Vilniaus forumo konferencija – kitoks požiūris į ES būklę ir Lietuvos ateitį

Vilniaus forumo informacinis laiškas. Vilniaus forumo konferencija „Kaip išsaugoti Europą?“ yra pirmas mėginimas įvertinti ES būklę ir ...

Vilniaus forumo informacinis laiškas.

Vilniaus forumo konferencija „Kaip išsaugoti Europą?“ yra pirmas mėginimas įvertinti ES būklę ir jos perspektyvas nesivadovaujant oficioziniuose akademiniuose („dvaro politologų“) sluoksniuose ir antivalstybinėje žiniasklaidoje įsitvirtinusiomis ideologinėmis-propagandinėmis klišėmis. Alternatyvos žlugusiam ES „federalizavimo“ planui paieškas atspindinti rezoliucija: ČIA.

Visą konferencijos įrašą galite žiūrėti – ČIA.

Europos integracijos filosofinius pagrindus tyrinėjančio V. Sinicos novatoriškas pranešimas, kuriuo galutinai išsklaidomas Lietuvos oficialiajame politikos moksle ir Europos studijose įsitvirtinęs ideologinis mitas, kad Europos integracija tariamai yra grynai „techninis“ projektas. Aptariami iki šiol vengiami tyrinėti ir nutylimi filosofiniai-idėjiniai šio tariamai „techninio“ projekto pagrindai. Atskleidžiamos į aklavietę patekusios ES integracijos liberalkomunistinės ideologinės ištakos, dangstomos abstrakčių „europinių vertybių“ retorikos širma: ČIA.

M. Katelyno pranešimas apie liberalkomunistinės „multikultūralizmo“ ideologijos apakintų ES vadovų iliuzijas, kad įmanoma suvaldyti „tautų kraustymosi“ mastą įgijusios masinės imigracijos padarinius: ČIA.

D. Petkaus pranešimas apie vieną didžiausių Brexito keliamų grėsmių: Lietuva gali tapti mainoma moneta formuojant Berlyno-Paryžiaus-Maskvos geopolitinę ašį ir kuriant bendrą Eurazijos ekonominę erdvę. Lietuvos visuomenei trukdoma suvokti ir įsisąmoninti šio augančio pavojaus mastą, nes besirūpinantiems asmenine karjera labiau nei valstybės išlikimu aukščiausiems Lietuvos pareigūnams bei jiems patarnaujantiems „dvaro politologams“ nauja Eurazijos sąjunga, arba „Europa nuo Lisabonos iki Vladivostoko“, yra politiškai ir akademiškai „nepatogi“ ir „neperspektyvi“ tema: ČIA.

V. Rubavičiaus pranešimas, parodantis, kad Briuselio eurokomunistinio elito interesus aptarnaujančių šalies politinių ir akademinių sluoksnių toliau vykdoma Lietuvos išnacionalinimo ir išvalstybinimo programa ES šalių tautinio ir valstybinio budimo fone yra tiesiausias kelias į Nepriklausomybės praradimą ir turėtų būti vertinama kaip su „proeuropietiškų integratorių“ kauke veikiančios V. Putino šeštosios kolonos Lietuvoje ardomoji antivalstybinė veikla. ČIA.

V. Radžvilo konferencijoje perskaityto pranešimo pagrindinių teiginių santrauka: ČIA.

Į vėlyvojo sovietmečio laikus sugrąžinantis propagandinis A. Bielskio straipsnis, kuriame Brexitas aiškinamas pasitelkiant L. Brežnevo laikų „visuomenės mokslų“ vartotą ideologinį-propagandinį žargoną, o svarbiausia Brexito priežastimi laikomi giliai įsišakniję imperialistiniai ir kolonijiniai britų valdančiosios klasės instinktai.

Analogiško pobūdžio ir turinio, nors kiek mažiau tendencingas, R. Bogdano straipsnis, kuriame Brexitas aiškinamas ne tik netikėtai prabudusiomis britiškojo imperializmo grobuoniškos dvasios apraiškomis, bet ir gilesniais kultūriniais ir mentaliniais veiksniais.

Propagandinis R. Vilpišausko straipsnis „Ko nori britai?“ Straipsnyje kuriamas mitas, neva britai „nežino, ko nori“, nors referendumo tikslai visada buvo aiškūs: susigrąžinti suverenitetą ir savarankišką įstatymų leidybą, išeiti iš vieningos ES rinkos ir muitų sąjungos, nutraukti laisvą darbo jėgos judėjimą. Skaitytojai klaidinami demagogiškai ir melagingai teigiant, kad „inicijuotas referendumas sukėlė chaosą“, nors  tikroji prasidėjusios sumaišties priežastis yra desperatiškos ir brutalios ES vadovybės pastangos sustabdyti Brexitą, kurias remia dalis Didžiosios Britanijos įtakingų politikų ir verslo sluoksnių. Parlamente, vyriausybėje, žiniasklaidoje eurofiliškos jėgos vykdo visuomenės bauginimo, spaudimo ir šantažo kampaniją, smarkiai primenančią tai (išskyrus karinės jėgos panaudojimą), ką kadaise patyrė nuo TSRS atsiskyrusi Lietuva. Straipsnyje net neužsimenama, kad ES viršūnės derybose su Didžiąja Britanija elgėsi panašiai, kaip TSRS kadaise elgėsi su Nepriklausomybę paskelbusia Lietuva. Siekiant atgrasyti kitas šalis, britams mėginama primesti išstojimo sąlygas, Brexit‘ą verčiančias BRINO (angl. Brexit in Name Only). Panašiai TSRS buvo priimtas „respublikų“ išstojimo įstatymas, dėl neįgyvendinamų sąlygų pagrįstai vadintas „neišstojimo“ įstatymu.

Vienas iš retų Lietuvos padangėje straipsnių, kuriame dalykiškai atskleidžiama Vakarų Europos šalių politinės kairės pasidavimo neoliberalizmo ideologijai ir parsidavimo stambiajam transnacionaliniam kapitalui pragaištingi padariniai ES integracijos projektui: ČIA.

Profesionalaus ir laisvo nuo ideologinių iliuzijų saugumo eksperto A. Butkevičiaus įžvalgos apie ES valdžioje įsitvirtinusios komunistų-maoistų grupuotės vykdomą Europos naikinimą, padedančios suvokti Lietuvos valdžios tarnavimo šiai grupuotei ilgalaikius padarinius ir ideologizuotų politikos tyrinėtojų atotrūkio nuo realybės mastą: ČIA.

To paties analitiko įžvalgos apie Lietuvos užsienio politikos aklavietę, į kurią atvedė pernelyg ilgai užsitęsusios jos vairininkų D. Grybauskaitės ir L. Linkevičiaus trumparegiškos ir naivios viltys, kad bus įmanoma amžinai vienu metu sėdėti ant dviejų – Briuselio ir Vašingtono – kėdžių ir desperatiškos pastangos politiškai ir ideologiškai aptarnauti tarptautines globalizmo jėgas ignoruojant po Brexito ir D. Trumpo išrinkimo iš esmės pasikeitusią tarptautinę ir ypač pačios Lietuvos saugumo padėtį: ČIA.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vilniaus forumas“

Susiję

Vilniaus Forumas 1418255099072701878

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2019-02-04 12:26

  O ar kas nors užduos klausimą, ar laisvanoriška labai skirtingų šalių sąjunga, kur didelis neskriaudžia mažo, o mažas nepiktnaudžiauja dideliu, kur visi lygūs, kur niekas nenori primesti kitam savo vertybių ir t.t. nėra tesiog utopija ir saviapgaulė. Ar tai neprimena planetų konfedaracijos iš žvaigždžių karų filmukų, kur petys į petį kariauja dvikojai ir aštunkojai,beuodegiai ir žali, penkiaakiai ir šimtarankiai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-04 12:37

   Geras klausimas. Tokia ilgalaikė sąjunga būtų įmanoma, kai stipresnis nešelpia silpnesnio, o jam padeda - nedalina pinigų, o skolina, tegu ir lengvatinėmis sąlygomis. Kad nebūtų šantažo "aš tau duodu pinių, todėl turi daryti, kaip aš noriu". O taip, kaip yra dabar, yra iškreipta tikrovė ir ilgai tokia gyvuoti negali. O svarbiausia - išguiti bet kokią ideologiją iš politikos.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2019-02-04 13:03

  R.Vilpišausko straipsnis ,,Ko nori britai?'' Nagi leiskite paklausti - kiek laiko pats R.Vilpišauskas gyveno ir dirbo UK?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-02-04 13:17

  Bijau, kad Radžvilas nebūtų tas didysis garo nuleidėjas, kuris bandys remontuoti nesuremontuojamą. Tačiau manau, kad Radžvilas turėtų būti vienareikšmiškai geriau, nei bet koks kitas veikėjas iš sistemos. Manau, širdies gilumoje, jis netiki ES ir bet kokią panašią sąjaungą laiko tik kaip sprendimą apsisaugoti nuo didesnio blogio (tai jis vadina politologine analize:)). Jis mano, kad suremontuota ES bus geriau nei finlandizacija. Tačiau nesuremontuota ES yra blogiau nei finlandizacija. O gal mes esame finlandizuoti, tik to naujaučiame. O visų labiausiai tikėtina, kad Radžvilas tiesiog nori prasimušti pro informacinę blokadą, o kas išeis padaryti, čia kitas dalykas. Bet bet kuriuo atveju jis neturėtų tapti paremontuotos ES fanatu, kuris naikintų mūsų valstybę. Radžvilas labai nenoriai kalba apie Lietuvos alternatyvas be ES. Jis tiesiog nemato Lietuvos be ES ar be Rusijos. Geriausia, kad remontuojant ES, jis mastytų ne taip, kaip mąsto kitas psaeudo remontininkas Landsbergis. O geriausia, kad būtų taip: remontuoju ES, bet galvoju apie Lietuvą (perfrazuojant: govoriu partija, padrozumevaju Lenin).

  Čia sunki tema ir sunku išreikšti mintis, kas ką galvoja ištikrųjų, ką sako į eterį ir ko sieka, kaip galtutinio tikslo. Labai protingi žmonės kartais pramuša sieną, nebūtinai daužydami ją galva ir visų savo tikslų garsiai nedeklaruoja. Bet mums klausamtiems tai sukelia klausimų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. "Jis tiesiog nemato Lietuvos be ES ar be Rusijos." - sakyčiau, gana įdomus pareiškimas. Gal galima būtų kokią citatą, iš kurios matytųsi, kad V. Radžvilas nemato Lietuvos be Rusijos? :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-04 14:37

   Kai jo paklausė, ar galima apsieti be ES, Radžvilas atsakė, kad tokiu atveju bus finlandizacija ir ES yra geriau. Kitaip sakant, jei ne ES, tai Rusija. Tą norėjau pasakyti.

   Panaikinti
  3. A, supratau dabar. Tą "nemato Lietuvos be Rusijos" galima suprasti ir kaip poziciją "Lietuva be Rusijos - Lietuva be ateities", todėl ir nustebau. :)
   Na, o dėl sajūzo nuo Rusijos teikiamos apsaugos nebūčiau toks optimistiškas: pirmiausia, tai nėra gynybinė organizacija (skirtingai, negu NATO), todėl jai tos apsaugos teikti ir nepriklauso, o antra, sajūzo šulai yra tai Rusijai palankūs (pvz. Merkelienė spjauna į perspėjimus ir didina energetinę priklausomybę nuo Rusijos, o Junkeris atvirai Putiną savo draugu vadina). Galiausiai, narystė sajūze ir narystė NATO tarpusavyje niekaip nesusiję, o sajūzo žlugimas automatiškai nereikštų NATO žlugimo (ko gero, net atvirkščiai - dabartinis sajūzo politbiuras akivaizdžiai priešiškas NATO ir siekia jos veiklą sabotuoti, kurdami sajūzinę MVD kariuomenę.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2019-02-04 22:42

  Prieš galutinai suformuluojant ir patvirtinant Lietuvos narystės ES koncepciją - tai greičiausiai ir būtų V.Radžvilo kandidatavimo į ES parlamentaru prorgama - verta išanalizuoti laikotarpį nuo 2004-ųjų, kuomet Lietuva ką tik tapo ES nare, iki 2009-ųjų, kuomet įvyko atseit ,,krizė'', nors labiau panašu, kad pinigai buvo tiesiog išvogti.
  Esmė ta, kad pati ES idėja nėra bloga savo pradine forma, tačiau būtina prisiminti Lietuvos ES stojimo į ES sutartį. O štai bendros valiutos idėja ES erdvei netinka - Europos valstybių ekonominė specifika (vertinant kiekvieną valstybę atskirai) yra pernelyg skirtinga, ir bendra valiuta ne skatina ekonominį produktyvumą, o priešingai - jį stabdo, nes ES narės, be skirtingų ekonominių profilių, turi ir labai skirtingas socialines erdves, kurios sukuria tik tai ar kitai šaliai būdingą socialinės apsaugos modelį. Automatiškai aktualūs klausimai - BVP ir mokestinė strategija; pastaroji yra ypač problematiška Lietuvoj, kadangi dėl dabartinės mokestinės trategijos Lietuvoje faktiškai eliminuojamas smulkusis ir vidutinis verslas. Pagaliau, kuomet Lietuva yra NATO narė - o būtent NATO ir yra tikrasis Lietuvis saugumo ir laisvės garantas - Lietuvos narystė es tikrai galo būti kvestionuojama pirmiausia dėl to, kad Briuselio ir Strasburgo valdininkija be jokio suverenių valstybių sutikimo ėmė uzurpuoti ir nacionalinių vyriausybių funkcijas, kurios pavirto finansinių šantažu paremtomis tiesioginėmis direktyvomis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-05 07:25

   Žinote, kas yra blogai su mūsų garantijomis, kad Rusija yra viena, o Nato yra kolūkis ir tai reiškia, kad Nato tai tik laiko klausimas, kaip nebūtų liūdna.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-05 10:06

   Anonimiškas 07.25, atrodo, anskti pradėjote darbą. Ką turite omenyje, sakydami - cituoju jus: ,,...Nato tai tik laiko klausimas"?

   Panaikinti
  3. taigi jau merkelienė su macronu seniai kalba apie „europos pajėgas“. Trumpui tokia naro nepatinka, britai palieka skęstančia gelda. tai kokia dar gali būti nato ateitis esamomis sąlygomis? senos Lietuvos chlapuškės su 100 vokiečių tankų ir paradine varliaėdžių kariuomene?

   Panaikinti
  4. Papildoma priežastis, kodėl visokius makronus ir merkelienes reikia versti velniop. ;)
   O dėl kitų punktų - britai palieka eurosajūzą, o ne NATO, o "Trampui nepatinka TOKS NATO" nereiškia "Trampui nepatinka NATO".

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2019-02-05 15:48

   Pritariu, euras yra didžiausia ES klaida, o pasukt atgal negalima nes tai būtų ženklas, kad ES neveikia. Ko pasekoje vyksta valstybių integracija, su bendra valiuta kitokia fiskalinė politika neįmanoma.

   Panaikinti
 5. supratingas2019-02-05 15:00

  Kažkodėl man peršasi mintis, jog Europos kariuomenei numatyta ne saugoti sienas, o labiau junkeriškai šutvei apsisaugoti nuo savo piliečių. Žiūrint į Prancūziją, maža kas, o jei netyčia ims veršiai ir visur pradės bruzdėti? Pamenat MVD kariuomenę? Žinant kokius įgaliojimus turi Europolas, manęs asmeniškai tokia ateitis visai nežavi. Belieka tikėtis, kad nereikės dar vieną kadenciją gyventi šioje siurrealybėje ir jau per šiuos ES rinkimus jėgos persiskirstys šitų bepročių nenaudai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2019-02-05 15:32

  Greičiau išstosim iš ES, greičiau patys savo įstatymus leisim. ES yra vienas didelis problemų katilas, jeigu nenorim jame išvirti ir išgaruoti kaip tauta, turime išstoti kuo greičiau kaip padarė britai. Aš tikiuos, kad Radžvilas bus kaip Nigel Farage ir padės atsikratyti Briuselio.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Radžvilas nesiūlo iš ES išstoti.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-06 01:14

   Įdomu ką Radžvilas gali pasiūlyt? Arba mes išstojam, arba panaikinam ES visiškai ir liekam savo valstybės šeimininkais. Iš jo kalbos sprendžiu, kad jo taktika yra įsibrauti į ES parlamentą ir ten pagalius kaišioti tol kol vežimas subyrės.

   Balsuosiu už jį jeigu nustos daryti tas ilgas pauzes. Žiūrėjau jo kalbą ir turėjau pagreitinti YouTube video pusantro karto. Dabar man aišku kodėl jo taip studentai nekentė, man irgi nervai nelaikytų jo tiesiogiai klausyti.

   Panaikinti
  3. “Žiūrėjau jo kalbą” - nė velnio nežiūrėjai, kaip ir tekstų neskaitei. Neuždavinėtum glušų klausimų tada.

   Panaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item