G. Nausėda Varšuvoje: nepalaiko ES sankcijų Lenkijai ir nežada įrašų nevalstybine kalba

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė liepos 16 d. su pirmuoju oficialiu vizitu išvyko į Len...

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė liepos 16 d. su pirmuoju oficialiu vizitu išvyko į Lenkijos Respubliką. Varšuvoje šalies vadovas susitinka su aukščiausiais Lenkijos pareigūnais: Prezidentu Andrzejumi Duda, Seimo Pirmininku Mareku Kuchcinskiu, Senato Pirmininku Stanislawu Karczewskiu, Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu ir buvusiu premjeru Jaroslawu Kaczynskiu. Vizito metu Prezidentas susitiks ir su gausia lietuvių bendruomene Varšuvoje.

Prezidentų susitikime buvo suplanuota aptarti dvišalis Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, daug dėmesio skirta saugumo situacijai regione aptarti, pasirengimui NATO lyderių susitikimui gruodžio mėnesį, šalių energetinės nepriklausomybės ir transporto infrastruktūros klausimams. Varšuvoje taip pat kalbėta apie tarptautinius santykius: Rytų partnerystės ateitį bei Europos Sąjungos darbotvarkę.

Vizito metu G. Nausėda taip pat pakvietė Lenkijos banką atidaryti filialą Lietuvoje, teigdamas, jog toks pokytis prisidėtų prie bankų konkurencijos Lietuvoje ir būtų naudingas šalies žmonėms. Pasak G. Nausėdos, Lenkijos prezidentas A. Duda pažadėjo perduoti šį kvietimą atsakingiems asmenims. 

Gitanas Nausėda taip pat pareiškė, kad nepritaria siūlymui įvesti Europos Sąjungos sankcijas Lenkijai dėl šios įvykdytos teismų reformos. Tariamai teismų nepriklausomumą pažeidžianti reforma kritikų įvardijama kaip nesuderinama su europinėmis vertybinėmis ir demokratijos reikalavimais. Lietuvos prezidento teigimu, šis ginčas turėtų būti sprendžiamas dialogu, o ne ultimatumais. Jis pabrėžė, kad Lenkija teismų reformas vykdo kovodama su korupcija ir sovietine nomenklatūra, be to, Lenkija demonstruoja gerą valią dialogui su ES. 

Žurnalistų klausiamas apie Lietuvos lenkų padėtį ir reikalavimus įteisinti rašybą pasuose valstybine kalba, Gitanas Nausėda pabrėžė, kad rinkimuose jį išskirtinai vieningai palaikė Lietuvos lenkai ir kad toks palaikymas liudija paramą jo rinkimų laikotarpiu deklaruotoms pažiūroms. Asmenvardžių rašymo pasuose klausimu G. Nausėda rinkimų kampanijos metu nedviprasmiškai pasisakė už įrašų nevalstybine kalba įteisinimą papildomų įrašų skyriuje, pagrindinį įrašą paliekant tik valstybine kalba. Tai su Lietuvos Konstitucija suderinama, Konstitucinio Teismo palaikymo sulaukusi, Latvijoje sėkmingai veikianti politika. Primename, jog Lenkija ne kartą gyrė Latviją už Latvijos lenkų bendrijos teisinę padėtį ir jų teisių užtikrinimą.

„Susitikimas su Prezidentu Andrzejumi Duda – glaudus Lietuvos dialogas su Lenkija mums yra strategiškai svarbus ne tik istoriškai, bet ir žvelgiant į Lietuvos ateitį. Kalbėjausi su Prezidentu apie buvusius Prezidento Valdo Adamkaus santykius su tuometiniu Lenkijos Prezidentu Lechu Kaczynskiu. Pirmiausia turiu mintyje iki 2009 metų gana aktyviai veikusį Prezidentų konsultacinį komitetą, kuriame patarėjai užsienio politikos klausimais ir kiti specialistai galėjo aptarti aktualią situaciją ir ieškoti sprendimų būdų. Aš pasiūliau atgaivinti šį formatą ir pradėti tą daryti netrukus. Jau rugsėjo mėnesį būtų galima inventorizuoti dabartinę dvišalių santykių būklę, rasti tuos taškus, kuriais mes turime pasistūmėti į priekį“, - vizitą komentavo Gitanas Nausėda.


Susiję

Užsienio politika 6848689680542569172

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-07-16 19:55

  Yra vilties. Kad tik neišsigąstų. Baltijos šalys, Višegradas. Austrija irgi prie jų. O svarbiausia - visos tautos palaikymas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-07-16 22:18

   Tautinio runkelio viltis - kad naujasis prezidentas atsiklaupęs bučiuos kremliaus klapčiukams, visokiem salviniam ir lepenam, subines. Svajoti nedraudžiama.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-07-17 20:58

   Anonimiškas 18:19, prisipažinkite atvirai: ar tikrai esate TSLKD šalininkas, ar tik čia įsiterpęs kremliaus trolis, juodinantis jau ir taip nekaip besijaučiančią TSLKD?
   Mat strategija, kuomet bandomma ką nors šmeižti, toli gražu ne nauja ir todėl puikiai žinoma.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-07-19 00:33

   Runkelijus budulijus vulgaris, ssp. patriotum fufaikum.

   Panaikinti
  5. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-07-16 20:28

  Visa tai kaip mazgote per marmūzę burokevičiaus gaujos narei, komunistei Dalkai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaitytojas2019-07-16 20:32

  Taigi taigi bankas Lietuvoje gali būti švediškas, gali būti lenkiškas, bet nieku gyvu negali būti lietuviškas, nes tai jau būtų marginalinis juozaitiškas populizmas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-07-16 20:35

   Gali. Dek ant stalo minimalu kapitala (seniau buvo 10mil litu) ir steik savo lietuviska banka. Kazi kodel tokiu steigeju neatsiranda, net unijos kazkodel bankais virsti nenori.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-07-16 20:38

  Yra vienas nesenas politinis įvykis: Rumunijoje, Sibiu mieste, vyko politinių lyderių susitikimas, kuriame dalyvavo ir Macronas bei Merkel.
  Ar tiesa, kad jie ragino Rumuniją didesnei integracijai į ES? - jei taip, rumunų reakcija turėjo būti įdomi. Jie neklystu, Rumunija iki šiol nėra Šengeno Sutarties narė.
  Dar įdomiau tai, kad apie Sibiu Summit Lietuvos žiniasklaida neužsiminė anei žodžio - kodėl?
  https://www.romania-insider.com/sibiu-post-summit-2019

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-07-17 06:20

   Apie D.Trumpo susitikimą su V.Orbanu, vykusį gegužę JAV, Lietuvos mainstream'ai - taip pat anei vieno žodžio.
   https://hu.usembassy.gov/president-trump-met-prime-minister-orban/

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Steikit savo žiniasklaidą ir skelbkit Kremliui aktualias naujienas, nei nori su RT ir Sputnikais pakonkuruot. Bet iš savo kišenės steigt nieko nenorit, visur tik ant svetimo b.. jot.

   Panaikinti
  4. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item