problema, o ne mūsų. Lietuvoje tokie veikėjai greičiausiai nė rinkimų slenksčio neperžengtų.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Išvada: lenkai - išdidi, protinga, savo interesus ginantis tauta, skitingai nuo lietuvių mužikų-baudžiauninkų.
  P.S. atkreipkit dėmesį, kad nei delfiuose nei kituose didžiuosiuose portaluose - nė žodžio apie rinkimus kaimyninėje Lenkijoje, mirtina tyla

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-10-14 12:44

   Ilgai vistiek neištylės.

   Panaikinti
  2. Kur gi ne, inkščiantis runkeli. Visi normalūs žmonės dar vakar atsivertė Delfi ir perskaitė straipsnį „Įstatymas ir teisingumas“ laimėjo rinkimus Lenkijoje (paskelbta 2019 m. spalio 13 d. 22:29). O tu inkšk toliau kaip tave marksistai ir liberalai skriaudžia Bezdonių kaime.

   Panaikinti
  3. supratingas2019-10-14 13:10

   Atkreipėme, tik truputį perdėjote dėl tos mirtinos tylos. Jie negali visai neminėti, nes toks elgesys atrodytų visiškai kvailai, todėl, pavyzdžiui, Delfi nepageidaujamą naujieną greitai nukiša gilyn. Ieškant užsienio skyriuje pranešimas yra (tas pats galioja ir 15 min).

   Panaikinti
 3. Lenkų idėja teisinga, tik gal metodai kiek dviprasmiški

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-10-14 13:31

  Gaila, bet Vengrijoje Fideš prarado mero postą Budapešte. Užjaučiu, jei gavo tokį, kaip Vilnius turi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O pasiklauses "nacionalinio" Ėlėrtė ,supratau ,kad Lenkijoje vėl išrinkti NE TIE , o Budapešte atvirkščiai - išrinktas TAS KAS REIKIA.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-10-14 14:10

   Jei tik toks tekso suvokimas, toliau kiemsargio ir neisi.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-10-14 18:35

   Vengrai ir lenkai padarė teisingai, kad vienu metu vyko parlamento rinkimai Lenkijoje ir savivaldybių rinkimai Vengrijoje - Sorošui paprsčiausiai pagailo pinigo finansuoti dvejas liberastų gaujas vienu metu.
   O Budpešto mero kausimas - gl kaip tik gerai, kad į šitą postą išrinktas koks .... na, žodžiu. Gali būti, kad jam teks greitai atsistatydinti.

   Panaikinti
 5. Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-10-14 23:22

   ,,...galbūt lenkų elgesys būtų kitoks..." - čiagi savaime aišku, kad taip, nes dabar lenkai niekaip negali suprasti, kuo galima pasitikėti ir kuo ne. Aišku, lenkai supranta, kad mažesnei Lietuvai reikia daugiau lankstumo, bet iš kitos pusės - kuriems galams reikėjo imti tą nelemtą bevertį eurą? - ir lenkai puikiai supranta šio faktoriaus svarbą. Vienas iš pirmų darbų, ką dabar padaryčiau lenkų vietoje - pastatyčiau atominę elelktrinę ties Lietuvos-Lenkijos-Baltarusijos siena ir pasiūlyčiau visiems -Lietuvai, Latvijai, Eatijai,tai pačiai Gudijai - pigios elektros: kieno rankose energetika (o ypač elektra), to rankose - faktinė valdžia.

   Panaikinti
  2. Nesvaik tik2019-10-15 00:53

   Plikašiknio bajoro bezdėjimas. Elektrinę pastatytum? Tavo pašalpos manai jai pakaktų? О statytų kas, Maksimos krautuvininkai kurie Rygoje nė stogo nepajėgia įrengti? O uranas iš kur? Putinas už gražias akis kaip batkai duos? Dėl euro jis neparankus tinginiams nes pašalpos taip nekilo kaip kainos. Bet tie kas sukas ir dirba - laimėjo - už visas paslaugas tenka mokėti daugiau.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-10-15 10:29

   Čia jau visai ne pilnatis. Vos tik užsimenama apie kokį nors eenergetikos gamybos vienetą - vatiniai iškart kelia riksmą, nes kaip tik energetikos tema jiems yra pati svarbiausia - tomia jų ,,zadanija".
   Juk kas daugiau vertė Lietuvą uždaryti Ignalinos AE ir suspenduoti Hitachi projektą, jeigu ne Gazpromo ant Lietuvos užsiundyti eurokomunistai?
   Jeigu nebus parduodama nafta ir dujos, už ką Vatynas štampuis raketukes? Dabar plečia diapazoną - jau lenda ir į elektrą. Aišku, kai čia pasirodė japonai, vatynui plaukai ant galvos pasišiaušė, užtat karabasui seikėjo pinigus neskaičiuodami, kad tik sužlugdyti HITACHI projektą. Visi žinome, kaip tai buvo padaryta. Įsivaizduoju, kojs riksmas kiltų vatyne - pradėtų rėkti ir eurokomunistai - jeigu lenkai iš tikrųjų pradėtu statyti AE šalua mūsų - tada Astravą galima nUrašyti, nes lenkai tikrai naudotų amerikietiškus arba japoniškus reaktorius, o vatynas Lenkijai nieko negalėtų padaryti.

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2019-10-15 10:40

   Kaip jau esu sakęs anksčiau, neturėdamis savo stambių energetikos gamyboa vienetų, Lietuva, Latvija ir Estija yra tiek vatynui, tiek eurokomunistams patogios pusiaukolonijos, na, ir Vokietijai su Prancūzija kiek ramiau. O kai valstybė pati apsirūpina enervrtika, ji jau ne kolonija, i tikra valstybė de facto, su kuria reikia skaitytis ir kuriis nepastumdysi kaup nori. Šiandienėmis sąlygomis valstybės suverenumui yra du baziniai faktoriai: savi pinigai ir sava energetika.
   Neįtikėtina ir neįsivaizduojama, kad Lietuvos, ES ir NATO narės, parlamentinės daugumos lyderis yra sukurtas moskovijos pimigais - tiek mūsų sąjungininkų, tiek kaimynų anitikai tikria turi savo nuomonę apie šitokią situaciją.

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2019-10-15 13:18

   Tamsta tikrai paistai niekus. Puikiai atsimenu ta meta ir ne gazpromas ir ne eurokomunistai buvo lemiamas faktorius. Elektrine atmete zmones referendume, nes visiems buvo zinoma kad tai bebru (premjero Kirkilo) ir Maksimos savininku bendras pasipelnymo projektas. Zmonems pakako LEO LT aferos, toliau testi megakorupcijos niekas nebenorejo.

   Panaikinti
  7. Anonimiškas2019-10-15 13:26

   Anonimiškas 13.18, tu puikiai žinai, kad negali mums apdumti akių.
   Kodėl tu vis tik mėgini tai daryti?

   Panaikinti
  8. Anonimiškas2019-10-15 13:59

   Jaunuoli, pasiklausk tų kuriems dabar virs 35. Jie tau papasakos kas vyko 2006-2008 metais ir kaip ten su ta elektrine buvo.

   Panaikinti
  9. Anonimiškas2019-10-15 15:44

   Aninonimiškas 13.59, o gal jau papasakojo?

   Panaikinti
  10. Anonimiškas2019-10-15 15:54

   Nepanasu. Turbut tik Prigozino medijose pasiskaite.

   Panaikinti
  11. Anonimiškas2019-10-15 19:07

   Anonimiškas 15.54, nestumk ant savų!

   Panaikinti
 6. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

  Griūk aukštielnikas. Čia šitie patys kurie dėl cenzūros pastoviai inkščia :)))
  Patys daro lygiai tą patį, dėl ko ir skundžiasi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Tinklaraščio administratorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Na, dviveidės šventeivos, mazolių dar neprisitrynėt komentarus bešalindami?

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-10-14 18:36

   Tave išvis reikia blokuoti.

   Panaikinti
  5. Silpnokai. Doras katalikas sakytų "ant laužo eretiką!".

   Panaikinti
  6. Sunku, praktiškai neįmanoma būtų nepritarti "Anonimiškas 2019-10-14 18:36" komentarui. :)

   Panaikinti
  7. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  8. Norėtum runkelnaci, ale nelabai čia pablokuosi. Teks susitaikyti su ta mintim kad čia bus ne vien grynųjų patvorio arijų komentarai metų metais štampuojami pagal tą patį šabloną.

   Panaikinti
  9. Anonimiškas2019-10-14 23:01

   Pasakyčiau, kad tinklalapio valdža - žmonės su galva. Paskaitai tokį X-ą, Ale, Nemo - tikra vatinių ir liberastų išklotinė. Stambiu planu.
   Geresnio atbaidymo nuo jų ,,atrajojimų" ir norėdamas nesugalvosi.
   3D Studio, MasterCam, Inventor arba izometrinis vaizdas, kalbant kurtuazine leksika.

   Panaikinti
  10. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  11. Ultrakrikscionis2019-10-14 23:18

   :)

   Panaikinti
  12. Labas Bezdonių kaimo naciai, grynakraujai patvorio arijai! Kaip sekasi, ar vis dar "pola" liberastai ir marksistai? Papasakokite, koks jūsų palaikymas tautoje, kiek surenkate balsų per rinkimus, ar turite bent vieną atstovą Seime? Rozova su Narkievicium is labai krikscionisku seimu? Na ką, kokie "patriotai" tokie ir jų atstovai jų Seime.

   Panaikinti
  13. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  14. Anonimiškas2019-10-15 10:46

   Iš tiesų jis siekia ko kito. Toks išsidirbinėjimas - gerai apgalvota provokacija, kad paskui galėtų begti į prokuratūrą ir skųstis: ,,Va, taip ir taip, imkitės priemonių." Geriausia - išvis nereaguoti į provokatorių pasisakymus - kai jų išlaikytojai pamatys, kad jų provokacijos neveikia, nustos jiems mokėti. Reika kantrybės, bet kantrybė kalnus verčia.

   Panaikinti
  15. Panašu kad patvorių arijai nė tų 2 neuronų neturi ir artimiausiose kartose neturės. Simptomatiška, kad į klausimą apie jų palaikymą tautoje ir pasiekimus rinkimuose, po gailestį keliančio inkštimo išstena kažką apie prostatos stimuliaciją :)))

   Panaikinti
  16. Panašu, kad tas "x" nėra vyro ir moters meilės rezultatas ...

   Panaikinti
  17. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  18. Pats tai ryškiai nekalto prasidėjimo kūdikis ... venckienės patvory ant šienos gimęs.

   Panaikinti
 8. https://europeelects.eu/2019/10/13/live-blog-2019-polish-election-results/

  AtsakytiPanaikinti
 9. Anonimiškas2019-10-14 23:08

  "runkelnaci":))) Išsidavė. Tik viena fauna taip rašo. Jie nepakaltinami, nekreipkit dėmesio.

  AtsakytiPanaikinti
 10. Anonimiškas2019-10-14 23:53

  Šiaip ProPatriai reikėtų įsteigti nedidelę internetinę TV studiją - delfynas ir minutės tokias jau turi.
  Tokia TV studija brangiai nekainuotų, o joje sisteminiu tvarkaraščiu gakėtų būti svaratomi visi Lietuvai aktualūs klausimai - tai, kas dabar svarstoma rašytine straipsnių forma, įgautų žodinį pavidalą - o tai išakrt sudomintų žmones, nes tai, apie ką rašo ProPatria, delfyne ir minutėse su žiburiu nerasi.
  Ir tokią internetinę TV studiją reikia steigti kuo greičiau, nes darbo yra labai daug.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-10-15 09:06

   Dėl TV gera mintis.
   O tam "iksui su naciais ir arijais" noru pasakyti: Matai, prieteliau, žmonės vis nori būti geresniais, negu yra, kas naciais, kas arijais, kiti išrinktaisiais - kaip kas išmano.

   Panaikinti
  2. Gera mintis. Ir kalbėti mokančių Pro Patria turi - o ir iš kitur protingų pašnekovų galima pasikviesti.

   Panaikinti
  3. Pakvieskit Juozaitį. Papasakos apie naują "karjeros" etapą pas nuteisto kontrabandininko tetušį. Gal išmokys ir mus kontrabandinėm cigaretėm šmugeliaut.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-10-15 19:15

   ---> x 14.21
   O tu norėsi pasireikšti?

   Panaikinti
  5. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  6. Užleidau savo vietą Pikčiui. Man neleido, sako tu ne grynas runkel-arijas ir šiaip į prasigėrusį kolūkietį nepanašus.

   Panaikinti
  7. Anonimiškas2019-10-15 23:27

   > x 21.07
   O tai ko taip staiga nusileidi?
   Ir į ką tu panašus?

   Panaikinti
  8. Anonimiškas2019-10-15 23:49

   Į ką jie ir visi panašūs :)

   https://youtu.be/0xfc0RDzruU

   Panaikinti
  9. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 11. Anonimiškas2019-10-15 12:42

  Jau seniaaaiii nežiūriu jokių TV- nei naujai atsidariusių, nei senųjų, bet PROPATRIA.LT tikrai žiūrėčiau, nors man ir skaityti patinka. Bet, turint TV, būtų galimybės pateikti TIKRĄSIAS žinias didesnei auditorijai,ne vien tam tikrų dabar veikiančių TV išplautus, perplautus ir pagal tam tikrus pageidavimus ir nurodymus ,,persiūtus" šnekėjimus

  AtsakytiPanaikinti
 12. Anonimiškas2019-10-15 13:07

  "Iš savo varpinės" dar galima kažkiek nuo "badaus" apsiginti :) patinka pokalbiai su Algiu Avižieniu.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Anonimiškas2019-10-15 14:08

  Tikrai, laikas ProPatrijai plėstis ir atsinaujinti. Tai būtų gera alternatyva Centro propagandos ruporui LRT, kuri seniai dirba prieš LR. Klausimas tik, kaip viską finansuoti.

  AtsakytiPanaikinti
 14. Anonimiškas2019-10-15 15:54

  Kad ir kaip paradoksaliai beatrodytų, kaip tik dabar ProPatria turi unikalią, nepakartojamą progą ypač greitai laimėti auditorikoa susidomėjimą, nes žmonės aiškiai mato, kad Lietuvos infodmacinėje erdvėje yra niša - tai cenzūros LRT, delfyne, minutėse ir kituose mainstream'uose pasekmė.
  Ir jeigu ProPatria skelbs tas obkektyvumu pagrįstas žinias, kurių dėl liberastų cenzūros negali skelbti LRT ir mainstream'ai, auditorijos dėmesys bus laimėtas iškart. Paprasta.

  AtsakytiPanaikinti
 15. Nei čia yra kažkokia auditorija, nei čia ką nors sudomintų ta Propatrijos TV. Juk buvo panašių ir ne viena, 100 peržiūrų per mėn. nesurinkdavo. Pirma reik turėt ką pasakyt o tada apie TV galvot. O antra apie kokias čia objektyvias žinias kalba? Nereikia pretenduot į tai kas nesi ir niekada nebūsi - objektyvus. Čia net komentarus trina ir palieka tik "teisingus". Tokios pat bus ir žinios - tokios kokių reikės su Propatrios veliava kitamet prie lovio besiveržentiems fruktams. Tikrai į vienus vartus ir žiauriau nucenzūruotos, nei koks LRT kuris išsilaiko iš valstybės pinigų ir yra daug laisvesnis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-10-16 11:27

   > x 03.05
   Atšok iki pareikalavimo, atsibodai

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item