Vienalytės „santuokos“ – ne įteisintos, bet pripažintos

lrkt.lt nuotr. alkas.lt Šiandien Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad Lietuva turi išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ...

lrkt.lt nuotr.
alkas.lt

Šiandien Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad Lietuva turi išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje užsieniečiui, kitoje valstybėje „susituokusiam“ su tos pačios lyties lietuviu, kaip jo „šeimos“ nariui. Toks sprendimas priimtas nepaisant to, kad Lietuvoje nėra leidžiamos vienalytės „santuokos“ ir toks bendro gyvenimo būdas nepripažįstamas šeima.

KT savo sprendimą grindė Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) praktika ir Europos sąjungos (ES) piliečių ir jų šeimos narių laisvo judėjimo ir gyvenimo valstybių narių teritorijoje teise ir teigė, kad teisės susijungti šeimai ribojimas tarp tos pačios lyties asmenų yra nesuderinamas su diskriminacijos draudimu ir nuostatomis, ginančiomis žmogaus orumą. Pasak KT, „negali būti pateisinamas toks teisinis reguliavimas, pagal kurį vien lytinės tapatybės ir/ar seksualinės orientacijos pagrindu būtų neleidžiama užsieniečiui atvykti į Lietuvą ir joje gyventi kartu su kitu jo šeimos nariu“.

Iki šio KT sprendimo Migracijos departamentas, užsienyje „susituokusiems“ tos pačios lyties asmenims teisės keltis į Lietuvą paskui savo „sutuoktinį“ nesuteikė pabrėždamas, kad Lietuvoje tos pačios lyties asmenų „santuokos“ ir partnerystė nėra leidžiamos. Nuo šiol to galima bus nepaisyti.

Tačiau tai dar ne viskas, KT seimas šia sausio 11-osios nutartimi žengė dar vieną žingsnį, kurį jau galima pavadinti antikonstituciniu. Remdamasis ES teisės aktais KT ryžosi iš esmės keisti Tautos referendumu priimtos Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio, įtvirtinančio šeimos sampratą, turinį, jog šeima kyla iš santuokos tarp vyro ir moters. Remdamasis ESTT ir Sutartimi dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) paaiškino, kad  sąvoka „sutuoktinis“ yra neutrali lyties atžvilgiu ir gali apimti tos pačios lyties sutuoktinį.

Ir nors KT pakartojo pripažįstantis Konstitucijos 38 straipsnio 3 dalyje įtvirtintą konstitucinę santuokos, kaip sudaromos laisvu vyro ir moters sutarimu, samprata, kaip ir tai, kad „kitokia santuokos samprata Lietuvos Respublikos įstatymuose negali būti įtvirtinta atitinkamai nepakeitus Konstitucijos 38 straipsnio 3 dalies“, tačiau, pasak KT  „kitaip nei konstitucinė santuokos samprata, konstitucinė šeimos samprata, be kita ko, yra neutrali lyties požiūriu“…

Taigi, paprastai tariant, KT naudodamasis ES teise ir žodžių ekvilibristika, išskyrė sąvokas „šeima“ ir „santuoka“ lyčių požiūriu ir paaiškino, kad šeima, esą, Lietuvos konstitucijoje apibrėžiama kaip neutrali lyties požiūriu, o su vyro ir moters sutarimu siejama tik „santuoka“. Taigi, priimtu nutarimu įpareigodamas Lietuvos valdžios institucijas juridiškai pripažinti ir vienalytes „santuokas“ KT tuo pačiu torpedavo ir tradicinę „šeimos sampratą“.

KT sprendimas šioje byloje – tai pirmas svarbus žingsnis į lemtingus pokyčius tolimesnėje Lietuvos visuomenės ir valstybės raidoje, nes vienalyčių šeimų propaguotojams atveria kelią iki šiol Konstitucijoje nenumatytam tos pačios lyties asmenų „santuokų“ ir „šeimų“ pripažinimui. Pripažinus vienalytes „santuokas“ juridiniu pagrindu teisei į leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, bus sudarytos sąlygos tokiems „sutuoktiniams“ kreiptis į ES teismus dėl vienalyčių „santuokų“ juridinio įteisinimo Lietuvoje.

Taigi nuo šiol Lietuvos vyrai ir moterys galės į Lietuvą oficialiai atsivežti savo „sutuoktinį“ arba „sutuoktinę“ nepriklausomai nuo to kokios ji arba jis yra lyties. O tai reiškia, kad nuo šiol tokios „šeimos“ valstybės turės būti oficialiai pripažintos šeimomis ir joms vėliau ar anksčiau turės būti suteiktos tokios pačios teisės, įskaitant ir teisę į santuoką, kokios pripažįstamos ir tradicinėms šeimoms.

Su visu KT nutarimo tekstu susipažinti galite – ČIA. KT posėdžio baigiamosios dalies vaizdo įrašą pamatyti galite – ČIA.

Susiję

Šeimos politika 7538462839934163736

Rašyti komentarą

 1. Et, paskubėjau ir šitam straipsniui tinkantį komentarą parašiau po http://www.propatria.lt/2019/01/kt-skelbs-ar-lietuva-turi-pripazinti.html. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Beje, visiškai nuspėjamas antras etapas: vietiniai sodomitai (ir kitos "seksualinės mažumos") paleis gerkles, kad jų "šeimos" diskriminuojamos "šeimų" su importiniais sodomitais atžvilgiu. Ir, šiaip jau, bus teisūs. Na, o kas bus toliau, irgi nesunku nuspėti - gi šitas KT sprendimas iš esmės reiškia užsienyje sudarytos homikų "santuokos" pripažinimą. Laiko klausimas, kada pasigirs riksmai apie "diskriminaciją".

   Panaikinti
 2. Seimas paskutiniu balsavimu (trečiu iš trijų) tiesiog privalo įtvirtinti kad Šeima yra tik vyro ir moters sąjunga - ir visa šita pederastų sistema pastatyta KT sugriūna.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2019-01-11 21:14

  Jo dabar viskas yra Seimo rankose, jei jie dar neiškrypę gali priimti protingą sprendimą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kas, atsižvelgiant į Šakalienės barnevernetiško marazmo atvejį, "šiek tiek" abejotina. ;)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-01-13 21:33

   Ar tos moters visi taip labai bijo? Kaip anų laikų komisarės su karine palaidine, ant krūtinės sukryžiuotais diržais ir naganu prie šono?

   Panaikinti
 4. Nežiniukas2019-01-12 09:56

  Na, Konstitucinis teismas dar savojoje doktrinoje dėl šeimos atskyrė santuoką ir šeimą. Žinoma, jie apsimetė nežinantys, kas yra santuoka.

  Atskirti santuoką kaip juridinį aktą, kaip sutartį sukurti šeimą yra tolygu teigti, kad notarinė nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis neturi nieko bendro su nekilnojamojo turto savininkiškumu.

  Jei niekam bent iki šiol nekyla abejonių, kad pagal galiojančią teisę nekilnojamojo turto savininkas pakeičiamas tik per NOTARINĘ (o ne per naminį raštelį, ar rankų sukirtimu prie butelio) pirkimo-pardavimo sutartį, tai mes rimtu veidu sau leidžiame teigti, kad santuoka (sutartis dėl šeimos) yra savitikslis aktas, o va šeima - tai jau visiškai kas kita.

  Na, tikrai nereikia manyti, kad Konstitucinio teismo teisėjai šiaip sau tai padarė. Jie dirba svarbų darbą - veikia pagal Overtono langų principą ir tsakant, stepas po stepo stumia tai, kas jau seniai yra numatyta - be referendumo, prieš tautos valią su laiku įteisinti pederastų taip vadinamąsias "santuokas".

  Jeigu jau Konstitucinis teismas nutarė, kad šeima yra lyčiai neutrali, tai nenustebkite, kad Konstitucinis teismas su laiku išaiškins, kad Konstitucijoje įtvirtintas teiginys, kad santuoka sudaroma vyro ir moters sutikimu, visai nereiškia, kad tai reiškia tik tai, kad santuoka sudaroma tarp vyro ir moters, o tik reiškia, kad tiek vyrai, tiek moterys gali sutikti sudaryti santuoką su tos pačios lyties asmenimis, nes girdi šeima lyčių atžvilgiu yra neutrali.

  Visa bėda ta, kad Konstituciniam teismui yra palikta teisinė spraga Konstituciją aiškinti plečiamai, o ne siaurinamai. Tai galima paaiškinti paprastu pavyzdžiu - Konstitucinis teismas turi teisę statyti Konstitucijos rūmus, t.y. ant jau esančių Konstitucijos rūmų pamatų savo nuožiūra dėti plytą, ant kurios vėliau dar bus uždėta kita plyta. Taigi, visai realu, kad ateityje Lietuvos žmonės gali pasibaisėti pamatę, kaip per laiką Konstitucinio teismo teisėjai sumūrijo Konstitucinį rūmą.

  Visai kitaip būtų, jei Konstitucinis teismas turėtų pareigą veikti jau pastatytuose Konstitucijos rūmuose. PAvyzdžiui būtų noras į tuos rūmus įtempti super duper ultra modernų baldą, bet jį betempiant su liūdesiu Konstitucinio teismo teisėjai turėtų pripažinti, kad tam baldui Konstitucinių rūmų lubos per žemos ir jeigu Lietuva vistik nori, kad tas super duper ultra modernus baldas vistik būtų į Konstitucinius rūmus įtemptas, tauta turėtų permūryti Konstitucinius rūmus, t.y. referendume pakeisti Konstituciją.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ahahahaha, suck it, homofobiniai durneliai.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ahaha, so you started sucking it like a porn star long time ago and continue to this day, tolerant snowflake.

   Panaikinti
  2. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  3. Čia juos taip anglakalbėse šalyse švelniai vadina - snaigėmis - nes tokie ištižę, kompų aukos, apsisnargliavę lėliukai. :D Tokie realybėje jokios grėsmės nekelia, kol ne būryje, paėmei ir nupūtei iš vaizdo. :D Dauguma antifadugnių būtent tokie.

   Panaikinti
  4. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-01-12 17:24

  pagal šitą ajatolų tarybą jei koks afganas atsivež 12-metę "žmoną" (o ten tai įprasta) irgi turėsim įteisinti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-01-15 21:16

   Sukuriama diskriminacinė situacija valstybės viduje. Vieni gali gali kurti santuoką kada panorėję, kiti nuo 18 m. Kad panašios parodoksalios situacijos nesusidarytų: reikia aiškau ir logiško sprendimo - atvyksti į svečią šalį ir laikykis jos įstatymų. Netinka - sedėk namie. Dabar kiekviwnas atvaževėlis diktuos, kokį jam reikia įstatymą priimti.

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2019-01-12 19:48

  Verkiant reikia referendumo, kitaip šitos KT dvasios priskaldys malkų.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Anonimiškas2019-01-14 16:30

  Beje, Vilniaus universiteto gėjų klubas jau iškabino savo reklamas universiteto skelbimų lentose su interneto adresu www.universiteto.lgbt. Viskas tiesiog septynmyliais žingsniais eina.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. nėra jokių gėjų- yra pederastai. Niekas nein a jokias žingsniais nesijaudink. Čia jie taip bando parodyt, o kad kažkas paimė adresą kuris nieko bendro su VU neturi tai ką tai įrodo. Tiesiog atėjus į rinkimus rinkti reikia tik tautinius ir patriotinius elementus- kad daugiau niekada sieme nebebūtų nei socdemų, nei liberastų, nei konservatorių (kol jų lyderis bus snarglys), plius ir burti soc. tinkluose bent 10-100 žmonių grupę su kuria galėtumėt derinti savo veiksmus tiek rinkimuose, tiek jei reikia mitinguose, protestuose, peticijose ir pan. ir kad tie kiti tokias grupes tūrėtų. Visi nori kad už juos viską padarytų- bet tai nebus ir reikia viską daryti patiems.

   Panaikinti
 9. Labai geras tekstas apie KT: https://kaunoforumas.com/2019/01/16/dalius-stancikas-konstitucinis-perversmas/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tik faktų konstatacija ir jokių pasiūlymų kaip tai atkeisti.

   Panaikinti
  2. Tfu, pusė komentarų Kvailio. Norėtųsi paskaityti kitų nuomones, bet neįmanoma prie jų prasibrauti.

   Panaikinti
  3. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item