Seimas įteisino individualų konstitucinį skundą

propatria.lt nuotr. Seimas priėmė Konstitucijos pataisas (projektas Nr. XIIIP-2159 (2), kuriomis įteisintas individualus konstitucinis...

propatria.lt nuotr.
Seimas priėmė Konstitucijos pataisas (projektas Nr. XIIIP-2159(2), kuriomis įteisintas individualus konstitucinis skundas ir sudaryta galimybė kiekvienam asmeniui kreiptis į Konstitucinį Teismą. Už naujas nuostatas balsavo 106 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 1 parlamentaras.

Priimtais pakeitimais nuspręsta, kad nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. kiekvienas asmuo turės teisę kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl įstatymo ar kito Seimo akto, Respublikos Prezidento ar Vyriausybės akto, jeigu jų pagrindu priimtas sprendimas pažeidė šio asmens konstitucines teises ar laisves. Šią galimybę asmuo turės tik pasinaudojęs visomis teisinės gynybos priemonėmis.

Jeigu dėl asmens kreipimosi Konstitucinis Teismas priims sprendimą, kad Lietuvos Respublikos įstatymas (ar jo dalis) arba kitas Seimo aktas (ar jo dalis), Respublikos Prezidento aktas, Vyriausybės aktas (ar jo dalis) prieštarauja Konstitucijai, tokiu atveju bus pagrindas įstatymo nustatyta tvarka atnaujinti procesą dėl pažeistų to asmens konstitucinių teisių ar laisvių įgyvendinimo.

Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtinta, kad kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisės aktų atitikimo pagrindiniam šalies įstatymui gali Seimas, Seimo narių grupė, Respublikos Prezidentas, Vyriausybė ir teismai.

Susiję

Demokratija ir valdymas 139152934068371380

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-03-22 12:01

  Atrodo, kad KT atrišamos rankos dar didesniam valdžios atsiriekimui. Jei padaugės "prašymų išaiškinti Konstituciją", KT galės savo išaiškinimais perrašyti VISKĄ.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aha, čia lazda su dviem galais. Normaliomis sąlygomis tai būtų sveikintinas sprendimas - bet bėda ta, kad Lietuvoje sąlygos nėra normalios.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-03-25 18:57

  Pritariu Kažinkavičiui, nenormaliomis sąlygomis nieko normalaus neįmanoma.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item