EŽTT: slaptas darbuotojų filmavimas pažeidžia jų teisę į privatumą

teise.pro Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė precedentu tapusį sprendimą byloje López Ribalda and Others v. Spain , kuris n...


Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė precedentu tapusį sprendimą byloje López Ribalda and Others v. Spain, kuris numato, kad darbdavys negali slapta filmuoti darbuotojų ar jų darbo vietų, net jei siekia užkirsti kelią galimoms vagystėms ar turi kitų teisėtų ketinimų.

Šioje byloje vienos Ispanijos šeimos parduotuvės savininkai įrengė kameras, tačiau dalis jų buvo slaptos, apie kurias darbuotojai nebuvo informuoti. Šios kameros buvo įrengtos būtent pastariesiems stebėti, kadangi savininkai įtarė kasininkus vagiant prekes. Kiekvienas darbuotojas buvo pakviestas individualiam susitikimui, jiems buvo rodomi įrašai, kuriuose matyti, kaip šie vagia prekes ir jas padeda vogti kitiems kasininkams bei klientams. Dėl šios priežasties penki parduotuvės darbuotojai buvo atleisti.

Sužinoję apie slaptas kameras, kasininkai kreipėsi į nacionalinį teismą, kuris slapta darytus vaizdo įrašus priėmė kaip teisėtai gautus įrodymus. Vėliau vienas iš kasininkų kreipėsi į EŽTT iškeldamas bylą Ispanijai. EŽTT įpareigojo Ispanijos karalystę dėl darbdavių padarytų privatumo pažeidimų padengti neturtinę žalą nukentėjusiesiems, tačiau pats teisminis procesas nebuvo pripažintas neteisingu, nes vaizdo medžiaga nebuvo vienintelis įrodymas, kuriuo rėmėsi nacionaliniai teismai. Be to, darbuotojai galėjo teisme ginčyti ir šiuos įrašus.

EŽTT konstatavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnio pažeidimą teigdamas, kad darbdavio teisė į nuosavybės apsaugą galėjo būti apsaugota ir kitomis priemonėmis, nebuvo išlaikyta pusiausvyra tarp darbuotojų teisės į privatumą bei darbdavio teisės į savo nuosavybės apsaugą.

Susiję

Pasaulis 904785935285303061

Rašyti komentarą

 1. Toks EŽTT pažeidžia dar labiau žmonių teises. Nes tai jau ne valkatų ar vagišių teises, o prasmingai ir produktyviai veikiančių žmonių.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2019-02-07 23:05

  Ooo, produktyvaus ir prasmingo šiukšlyno budulio nuomone. Labai vertinga nuomone. Gal tik lepteleta nepagalvojus kaip būtų pačiam. Kai esi slapta stebimas, to nezinodamas, manydamas kad esi vienas, krapštai ir vynioji savo snargli ar kasaisi klyną, ar išraiškingai pabezdi. O paskui suzinai, kad direktorius ir vyresnis vadybininkas tai peržiūri ir aptaria. Nepagalvojai. Bet ar tam buduliui duota galva? Ji gi tik pašūkavimui

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ponas čya ratavoji už dyarbą liaudies tyasias? Tyaises: vagiliaut,
   bezdėt, krapštyt untrū galū, birbintis ny otxodia ot kassy..? Ir reikalauji, kad vysas šytas tyaises vysy tolaruotū?

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2019-02-09 20:01

  Yra tarnybų, kur dėl visos šalies ar pvz., gyvenvietės bendruomenės saugumo sekti tiesiog būtina, PRIVALOMA! Einantys į tokią tarnybą privalo būti iš anksto su tuo supažindinami ir gerai pamąstyti, ar sutinka su skaidraus darbo sąlygomis

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau, čia pagrindinė problema ne pats stebėjimas, bet tai, kad jis buvo vykdomas slapta.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item