Algimantas Rusteika. Nesibaigianti valdžios kova

propatria.lt nuotr. kaunoforumas.com Kiekvieną dieną jie prieš ką nors kovoja. Tik įsijunk dėžę - ir pasipila srautais kovos prieš ...

propatria.lt nuotr.

Kiekvieną dieną jie prieš ką nors kovoja. Tik įsijunk dėžę - ir pasipila srautais kovos prieš alkoholizmą ir rusus, socialinę atskirtį ir skurdą, prieš neteisingo atminimo lentas ar klimato atšilimą, prieš oligarchus, korupciją, emigraciją ar vaikų mušimą, rūkymą, mokesčių nemokėjimą, savavalines statybas ir dar ką tik nori - prasitęskit patys, tingiu net vardinti.

Steigiamos vis naujos kovotojų tarnybos su baudų ir draudimų tomais, specialia įranga, transportu, dronais, vandens patrankomis ir tvarkomis. Kas įdomiausia, tarnybos visada pateikia skaičiukus, kiek daug sukovota ir pasiekta, tačiau tuo pat metu pateikia ir kitus skaičiukus, kad viskas yra labai blogai ir reikia daug daugiau pinigiukų naujiems kovojimams.

Kas juokingiausia - nuo tų kovų nieko nesikeičia. Tas pats alkoholikas tame pačiame skvere guli prisiliuobęs to pačio surogato, piliečiai karavanais važiuoja šnapso ir alaus pas kaimynus, atskirtis ir skurdas didėja, klimatas šyla, pilaitės kopose auga kaip grybai, piliečių evakuacija iš šalies tęsiasi. Ir tie rusai vis puola ir puola, baisus dalykas.

Kovos koncepcijos klasikai klydo - jokia ne klasių kova yra amžina. Amžina yra žmonių kova su savo valdžia, kuri visada nori bet kokia kaina išlikti ir žmones prispausti, o tie nori nieko neveikdami valdžią pagerinti ir būti už dyką laisvais, ir ši kova tai tikrai niekada nesibaigia. Ir kas dar juokinga, valdžių kova prieš ką nors visada baigiasi priešingais rezultatais.

Štai, tie patys velnio rusai - jie irgi kovojo prieš patvaldystę ir caro diktatūrą, o kas gavosi? - dar didesnė tironija ir totalitarizmas. Po trumpos demokratinės išbadėjusiųjų kovos už laisvę laikotarpio, kurio metu sukūrė naują generalinį carą, dabar kovoja su ištvirkusiais Vakarais - ir viskas normaliai, gaunasi baisus laukinis XIX kapitalizmas.

Fiureris kovojo prieš išorės bolševizmą ir vokiečių tautos pažeminimą pirmajame kare, o gavo cianido ampulę, bolševizmą pusėje šalies, valstybės subyrėjimą ir dar didesnį pažeminimą. Dabar ir vokiečių, ir visos Europos - Naujojo Reicho - valdžia atvirkštinės tolerancijos kuoka kaunasi prieš baltųjų vyrų rasizmą ir nacionalizmą. Tokia politika neišvengiamai pagimdys (jau gimdo!) naują nacizmą ir rasinę neapykantą atbėgėliams.

Na, o mieloji Lietuvos žmonių valdžios partija dieną naktį liežuviais kaunasi prieš išorės grėsmes ir sovietinę nostalgiją. Ir viešųjų ryšių įmone paversto visuomeninio transliuotojo vaizdelyje naivuoliams tai net kartais atrodo truputį panašiai į tikrovę. Tačiau demokratinių procedūrų imitacija, realiai panaudojama savo oponentams dusinti, sukelia daugumos žmonių pasišlykštėjimą ir nepasitikėjimą, o tuo pačiu didina visas tas grėsmes ir nostalgijas.

Išvada paprasta - valdžia turi ne kovoti, o dirbti. O jeigu jau niekaip nebeištveria be Heraklio žygių, tai turi kovoti už ką nors - už valstybę, už jos piliečių gerovę, už savo užpakalių ir priekių laimę ir dar ką tik nori. Bet Dieve apsaugok nuo valdžios, kuri ima kovoti prieš ką nors. Nes jai visada išeina atvirkščiai.

Susiję

Įžvalgos 4582467433980354622

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-09-04 10:24

  Teisingi pastebėjimai, tie kurie labai rimtai kovoja, panašūs į Servanteso personažą ,,Donkochotas'', jau seniai yra pastebėti tokie kovotojai, deja jų visada bus ir dar daugėja, o daugėja todėl, lengviausias kelias prie iždo pinigų, nedaug vargo imituoji kova, ir pinigai byra, į kovotojų kišenes.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-09-04 11:50


  Priešingai, amžina kova buvo, yra ir bus dėl valdžios ir tik dėl valdžios. Ir tai kova prieš, o ne už. Kovoti galima prieš priešus, tikrus (katrais tariamus), o už „kovoja“ tik demagogai, kurie nepajėgūs dirbti ir kurti, įvairaus plauko menkystos, prasiveržę į valdžios olimpą.
  Tie milijonai €, kurie išleidžiami viešinimo paslaugoms pirkti, yra akivaizdus to įrodymas, nes tai kova už įvaizdį, kai veiklos nesimato. Aukso kasyklos influenceriams, riestainio skylė piliečiams.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Raudonasis Rusteika labai noretu kad mes pries rusus nekovotume ir buciuotume rusofasistams batus. Tipiskas sestakolonis.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-09-04 13:04

  Apmaudu matyti Pro Patria publikuojant tokius makaraitytiškos manieros tekstus. Minties nėra - tik neurotiškas asmenybinis pyktis. Chaotiški rašinėliai - bukina.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-08 03:23

   Anonimiškas 13.04, tai nežiūrėk ir nereiks apmaudauti arba parašyk nemakaraitytišką.

   Panaikinti
 5. Anonimiškas2019-09-04 13:59

  Pritariu A.Rusteikos taiklioms frazėms, tačiau papildysiu - dirbti ir kovoti turi visa Tauta. Valdžią mes samdome, kad nebūtų per didelės grūsties prie valdymo svertų. Šitai reikia įkalti visiems dar mokyklos suole. Tavo ateitis priklauso tik tau ir tik nuo tavęs. samdomi valdžios darbininkai turi nuolat pateikti visas ataskaitas už savo nuveiktus darbus, ir būti įvertinti. Jei "darbininkų" veikla neatitinka jiems deleguotos vietos ir užduoties, jie turi būti nedelsiant šalinami, kad būtų išvengta dar didesnių recidyvų (pavyzdių Lietuvoje jau turime begales). Nelaukti dar vienų, eilinių rinkimų.
  Pavizdys: jei jūs gatvėje pamatysite žmogų, kuris laiko rankose dingųsį arba pavogtą, jums priklausantį daiktą, jūs nedelsiant griebsite tą žmogų už rankos ir išplėsite savo daikta jam iš nagų. Jūs net neabajosite, nors vagis gali būti ir daug kartų stipresnis. Priklausinys turi grįžti savininkui, o tik po to išsiaiškinsime, kas čia kaltas. Tai ne galios, bet valios ir ne kiekybės, bet kokybės problema. Tas pats yra ir su valstybe. Turi būti kelios stiprios rankos, kurios kurios ravėtų piktžoles iš tautai priklausančios dirvos. Ir dar kartą - viskas priklauso nuo tavęs.

  AtsakytiPanaikinti
 6. supratingas2019-09-04 15:17

  > Anonimiškas 2019-09-04 13:59

  Čia tik jums taip atrodo, kad samdote, bet iš tiesų tai mes esame atsidūrę padėtyje kurioje ne tauta, o valdžia yra suverenas. Todėl galite kiek tinkamas liūliuoti save šūkiais ką turi ir ko ne daryti valdžia, ji darys kas jai reikalinga.
  Ir čia iškyla turime būtent GALIOS problema, nes pažangios jėgos jos neturi (tikiuosi tik laikinai).

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-09-05 02:22

   Šiandien pažangios jėgos, kaip valstiečiai iš amerikietiško filmo "Šaunioji septyniukė" (The Magnificent Seven, 1960) turi susieškoti kaubojų būrį, kurie juos apgintų nuo plėšikų bei išmokytų gintis patiems. Beje, filme vaidina lietuvis Charles Bronson (Karolis Dionyzas Bučinskis). Šis filmas yra japonų filmo "Septyni samurajai" (1954) remeikas, režisierius Akira Kurosava. Verta pamatyti abu, abu geri, tačiau japoniškame filme daugiau filosofijos (dzen) ir samurajiško "Bušido" kodekso dvasios.

   Panaikinti
  2. supratingas2019-09-05 11:48

   Man patiko tamstos palyginimas :) Priminėte senus laikus, mačiau kažkada abu, tikrai geri filmai, nors originalas mano galva daug vertingesnis kūrinys.

   Tačiau tikrovėje nematau iš kurios pusės galėtų atjotitie kaubojai, todėl valstiečiams teks ginkluotis ir mokytis kariauti su nomenklatūriniais profais patiems.

   Panaikinti
 7. Nežiniukas2019-09-04 21:16

  Kodėl Autorius sako, kad blogybių nemažėja?

  Jeigu prisiminsime didžei negerbiamą staliną, tai jis juk sakė, kad buržuazijai matant neišvengiamą galą, klasių kova aštrėja.

  Taigi, tik todėl kad blogis mato neišvengiamą galą, jis agresyvėja, todėl reikia vis daugiau ir daugiau kovotojų (būtinai gerai apmokamų, kad būtų suinteresuotumas kovoti su blogiu) tą aršų blogį nugalėti.

  Bet būtinos ir viešinimo pastangos, kurios irgi privalo būti apmokėtos.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item