„Aktualioji istorija“: Karas dėl Lietuvos istorinės atminties – šių dienų Laisvės kova

alkas.lt Seimas yra paskelbęs šiuos metus Laisvės kovų atminimo metais. Matome ir žemėlapyje, kad tos kovos buvo iš tiesų dinamiškos,...

alkas.lt

Seimas yra paskelbęs šiuos metus Laisvės kovų atminimo metais. Matome ir žemėlapyje, kad tos kovos buvo iš tiesų dinamiškos, kito sienos. Dabartinė Lietuva gimė ne taip paprastai.

Tačiau pirmasis savanoris Kazys Škirpa šiais metais buvo pažemintas Vilniuje, išbraukiant jo vardą iš Vilniaus žemėlapio, tai yra K. Škirpos alėja tapo Trispalvės alėja – nuasmeninta. Štai toks paradoksas.

Aišku, tai susiję ir su tuo, kad K. Škirpa nesėdėjo ramiai, o kovojo už Lietuvą dar ir 1941 m. Ta kova ne visiems patinka.

Apie mūsų didvyrių atminimą, jų istorinę atmintį šiandien pasikalbėsime su istorinės atminties, XX a. istorijos tyrinėtoja, Lietuvos istorijos instituto vyresniąja mokslo darbuotoja Rasa Čepaitiene.

Pokalbio vaizdo įrašas – ČIA.

Susiję

Tomas Baranauskas 5272495204997626450

Rašyti komentarą

  1. Šimaškę lauk!2019-09-26 19:51

    Beje, Škirpos alėjoje tebekabo senoji pavadinimo lentelė. Tik va žemėlapyje Open Street Map kažkokie pernelyg uolūs veikėjai jau pakeitė į Trispalvės. Google Maps irgi pakeista.

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item