Vokietijos AT: santuokas su vaikais draudžiantis įstatymas – antikonstitucinis

laisvavisuomene.lt Vokietijos Federalinis Aukščiausiasis Teismas (toliau – Teismas) priėmė sprendimą, kad santuoka su nepilnamečiais ...


Vokietijos Federalinis Aukščiausiasis Teismas (toliau – Teismas) priėmė sprendimą, kad santuoka su nepilnamečiais atitinka šalies konstituciją tol, kol santuoka yra sudaryta prieš atvykstant į šalį.

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad Teismas neseną Vokietijos įstatymą, atvirai uždraudusį užsienyje teisėtai sudarytas santuokas su vaikais, pripažino antikonstituciniu.

Pranešama, kad „Byla buvo susijusi su sirų pora, atvykusia į Vokietiją dėl karo. Pora 2015 m. teisėtai susituokė Sirijos šariato teisme. Ceremonijos dieną vyrui buvo 21 metai, nuotakai – 14 metų.“ Prieš imigraciją į Vokietiją, pora buvo atskirta: keturiolikmetė buvo apgyvendinta jaunimo gerovės įstaigoje nepilnametėms pabėgėlėms. Jos vyras su ja nepalaikė jokio ryšio ir netgi nebuvo informuotas apie mergaitės buvimo vietą.

Organizacija The Gatestone Institute praneša, kad Ašafenburgo šeimos teismas priėmė vyrui nepalankų sprendimą, tačiau kiek vėliau Bambergo apeliacinis teismas šį sprendimą panaikino. Sunerimęs dėl akivaizdžių pasekmių 2017 m. Vokietijos parlamentas priėmė įstatymą, draudžiantį santuokas su vaikais. Tokį teisės aktą paskatino vidaus reikalų ministerijos pranešimas, kad 2016 m. duomenimis, „Vokietijoje gyveno 1 475 susituokę vaikai, iš kurių 361 yra jaunesni nei 14 metų“.

„Vadinamasis Kovos su santuokomis su vaikais įstatymas nustatė, kad minimalus sutikimo tuoktis amžius Vokietijoje yra 18 metų ir anuliavo visas egzistuojančias santuokas, kurias sudarė jaunesni nei 16 metų asmenys (įskaitant ir užsienyje sudarytas santuokas)“, – praneša Gatestone.

Tačiau Vokietijos Federalinis Aukščiausiasis Teismas priėmė sprendimą, kad šis įstatymas yra antikonstitucinis, nes prieštarauja Vokietijos pagrindiniam įstatymui. Būsimos santuokos su vaikais bus analizuojamos individualiai ir nebus draudžiamos iš esmės. Teismas nusprendė, kad santuokų su vaikais draudimas pažeidžia straipsnius dėl žmogaus orumo, laisvo asmenybės vystymosi, vienodos apsaugos bei santuokos ir šeimos apsaugos.

Bavarijos teisininkas Winfriedas Bausbackas, kuris padėjo rengti minėtą įstatymą, pasmerkė tokį teismo sprendimą: „Dėl mūsų konstitucijos ir naudos vaikui (šiuo konkrečiu atveju), turėtų būti vienintelis galimas atsakymas: ši santuoka privalo būti anuliuota ir pripažinta negaliojančia nuo pat pradžių. Vokietija negali, viena vertus, tarptautiniu mastu prieštarauti santuokoms su vaikais, o kita vertus, būti už tokias santuokas pačioje Vokietijoje. Šiuo atveju negali būti pažeidžiami geriausi vaiko interesai. Kalba eina apie konstituciškai įtvirtintą vaikų ir nepilnamečių apsaugą.“

Apžvalgininkas Andreasas von Delhaes-Guentheris rašė, kad Vokietija eina link to, kad priims visiškai nacionalinei teisei prieštaraujančią užsienio šalių teisę. „Galiausiai, tai yra principinis klausimas, kokiu mastu Vokietija nori priimti svetimą teisę, kuri svarbiausiais klausimais yra visiškai priešinga mūsų teisei. Privalome pasakyti, kad Vokietijoje Vokietijos teisė galioja visiems, ypač tokiais svarbiais teisiniais klausimais kaip gyvybė, sveikata ar tik vaiko gerovė, įskaitant nekeičiamą amžiaus ribą santuokai. Turime apmąstyti dar kai ką: nuosprendžiai priimami „žmonių vardu“. Šie žmonės per savo atstovus Bundestage aiškiai parodė, kad nenori pritarti santuokoms su vaikais“, – rašė apžvalgininkas.


Susiję

Pažangos ideologija 401338637260788953

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-12-30 20:59

  Toks aukščiausias teismas tai ši tiesų yra antikonstitucinis.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Pamčstymui.Goglinam čia:2018-12-30 22:26

  „Šariato teisė ne musulmonams“: šariato finansai ir reikalavimai

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-12-31 11:04

  Šariato teisę jų konst. teismas jau pripažino. Daugpatystė jau pripažinta, tiesa, kol kas tik islamistams. Santuoka su vaikais jau pripažinta. Incestas irgi - jau greitai. Iškrypėlių šalis. Beje, geriečiai :) vokiečiai nusprendė išleisti iš kalėjimo ir perauklėti islamistus, grįžusius iš kovų IS pusėje. Kokių dar perversų paskleis šita VDR?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-12-31 15:58

  Vokietijoje teismai jau irgi nėra nepriklausomi. Net tas, atsiprašant, konstitucinis. Nes visur sukišti teisėjai pagal lojalumą partijoms. Tokios tad tokelės. Kai prieš kelis metus Zėhoferis pagrasino apskųsti teismui Merkel už visokių įstatymų pažeidimą, atkeliant vartus jos berniukams, ji pakvietė pietų konstitucinio teismo teisėjus. Atėjo visi. ... Zėhoferiui praėjo noras skųstis :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2019-01-01 16:02

  Vėl bukagalviai savo kvailumą visu gražumu rodo. Propatria elgiasi šlykščiai tą veislę dauginama. Juk ir pagal Lietuvos ir pagal Vokietijos įstatymus dabar santuoka su nepilnamečiu nėra savaime negaliojanti. Lietuvoje kasmet susituokia dešimtys nepilnamečių - dažniausiai dėl ivykusio nėštumo. Tam būtinas teismo leidimas, bet tai nėra neteisėta. Todėl Vokietijos teismas teisus. Neišnagrinėjus kiekvieno atvejo individualiai pripažinti Vokietijoje ar Lietuvoje sudarytas nepilnamečių santuokas ir nepripažinti sudarytų lygiai tokių Sirijoje ar Irake yra neteisėta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jargau, kai visokie nuokrušėlės pradeda apie bukagalviškumą postringauti... Jūs, nuopušos, net negalite suvokti, kas tas bukagalviškumas yra, nes pradžiai neturite to padargo, kuris galėtų bukas būti. ;)
   Apie bandymus Lietuvos teisę prilyginti šariatui net nekalbu...

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-01-01 18:17

   joo,klausimas tam-16:02.Kiek iš tų "nepilnamečių" susituokia su 30,40,mečiais dėdulėm? Juk čia kalba ne apie tai,kaip koks 17-metis ar 18-metis,kokiai 16 metei vaiką "užstato" ir eina "ženytis".

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2019-01-01 18:21

   Niekam neįdomu tavo bukos trydos klausyti. Sariatui prilygini nebent pats savo apsinesusioje vaizduotėje. Pakartosiu - neteisėta iškelti į teisinį užribį kažką vien dėl to kad tai atsirado tam tikroje pasaulio vietoje, ypač kai tas pat legalu kai atsiranda draudimo vietoje. Teismas ir pasakė - reikia tirti individualiai. Jeigu nustatoma prievarta ar kažkas kita neteisėta, tada atskirai ir turi būti uždrausta. Tokiems apsirukeliams kaip tu, besigincijantiems su savo pačių sugalvotais argumentais, nėra reikalo aiškinti. Reiktų gydyti šizofrenija.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2019-01-01 19:45

   18:17
   Net nejauti kaip pats sau atsakai. Situacijos skirtingos. O tas įstatymas visus pjovė pagal vieną kurpalių. Vien dėl to kad Afganistane ar kur ten. Šariatas čia apskritai ne prie ko.

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2019-01-01 19:48

   Cha cha, pikc turi padargą būti bukaprociu ;)))) pats tuo giriasi ;))) eik juo ark tuo savo padargu, galvojimui jis nesutvertas

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2019-01-02 01:39

   tipiškas kremlinių trolių skiriamasis bruožas: jie per kvaili racionaliai gilintis į temą, todėl ima kabinėtis prie asmens ir vapalioti visokias nesąmones. Anot vieno kino siužeto: ,,Jautis, turėdamas nepilnavertiškumo kompleksą, negali suprasti, kad jis yra tik jautis.''
   Aiškiai matyti, kad vienas veikėjas - prireikus bus įvardintas jo pseudonimas - pasikvietė bukagalvių talkininkų. Įdomi psichologija: išsigandęs vienos objektyvios analizės, nusprendė iską versti ant kitų. Vadinasi, įžvalgos suveikė, nes buvo teisingos. Tačiau kiti troliai - neskaitę čia šiokį tokį ažiotažą sukėlusių pastebėjimų i visiškai atitinkanttys tų pastebėjimų turinį - tik patvirtina tai, kas buvo pasakyta. Nauja stuburinių žinduolių klasė.

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2019-01-01 17:09

  Schema: išvažiuojama į musulmonišką šalį iš Vokietijos ir taip sudaroma santuoka pagal šariato taisykles bus galiojanti jau sugrįžus į tą pačią Vokietiją , o tuo pačiu ir kitose ES šalyse?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pratęsiant schemą : o jei geismo objektas yra tos pačios lyties ? Du vienalyčiai jau pripažįstami šeima, dabar štai ir nepilnametį galima vesti. O ateity žiū koks penkiasdešimtmetis galės įsisūnyti vaiką ir jį vesti. Vsio zakonno.

   Pedofilo rojus ar marksistinė hipertikrovė?

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2019-01-02 01:32

   Čia ir yra visa bėda, kad tai ne ,,hiper'' o tikrovė. Apskritai - visiškas išprotėjimas, jau kažkas snkiai paaiškinamo netgi specialiąja terminologija.

   Panaikinti
  3. Na, liberastiniams veikėjams "če vyskas normalei", o štai visi, kam "normalei" neatrodo, tai, žinokit "ira bukagalvei beigi kremlinei trolei". Taigi, Herr Miuler ir "Anonimiškas 2019-01-02 01:32" teisūs: kai liguistos psichikos pagimdyti kliedesiai verčiami įstatymais, nesunku numatyti, kad čia tik pradžia. Psichai patys nesustoja. Beje, "kova" už pedofilų "tiasias" Vakaruose JAU prasidėjo.
   P.S. "Anonimiškas 2019-01-01 19:45" - plg. savo "Šariatas čia apskritai ne prie ko." su "Pora 2015 m. teisėtai susituokė Sirijos šariato teisme."

   Panaikinti
 7. Manau, kad tai višiskas nupušimas

  AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item