Vilniuje – Jono Noreikos pagerbimo akcija

2019 metų balandžio 8 dieną Vilniuje buvo įvykdytas iki šiol Lietuvoje atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu precedento neturintis terori...

2019 metų balandžio 8 dieną Vilniuje buvo įvykdytas iki šiol Lietuvoje atkurtos nepriklausomybės laikotarpiu precedento neturintis teroristinis vandalizmo aktas, kurio metu, galimai, kol kas nenustatytų jėgų inspiruotas ir nežinia kam tarnaujantis mankurtas sunaikino istorinį atminimo ženklą, skirtą tautos didvyriui, rezistentui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai, kabėjusį ant Vrublevskių bibliotekos fasado.

Tik įsikišus Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Seimo nariams bei visuomenei, Vilniaus meras R. Šimašius pakeitė nuomonę, pažadėjęs savivaldybės lėšomis atkurti sunaikintą atminimo lentą. Deja, 2019-04-09 DELFI portale paskelbtame R. Šimašiaus pasisakyme raginama padaryti kelių mėnesių pertrauką ir tik po to, esą aprimus aistroms, papildomai svarstyti apie lentos atkūrimo būtinumą.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga, kartu su kitomis patriotinėmis jėgomis bei Laisvės kovų istorijai ir dėl jos kovojusių didvyrių atminimui neabejinga visuomenės dalimi Vilniaus m. savivaldybę ir merą ragina sunaikintą atminimo lentą atkurti nedelsiant ir iš naujo. Sudaužyta lenta privalo būti perkelta į Genocido aukų ar kitą panašios paskirties muziejų, kur būtų eksponuojama su atitinkamu aprašu bei nuoroda.

Kol bus atkurta ir iš naujo pritvirtinta minėtoji lenta, Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga kviečia visus laisvę mylinčius žmones buvusios lentos papėdėje kasdien atnešti ir uždegti atminimo žvakeles, kurios simbolizuotų pagarbą ne tik Generolui Vėtrai, bet ir visiems už Lietuvos laisvę žuvusiems didvyriams, tuo pačiu primenant valdžios institucijoms apie būtinybę akyliau saugoti istorinės atminties vietas bei paminklus.

KVIEČIAME ketvirtadienį, balandžio 11 d. 11 val. atvykti prie Vrublevskių bibliotekos ir buvusios atminimo lentos papėdėje, kartu su Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos bei kitų patriotinių organizacijų atstovais, uždegti atminimo žvakeles bei padėti gėles.

Negalintys atvykti nurodytą dieną bei valandą, padėti gėles ir uždegti atminimo žvakeles gali kitu, jiems patogiu laiku.

Akcija „LAISVĖ KŪJAIS NESUDAUŽOMA!“ bus rengiama ir žvakelės deginamos kasdien tol, kol bus atstatyta vandalo suniokota lenta.

Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjungos Garbės pirmininkas Jonas Burokas

Susiję

Jonas Noreika 5938640076740953517

Rašyti komentarą

 1. aš tai siūlau ant visų apšvietimo stulpų išklijuotgi to padaro nuotraukas su atitinkamu prierašu. Tokiu, kad jam kiltų noras kuo skubiau išsinešdinti ir niekuomet čia nebesirodyti

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-04-11 00:22

  Leftistai is jo auka padarys tada.Plius jo motyvas yra reklkamuotis kaip matome ar is geros ar is blogos puses ,jam tinka bet kokia reklama- tai tik apsidziaugs tokia nemokama reklama ant stulpu jis. O leftistu degradavusioje samonej atsiras siltesni jausmai engiamai zertvai.

  AtsakytiPanaikinti
 3. manau kad mitas yra tai, jog „bet kuri reklama yra gera reklama“. Pvz jei nutiktų taip, kad vaikus nevalgančius košės pradėtų gąsdinti, kad atskris šakalienė ant šluotos ir juos pasiims, greitai tokios šakalienės tyliai tupėtų po šluotomis necypsėdamos ir visos tos „vaikų gelbėjimo“ akcijos užsirauktų. lygiai taip ir šiuo atveju - kūrybingumo, ponai, reikia :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-04-11 11:45

   Pritariu, kad ne viskas yra reklama. Taip teisinas ir palaiko mitą tie, kurie "apsišiko", bet prisipažinti nenori, save ramina.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti

emo-but-icon

item