Arkivysk. Sigitas Tamkevičius. Įsakymas mylėti

Paskutinės Vakarienės kambaryje Jėzus nuplovęs mokiniams kojas kalbėjo: „Vaikeliai, aš jau nebeilgai būsiu su jumis. Aš jums duodu naują ...

Paskutinės Vakarienės kambaryje Jėzus nuplovęs mokiniams kojas kalbėjo: „Vaikeliai, aš jau nebeilgai būsiu su jumis. Aš jums duodu naują įsakymą, kad jūs vienas kitą mylėtumėte: kaip aš jus mylėjau, kad ir jūs taip mylėtumėte vienas kitą!“ (Jn 13,34-35).

Ko šiandien labiausiai trūksta Lietuvos žmonėms? Vieniems – pinigų, kitiems – gero darbo, bet labiausiai trūksta tarpusavio pagarbos ir meilės. Ryškiausiai tai matome internetinėje erdvėje, kuri tiesiog alsuoja neapykanta ir vieni kitų niekinimu. Į pačius protingiausius straipsnius apie gerus žmones dauguma komentatorių beveik visuomet pažeria šimtus piktų komentarų. 

Priešrinkiminis laikotarpis taip pat atidengė mūsų dvasines žaizdas, kai meilės kartais pritrūkdavo ne tik esantys toli nuo Dievo, bet ir tikintieji.

Psichologų manymu tai – sovietmečio palikimas: niekuo nepasitikėti, niekinti kitus ir negatyviai apie juos kalbėti. Tikriausiai čia yra daug tiesos, nes kiekviename žingsnyje susiduriame su nemeile ir elementarios pagarbos žmogui trūkumu.

Kai žmonėse sunyksta tikėjimas, tuomet dažnai elgiamasi pagal taisyklę: žmogus žmogui – vilkas. Žmogumi netikima, juo nepasitikima, į jį žiūrima kaip į konkurentą arba priešą.

Kai prieš du tūkstančius metų Jėzus atėjo į žmonių tarpą, jis rado ne geresnę padėtį. Nors mūsų visuomenė yra gerokai nukrikščionėjusi, bet joje dar yra gyvos krikščioniškos šaknys, dar daug žmonių supranta meilės įstatymą. Tačiau Izraelyje galiojo keršto įstatymas: „Akis už akį, dantis už dantį“ (Kun 24,20).

Jėzus įvairiomis progomis nesiliovė kalbėjęs apie meilę; įsakymas mylėti yra ir jo testamentinis palikimas. Jis sakė: „Iš to pažins, jog esate mano mokiniai, jei mylėsite vieni kitus“. Jėzus kalbėjo ne apie kūnišką meilę, kai mes mylime mus mylinčius žmones. Jis pateikia tikros meilės pavyzdį: „Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti“. Kaip Jėzus pasakė, taip ir padarė: mirė ant kryžiaus už visus žmones ir pačius didžiausius nusidėjėlius.

Prisiminkime vieną kitą asmenį, kuris mums yra padaręs ką nors bloga: apšmeižęs, apgavęs ar kitaip nuskriaudęs. Emociškai mylėti tokį žmogų tiesiog neįmanoma. Tačiau Jėzus mirė ant kryžiaus ir už tokius ir dar blogesnius žmones. Tai ir yra tikroji meilė, kai, nepaisydami padaryto blogio, mes vis tiek žmonėms linkime ir darome tik gera.

Todėl atsisveikindamas su savo sekėjais Jėzus paliepė mylėti viens kitą, kaip jis mylėjo. Tokios meilės įsakymas ir yra tas naujas įsakymas, apie kurį Vakarienbutyje Jėzus kalbėjo nuplovęs mokiniams kojas.

Jeigu save laikome Jėzaus sekėjais, tai visų pirma turime laikytis šio naujo įsakymo, nes kas jį atmeta, tas atmeta patį Jėzų Kristų.

Meilės įsakymas turi būti tarsi oras, kuriuo kvėpuojame. Šiandien Lietuvai labiausiai reikia žmonių, kurie laikosi šio meilės įsakymo. Per sovietmetį mes bandėme išsikovoti nors trupinėlį laisvės, šiandien reikia kovoti už tai, kad mūsų tarpe būtų daugiau meilės. Laisvė be meilės yra ne dangus, bet pragaras, todėl kurkime savo aplinkoje dangų.

Jei kartais bus sunku mylėti ir gera linkėti piktiems žmonėms, tuomet melskimės už juos, kaip meldėsi prie kryžiaus prikaltas Jėzus: „Tėve, atleisk jiems, nes jie nežino ką daro“. Panašiai meldėsi akmenimis užmėtomas diakonas Steponas – po akmenų kruša suklupęs galingu balsu sušuko: „Viešpatie, neįskaityk jiems šios nuodėmės!“ (Apd 7,60).

Ačiū tau, Jėzau, kad pamokei mus, kaip reikia mylėti. Leisk pažinti tavo meilės gelmę ir nesuabejoti eiti meilės keliu.

Susiję

Sigitas Tamkevičius 4129185318630346990

Rašyti komentarą

 1. Toliau jie savo bla bla bla. Keli kunigai kaunasi su degradacijom o kiti toliau savo mantras apie meiles, tolerancijas ir pan. Ne sovietmečio tai palikimas,o lgbt+ ir kitų panašių organizacijų norinčių sunaikinti tautas, kultūras, šeimą, moralę, tradicijas išdava. Amerikoj nebuvo sovietmečio palikimo o ten neapykantos dar daugiau negu pas mus- taip kad nereikia. Norit kad jos nebūtų - privalot prisidėti prie kovos su šitomis iškrypelių organizacijomis, jų rėmėjais ir šita šlykščia nacistine ideologija- kitaip rytoj jūsų išvis neliks viešoj erdvėj su savo nesąmonėm kaip "meilės gelmės" ir t.t.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Atsakymai
  1. 1Chingishan -19 00:06: „Toliau jie savo bla bla bla.“
   - Prie ko čia bla bla bka?
   1Chingishan -19 00:06: „Keli (?) kunigai kaunasi su degradacijom“
   - Nu jo...
   1Chingishan -19 00:06: „o kiti toliau savo mantras apie meiles, tolerancijas ir pan.“
   - Matosi, kad tamsta nenusimanai nieko apie meilę/es.
   1Chingishan -19 00:06: „Ne sovietmečio tai palikimas“
   - Panašu, kad tikrai ne sovietmečio.
   1Chingishan -19 00:06: „o lgbt+ ir kitų panašių organizacijų“
   - O lgbt ir panašios organizacijos – negyvas molis, jos tik įrankis žinančių, kaip manipuliuoti tokiais.
   1Chingishan -19 00:06: „norinčių sunaikinti tautas, kultūras, šeimą, moralę, tradicijas išdava.“
   - Tokio tikslo niekas sau nekelia. Tikslas parazituoti. O jau kad likti nebaudžiamais parazitais, žaidžiama „demokratiją“, tiksliau – imituojamas demokratinis procesas, kur lygesniais už lygius ir išstatomi psichiniai ligoniai, kuriems toliau savo antro galo žvilgsnis nenuklysta. - Juk būtina sumaištį sukelti, kad nebūtų konstruktyvios vienybės sveikiems sprendimams priimti...
   1Chingishan -19 00:06: „Amerikoj nebuvo sovietmečio palikimo o ten neapykantos dar daugiau negu pas mus- taip kad nereikia.“
   - Čia faktai, kaip blynai.
   - 1Chingishan -19 00:06: „Norit kad jos nebūtų – nesąmonėm(???) privalot prisidėti prie kovos su šitomis iškrypelių organizacijomis“
   - Su galvijų bandom kariauti nėra prasmės.
   1Chingishan -19 00:06: „jų rėmėjais“
   - Ėto točno, su jais kovoti būtų prasmė.., jei tik visos visų šalių kariuomenės nebūtų vien tik jų apsaugai skirtos.
   1Chingishan -19 00:06: „ir šita šlykščia nacistine ideologija- kitaip rytoj jūsų išvis neliks viešoj erdvėj su savo kaip "meilės gelmės" ir t.t.
   - Nu, ne ideologijos pačios savaime yra absurdų priežastis. Jos tik priemonės turinčių tikslą mulkinti lengvatikius, kad taip būtų įmanoma manipuliuoti masėmis. O dėl Bažnyčios išlikimo, tu bedievi, nesijaudink. Ar žinai, ką ten Markas Tvenas yra atsakęs belaukiantiems jo mirties? Tai va, ir čia tas pats. Be to, manipuliatoriams reikalinga AMŽINA priešprieša, todėl jie nei vienos iš konfliktams pasiduodančių pusių sunaikinti visiškai nė nesiruošia. Jas jiems svarbu laikyti pridusintas, kad amžinai bekariaudamos tarpusavyje, nebeturėtų jėgų pasipriešinti jų manipuliacijoms.


   Panaikinti
 3. Rašote: Tačiau Izraelyje galiojo keršto įstatymas: „Akis už akį, dantis už dantį“ (Kun 24,20). O aš rašau: Tačiau Izraelyje negaliojo keršto įstatymas: „Nekeršysi ir nebūsi nusistatęs prieš savo tautiečius, bet mylėsi savo artimą kaip save patį: aš esu VIEŠPATS.“ (Kun 19,18). Jei galite tai paaiškinti tai puiku.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2019-05-19 19:39

  Drungnas pamokslas. Todėl tuščias. Matyt tai iš baimės, kad "buvusio ambasadoriaus prie Šv. Sosto" vadovaujami tolerastijos chunveibinai rūščiai nesukritikuotų? Juk kunigui vienuoliui Peškaičiui burną jie jau užčiaupė.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Skaitytojas2019-05-19 21:57

  Priminkite, iš kurios vietos yra citata „o drungną išspjausiu“?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-05-20 09:31

  Ką Biblija sako apie drungnas | Biblijos teminė rodyklė
  www.charity.lt/biblija/temos/drungnas

  Apr 3,16 16 Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, Aš išspjausiu tave iš savo burnos. Apr 3,15-16 15 Žinau tavo darbus, jog esi nei šaltas, nei ...

  Apreiškimas Jonui 3 - Biblija (Šventasis Raštas) | biblijos.lt
  biblijos.lt › Lietuviškas K. Burbulio vertimas › Apreiškimas Jonui

  16: Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, Aš išspjausiu tave iš savo burnos. 17: Tu gi sakai: 'Aš esu turtingas ir pralobęs, ir nieko man nebereikia',-o ...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item