Seime – konferencija dėl vienalytes „santuokas“ pripažinti nurodančio KT nutarimo

lrkt.lt nuotr. alkas.lt Vasario 12 d., antradienį, 10.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks Kovo 11-osios Akto ...

lrkt.lt nuotr.

Vasario 12 d., antradienį, 10.30 val. Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai) vyks Kovo 11-osios Akto signataro Bronislovo Genzelio spaudos konferencija, skirta atkreipti Seimo narių ir visuomenės dėmesį į tai, kad Konstitucinio Teismo (KT) 2019 m. sausio 11 d. kai kurie nutarimo dėl leidimo gyventi užsieniečiui „santuokos“ pagrindu teiginiai galimai prieštarauja Konstitucijai.

Kaip žinia, sausio 11 d. KT paskelbė, kad Lietuva turi išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, kitoje valstybėje „susituokusiam“ su tos pačios lyties lietuviu, kaip jo šeimos nariui. Toks sprendimas buvo priimtas nepaisant to, kad Lietuvoje nėra leidžiamos vienalytės „santuokos“ ir toks bendro gyvenimo būdas nepripažįstamas šeima. Iki šio KT sprendimo Migracijos departamentas, užsienyje „susituokusiems“ tos pačios lyties asmenims teisės keltis į Lietuvą paskui savo „sutuoktinį“ nesuteikė, pabrėždamas, kad Lietuvoje tos pačios lyties asmenų „santuokos“ ir partnerystė nėra teisiškai pripažįstamos. Nuo šiol to bus galima nepaisyti.

Pasak spaudos konferencijos rengėjų, minėto KT nutarimo teiginiai galimai prieštarauja net 8 Konstitucijos straipsniams. „Šie teiginiai sukuria teisines prielaidas ateityje riboti žmonių sąžinės laisvę, valdžios institucijoms nesiskaityti su žmonų nuomone dėl svarbiausių valstybės gyvenimo klausimų, drausti Seimo nariams spręsti šeimos teisinio reguliavimo klausimus, remiantis savo įsitikinimais, nepripažinti žmonių teisės reikalauti referendumo dėl šeimos instituto konstitucinės sampratos išsaugojimo ar pakeitimo“, – rašoma spaudos konferencijos rengėjų pranešime spaudai.

Spaudos konferencijoje visuomenė bus supažindinta su grupės signatarų ir mokslininkų, bei visuomeninių organizacijų Seimui įteiktu prašymu, kad Seimas, remdamasis suinteresuoto asmens teisėmis, kreiptųsi į KT, prašydamas paaiškinti, ar kai kurie KT nutarimo teiginiai neprieštarauja Konstitucijai.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvaus Atkuriamojo Seimo deputatė Zita Šličytė, filosofas profesorius Vytautas Radžvilas, profesorius Vytautas Daujotis, teisės profesorius Saulius Arlauskas ir Lietuvos žmogaus teisių koordinavimo centro atstovas Vytautas Budnikas.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją ir užduokite klausimus jos dalyviams tiesiogiai internetu – ČIA (nuoroda veiks tik vykstant spaudos konferencijai).

Susiję

Šeimos politika 2284094915772505765

Rašyti komentarą

 1. Frazė: "įteiktu prašymu, kad Seimas, remdamasis suinteresuoto asmens teisėmis, kreiptųsi į KT, prašydamas paaiškinti, ar kai kurie KT nutarimo teiginiai neprieštarauja Konstitucijai."
  Nu tai ar ne juokas kreiptis į KT dėl KT sprendimo- tarsi ims jis jį ir atkeis. Visiška nesąmonė. Turi reikalauti seimo balsuoti 3-ią (paskutinį) kartą dėl detalaus šeimos sampratos įrašymo į Konstituciją- tuo pačiu būtų panaikintas tas nutarimas, bei kreiptis į seimą kad seimas balsuotų dėl tokios KT išvados panaikinimo ir draudimo ateityje KT dar kadanors liesti šeimos bei santuokos temą. Jis tą gali ir privalo padaryt.
  O LGBTi+ tiek organizacija tiek šita iškrypelių ideologija privalo būti uždraustos, o visi įstatymai palankūs šitaj ideologijai atkeisti ir uždrausti dar bent kada juos net kelt diskusijoms.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kokia prasmė sukti galvas dėl kažkokio iškrypėlio užsieniečio? Juk ne mūsų reikalas nurodinėti, kaip turi gyventi svetimi. Mes turime savo piliečiais rūpintis. Ir jei kuris iš mūsiškių nesvarbu kur paielgė pažeisdamas MŪSŲ PAGRINDINĮ įstatymą, tai jau jam ne vieta Lietuvoje. O tas KT, jei elementarios logikos nesuvokia, tai jis ir nereikalingas išvis. Absurdiška situacija susidaro, kai keli ne visuotinai rinkti, pradeda aiškinti įstatymus leidžiantiems tautos atstovams.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2019-02-12 12:02

   Juozai, siūlote ištremti nusikaltėlius ir atsisakyti konstitucinio teismo? Juk tai jau buvo, tai vadinosi Tarybų Sąjunga. Nesistebiu, kad nacionalistams geriausia buvo prie ruso.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-02-12 14:40

   Anonimiškas 2019-02-12 12:02 : "siūlote ištremti nusikaltėlius ir atsisakyti konstitucinio teismo" .

   Argi tai tokį siūlymą reiškia? Pagalvokite, lietuvis pasielgė taip, kaip neleidžia Lietuvos įstatymai. Nejaugi niekaip nereaguoti galima? KT sprendžia svetimų naudai, bet nesirūpina, kad Lietuvoje būtų laikomasi Lietuvos įstatymų. O Tarybų Sąjungoje daug ko buvo, kodėl dabar Jūs norite nuplauti jos veidą, palikdamas tik šiuos du griekelius?

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  4. Gerbiamas Kažinkavičiau, kuo remdamasis Jūs padarėte išvadą, kad parašęs 2019 02 12 12:02 yra liberastas?

   Panaikinti
  5. Sprendžiu pagal dichotominį mąstymą (arba dabartinė "tvarka" - arba sovietai/nacizmas/viduramžiai etc.) ir labai standartinį nusišnekėjimą "Nesistebiu, kad nacionalistams geriausia buvo prie ruso." Tokiam pareiškimui reikia neeilinio debilumo, kuriuo "pasigirti" paprastai gali tik dvi grupės: liberastai/konservatnykai ir koloradai/vatnykai. Kadangi būtent tokia formuluotė vatnykams nebūdinga, lieka vienas akivaizdus variantas. :)

   Panaikinti
 3. Pagal esmę, dichotomija nėra mastymo būdas. Tai labiau marksistinei ideologijai būdingas metodas skirstyti visuomenę į "teisius" materialistus ir "klystančius" idealistus, nors, visuomeninis procesas vystosi spirale, kur viena seka iš/paskui kito/a ir jokio priešingumo tarp skirtingų to paties proceso fazių būti negali. Arba - į taip vadinamas antagonistines klases - išnaudotojus ir išnaudojamuosius... Suskirstymui įmamas tik vienas požymis.., o tų požymių daug, be galo daug. O pagal kitus požymius tą vieningą visumą būtų įmanoma suskirstyti vis kitaip, nors - didžiausia dalis požymių, kaip taisyklė, bendra kad ir kaip suskirstytoms dalims.

  Štai zodziai.lt kaip apibrėžia dichotomijos reikšmę:
  dichotòmija [gr. dicha — pusiau + ↗ ...tomija]:
  1. log. klasės skirstymas į 2 priešingus poklasius, kurių vienas yra skirstymo pagrindas, pvz., metalai ir nemetalai;

  AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item