Prezidentūroje vyks Kultūros forumas istorinės atminties tema

lrp.lt nuotr. Prezidentūros pranešimas spaudai. Prezidentūroje pirmadienį, rugsėjo 9 d., 10 val., vyks Kultūros forumas, skirtas is...

lrp.lt nuotr.
Prezidentūros pranešimas spaudai.

Prezidentūroje pirmadienį, rugsėjo 9 d., 10 val., vyks Kultūros forumas, skirtas istorinės atminties klausimams analizuoti. Į forumą prie apskritojo stalo Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kviečia mokslininkų bendruomenės atstovus – istorikus, paveldosaugininkus, politologus, menotyrininkus.

Diskusijoje numatoma aptarti, kaip nuo nepriklausomybės atkūrimo formavosi istorinė atmintis, kokie esminiai lūžiai įvyko per šį laikotarpį, taip pat įsivertinti situaciją, kurioje esame atsidūrę šiandien. Į forumą susirinkę nepriklausomi mokslininkai, ekspertai nagrinės, kaip atminties politikos klausimai sprendžiami svetur ir kokias gerąsias patirtis galima būtų panaudoti Lietuvoje.

Mokslo bendruomenės įžvalgos yra ypač svarbios siekiant sutarimo, kaip veiksmingiau spręsti ateityje iškilsiančią istorinės atminties problematiką, įgalinti valstybę ir bendruomenes gvildenti istorinių įvykių paveldą vadovaujantis demokratinėmis gairėmis.


Planuojama Kultūros forumų istorinės atminties tema surengti ne vieną, įtraukti platesnį visuomenės ratą, kitas institucijas.

Susiję

Istorijos politika 2063707554249395158

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-09-09 10:57

  Tai turėtų būti "tiesos valanda". Linkiu drąsos ir stiprybės pasakyti, kad balta tai ne juoda ir atvirkščiai. Per ilgai linksėjom galva, paklusdami nepagrįstiems kaltinimams. Oho, kas ten dėsis! Atgarsiai eis net Briuseliun. O jau Berlynas tikrai nepraleis progos išspjauti savo eilinių keiksmažodžių...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-09-09 12:04

  Būtų puiku, jei būtų filmuojamas minimas Kultūros forumas ir vėliau paviešintas vaizdo įrašas, tam kad įsitikinti kiek iš tiesų yra atviros ir tikros LR Prezidento iniciatyvos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-09-09 15:18

  Jau įsivaizduoju mokslininkų bendruomenę: Bumblauskas, Nikženaitis, Švedas, o kitų subinlaižių nepamenu. Bus kokybiška diskusija. Prazidentūros želė bus patenkinta. Užsidės pliusą, kad reagavo į "aktualijas".

  AtsakytiPanaikinti
 4. SEKMĖS LINKIU, SEKMĖS IR DRĄSOS, TARIANT TIESOS ŽODĮ APIE TAUTOS KULTŪRĄ PRIE SILPNOS KULTŪROS, IŠTAŠKYTO ŠVIETIMO IR REALIOS VALSTYBĖS GRIŪTIES.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-09-10 08:35

  Rugsėjo 10 d., 18 val Lukiškių a. MITINGAS UŽ VYTĮ. Skelbia Alkas.lt Savo dalyvavimu spauskime Šimaškiną.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item