Lenkų žiniasklaida: Lenkija nenori Grybauskaitės vietoj Tusko

lrp.lt nuotr. lrt.lt Vienas didžiausių ir įtakingiausių Lenkijos dienraščių „Rzeczpospolita“ teigia iš savo šaltinių neoficialiai s...

lrp.lt nuotr.

Vienas didžiausių ir įtakingiausių Lenkijos dienraščių „Rzeczpospolita“ teigia iš savo šaltinių neoficialiai sužinoję, kad Lenkija nepalaikytų Dalios Grybauskaitės kandidatūros į svarbius Europos Sąjungos postus. Kaip rašo dienraščio straipsnio autorė Anna Slojewska, Lietuvos prezidentė, baigianti antrąją ir paskutinę kadenciją, yra laikoma individualiste, kas labiau mažina jos galimybes tapti Europos Vadovų Tarybos (EVT) vadove.

Briuselyje tęsiasi užkulisiniai pokalbiai ir svarbių ES postų dalybos. Dabartinis EVT vadovas Donaldas Tuskas birželio 20–21 d. EVT turėtų pristatyti penkias pavardes – kandidatūras į Europos Komisijos, EVT, Europos Parlamento, ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai bei Europos Centrinio banko vadovų postus.

Kaip viena iš galimų kandidačių yra minima ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Atitinka visus kriterijus, jau aštuonerius metus yra EVT narė, yra buvusi komisarė, be to, moteris ir iš Vidurio ir Rytų Europos. Jeigu būtų viso regiono kandidatė, tai greičiausiai šį postą gautų“, – „Rzeczpospolitai“ kalbėjo neįvardintas ES diplomatas.

Kitas dienraščio pašnekovas teigė, kad D. Grybauskaitė yra individualistė ir nesukelia didelio savo kolegų entuziazmo. Anot jo, ji nebent galėtų tapti viso regiono kandidatė, tačiau kol kas tokio pasiūlymo nėra.

„Niekas jos nesiūlo. O Višegrado grupė (Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija), kurios nuomonės klausė D. Tuskas, yra prieš“, – neoficialiai leidiniui teigė aukšto rango Vakarų valstybės diplomatas.

Straipsnyje teigiama, kad Višegrado grupė turi savo kandidatą – slovakų socialistą Marošą Šefčovičą, kuris šiuo metu yra Europos Komisijos vicepirmininkas energetikos sąjungos klausimais.

Tačiau neoficialiuose pokalbiuose šių šalių atstovai tik šypsosi ir sako, kad visai nebandys jo stumti į šį postą. Slovako kandidatūra neva turėtų tik parodyti, kad naujoje ES dėlionėje turėtų būti kažkas iš Vidurio ir Rytų Europos.

Dauguma dienraščio neoficialiai kalbintų diplomatų mano, kad kandidatai, kurie per anksti atsiras postų dalybų žaidime, pralaimės. Be to, kandidatų nėra tiek jau daug.

Straipsnyje taip pat teigiama, kad Lenkija tikrai nenori, kad Europos Komisijos vadovu taptų Fransas Timmermansas, dėl akivaizdžios priežasties – jau daugiau nei trejus metus trunkančio ES ir Lenkijos ginčo dėl teisėsaugos.

„(...) Lenkija yra per didelė šalis, kad galima būtų ignoruoti jos pasipriešinimą. Juolab, kad F. Timmermanso nenori ir kita didelė valstybė – Italija“, – sakė dienraščiui „Rzeczpospolita“ neįvardintas diplomatas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras: manau, kad tai netiesa

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį teigė, kad kol kas nėra girdėjęs tokios informacijos, jog Lenkija nepalaikytų D. Grybauskaitės kandidatūros.

Be to, ministro teigimu, tokia informacija, greičiausiai nėra tiksli.

„Pirmiausia, aš apie tai nesu girdėjęs. Antra, manau, kad tai netiesa“, – su šypsena veide situaciją komentavo ministras.

Paklaustas, ar jis turi kažkokios užkulisinės informacijos dėl D. Grybauskaitės situacijos, ministras sakė detalesnės informacijos šiuo metu neturintis, tačiau yra įsitikinęs, jog tai neteisingi teiginiai.

„Aš taip detaliai neturiu jums čia nieko pasakoti, nes neturiu tokios informacijos, bet teigti, kad nepalaiko – tai netiesa“, – patikslino ministras.

Susiję

Užsienio politika 3302042502165649037

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-06-05 19:45

  apsiskaičiavo Grybauskaitė, ignoruodama Vyšegrado grupę...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Čia nemenkas paradoksas: šitiek lendama lenkų šovinistams į "tolerantišką vietą" mūsų VIDAUS politikoje, kur jie apskritai neturi ką veikti, apsisukus spjaunama jiems į fizionomiją UŽSIENIO politikoje (kur PRIVALU bendradarbiauti - juolab su valstybe, kuri vadinama STRATEGINE partnere) - o paskui stebimasi, kaip čia yra, kad tie santykiai negerėją? Kas čia per šizofrenija tokia?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-06-06 16:00

   Pons Kažinkiau, šis portalas taip yra finansuojamas lenkų šovinistų ir radikalių klierikų (iš Lenkijos).

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 2. Skaitytojas2019-06-05 21:48

  Na štai, tiek pataikauta europonams, ir šnipštas. Koks nusivylimas. Bet gal paguos, kad ir Kubilius genseku netapo.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-06-06 08:49

  Kolaborantų nemėgsta netgi tie, kurie su jais kolaboruoja. O jau apie kitus net kalbos nėra. Višegradas matė, kad motera raudona, to ir užteko.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Skaitytojas2019-06-06 13:56

  Regis, kai kurie žmonės turi stiprų kolaboravimo instinktą, deja. Reikia, su Maskva, reikia, su Briuseliu. Psichologinio skirtumo nėra, tai ir persiorientuoti nesunku, jokių dvasinių kančių ar abejonių. O mintis, kad nuosava tauta ir valstybė gali ir turi būti savarankiška, juos baugina, erzina ir pykdo.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-06-07 17:22

  Kaip gali V4 kelti Grybauskaitę - nebent taip gali galvoti visiškas neišmanėlis. Nuo V4 politinio kurso bent migracijos klausimu Grybauskaitė yra per šviesmetį nutolusi ir ji mat bus V4 interesų atstove ?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item