Rimantas Dagys: „Neatsakius į klausimus apie translytiškumą, diskusijos apie translyčių „teises“ yra spekuliacijos“

Šiandien, rugsėjo 6 d., Seime vyko tarptautinė konferencija-apskritojo stalo diskusija „Translyčių asmenų teisių užtikrinimas: teisingos...

Šiandien, rugsėjo 6 d., Seime vyko tarptautinė konferencija-apskritojo stalo diskusija „Translyčių asmenų teisių užtikrinimas: teisingos pusiausvyros paieškos“. Joje kalbėta apie LGBT žmogaus teisių užtikrinimo principus Europos Žmogaus Teisių Teismo praktikoje, Lietuvos teismų praktiką translyčių teisių klausimais, lytinės tapatybės pripažinimo svarbą ir sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimą translyčiams asmenims.

Šia proga Seimo narys Rimantas Jonas Dagys savo Feisbuko paskyroje pasidalino ne tik įžvalgomis apie tai, kad pradedant diskusiją apie translyčių teises reikia aiškiai ir sąžiningai atsakyti į svarbius medicininius klausimus, bet ir paviešino raštą su klausimais, kurie buvo raštu užduoti Lietuvos psichologų sąjungai (toliau – LPS). Pastaroji š. m. kovo pabaigoje išreiškė pritarimą Teisingumo ministerijos parengtam Lytinės tapatybės pripažinimo įstatymo projektui. R. J. Dagys balandžio mėnesį išsiuntė LPS klausimus, kuriais LPS paprašyta patikslinti ir papildyti savo poziciją. Kaip šiandien skelbia parlamentaras, į jo oficialiai užduotus klausimus iki šiol neatsakyta.

Toliau dalinamės Seimo nario įrašu socialiniame tinkle:

Šiandien Seimo Žmogaus teisių komitetas rengia konferenciją apie translyčių asmenų teises. Jau net nestebina, kad į ją sukviesti tik vienos pusės „advokatai“. Juk šiais klausimais diskutuoti nedera? Turbūt ir nedalyvavę renginyje galime nuspėti jo išvadas: Lietuvoje būtina skubiai pradėti atlikinėti operacijas translyčiams, geriausia – jas kompensuojant iš Ligonių kasų, ir išdavinėti asmens dokumentus su įrašyta pasirinkta lytimi.

Absoliuti dauguma sutinka, kad translytiškumas pirmiausia yra ne teisinis ar socialinis, o medicininis klausimas, labiausiai susijęs su žmogaus psichologija. Net Pasaulio sveikatos organizacija šio reiškinio neišbraukė iš Tarptautinės ligų klasifikacijos, tik priskyrė jį „būklėms, susijusioms su seksualine sveikata“. Akivaizdu, kad ieškoma korektiškiausio priėjimo prie šio prastūminėjamo ir populiarėjančio fenomeno. Politinis korektiškumas neleidžia jo vadinti sutrikimu, bet jeigu translytiškumo nebeliktų Tarptautinėje ligų klasifikacijoje, kuo remiantis reikėtų pateisinti brangių lyties keitimo operacijų ir hormonų terapijos kompensavimą?

Kol ekspertai kalba apie žmogaus teises, verta susimąstyti, ar translytiškumo atveju šios „teisės“ nekyla iš su objektyvia realybe prasilenkiančių jausmų. Vien jie pastūmėja ryžtis operacijoms, hormonų terapijai ir savo prigimtinės lyties tapatybės atsisakymui. Dar daugiau – vadovaudamasis subjektyviu matymu asmuo sukuria pareigas kitiems: verčia juos neigti elementarią biologiją ir prisitaikyti prie su ja prasilenkiančio įsivaizdavimo, kas tas asmuo yra. Niekam nedraudžiama manyti, kad jis yra vyras, moteris, šuniukas ar prezidentas, tačiau kodėl kiti turi tuo priverstinai tikėti?

Dar balandį reaguodamas į Lietuvos psichologų sąjungos rekomendacijas užtikrinti translyčiams galimybes pakeisti asmens lytį asmens dokumentuose bei nustatyti medicininio lyties keitimo sąlygas, uždaviau klausimus, į kuriuos iki šiandien nesu sulaukęs Lietuvos psichologų sąjungos atsakymų. Ir labai gaila. Ar tai dar vienas įrodymas, kad bet kokie klausimai šia tema nederami? Tikiuosi, kad į kai kuriuos mano klausimus šiandien atsakys konferencijos ekspertai. Vengiant kalbėti apie lytinę tapatybę ir translytiškumą bet kokios diskusijos apie „teises“ tėra spekuliacijos ideologiniais terminais nutaisius eksperto veidą.

Susiję

Rimantas Jonas Dagys 4332901356706241192

Rašyti komentarą

 1. Bet kokiam su psichika visiškai nesusipykusiam žmogui aišku, kad šitas visas "trans" debilizmas nieko bendro nei su mokslu, nei su žmogaus teisėmis neturi, o rimtu veidu apie tą "šyzą" postringaujančią fauną reikia kuo skubiau siųsti psichiatriniam gydymui. Ir vis dėlto - juk toje LPS sėdi ne visiški psichai, tad jie turėtų suprasti, kad totalų š... mala - bet vis tiek mala. Kodėl? Mano galva, priežastys dvi - godumas ir baimė. Ko gero, reiktų kalbėti net ne apie dvi atskiras priežastis, bet apie tų priežasčių derinį, nes jos labai glaudžiai persipynusios. Manau, LPS veikėjai puikiai žino, kad "mala š..." - bet už tą š... labai gerai moka (godumas). Dar daugiau - stojimas blaivaus proto pusėn ne tik nukirstų visokių projektų finansus, bet ir sukeltų asmeninių nepatogumų (baimė): gi akivaizdu, kad tų "trans" (kaip ir "homo", o ateityje - ir "pedo", "zoo", "incesto" ir t.t. ir pan.) klausimas yra GRYNAI IDEOLOGINIS - ir ta ideologija Vakaruose bent jau kol kas yra vyraujanti, tad jai "skersai kelio stoti" būtų labai neparanku, nes iškiltų didelė agresyvaus "ideologiškai teisingos faunos" užsipuolimo ir persekiojimo tikimybė, užsidarytų daug durų (konferencijos, seminarai, stažuotės, galų gale - publikacijos). Tad kam rizikuoti? Užsimerki - ir saugiai kartu su kitais gaidžiais giedi "mokslinio homunizmo" giesmelę. Ir saugiau, ir karjerai geriau, o ir gyvenimas sotesnis. Vieni pliusai... :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Alfred Naujocks2018-09-06 22:25

   '' juk toje LPS sėdi ne visiški psichai, tad jie turėtų suprasti, kad totalų š... mala - bet vis tiek mala'' - bijau net ne godumas čia lemiantis faktorius ir savo iniciatyva jie nieko negali - jiems liepta, jie ir mala. Juk sistema veikia. LPS turi kažkas vadovauti. Turi paklusti linijai. Nepaklusi - rasim kitus vadovus. Savo ruožtu ir smulkesnė grandis - nekooperuosi - duris matai, rasim kuo pakeist.

   O dėl p. Dagio metodų. Soc. medija dalykas pervertintas - į savo paskyrose skelbiamus tekstus ir klausimus LPS gali reaguoti kaip Karbauskis į Jakilaičio - spengiančia tyla.

   Panaikinti
 2. Štai Dagio per Tv šiandien nerodė2018-09-06 21:43

  O sekmingai persilytinusią asabą rodė , homoseksualų rėžysėrių rodė , grąžų klipą apie translyčius rodė , protingą homoadvokatą rodė.Vat teip.

  AtsakytiPanaikinti
 3. reikia tiesiog pralaukti. visas šitas šūdas jau praeina pasaulyje (dar iš inercijos dėl didelių sukištų pinigų titanikas plaukia) o po to atsiskaitysim. Pvz tai psihologų sąjungos vadovybei jau dabar reikia pradėti ieeškotis darbo ispanijos šiltnamiuose nes Lietuvoje jie nebegalės daugiau jokio darbo dirbti. plius ir visi tie konferencijos dalyviai lygiai taip pat taps gydomosios psichiatrijos elektra klientais kol bus pagyditi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jeigu Trumpas išsilaikys ir ypač, jei laimės antrąją kadenciją, tuomet visa šita beprotybė tikrai turėtų baiginėtis. Kitu atveju, ypač vėl įsigalėjus tarptautiniam leftistiniui vad. „liberaliosios demokratijos“ režimui, bus tik dar blogiau.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-09-08 12:52

   Bijau, kad ši fauna eilinį kartą persidažys, kaip mutavo po 1991 metų. Čia gi tie patys.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-09-09 22:06

   Ispanijoje dabar bėda - vietoje M.Rajoy prie vairo stojo dar durnesnis: kas nori, tas į Europą lenda per Ispaniją.

   Panaikinti
 4. KAIP GAMINU BUVUSĮ VYRĄ PAGALBANT TIKRĄ IR EFEKTYVŲ Burtą iš DR Sunny maniau, kad nebesimatysiu jo tol, kol nesutikau panelės, vadinamos Marija, kuri man papasakojo apie burtų ratuką, vadinamą Dr.Sunny. Ji davė man savo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį, aš susisiekiau su juo ir jis patikino, kad per 48 valandos, kai mano vyras grįš pas mane. Nepraėjus mažiau nei 48 valandoms, mano vyras grįžo, pradėjo maldauti atleidimo sakydamas, kad tai yra velnių darbas, todėl iki šiol vis dar stebiuosi šiuo stebuklu, aš negalėjau pastoti, bet kuo greičiau užkeiktas burtas, aš pastojau ir pagimdžiau savo trečią vaiką. Jei jums reikia pagalbos iš jo, galite susisiekti su juo el. paštu: drsunnydsolution1@gmail.com Arba „WhatsApp“ arba paskambinkite jam dabar: +2348082943805
  Dr.Sunny taip pat gydo:
  1. ŽIV / AIDS
  2. UOGOS 1/2
  3. VĖŽIS
  4. ALS (Lou Gehrigo liga)
  5. Hepatitas B
  6, nėščia

  AtsakytiPanaikinti
 5. KAIP GAMINU BUVUSĮ VYRĄ PAGALBANT TIKRĄ IR EFEKTYVŲ Burtą iš DR Sunny maniau, kad nebesimatysiu jo tol, kol nesutikau panelės, vadinamos Marija, kuri man papasakojo apie burtų ratuką, vadinamą Dr.Sunny. Ji davė man savo el. pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį, aš susisiekiau su juo ir jis patikino, kad per 48 valandos, kai mano vyras grįš pas mane. Nepraėjus mažiau nei 48 valandoms, mano vyras grįžo, pradėjo maldauti atleidimo sakydamas, kad tai yra velnių darbas, todėl iki šiol vis dar stebiuosi šiuo stebuklu, aš negalėjau pastoti, bet kuo greičiau užkeiktas burtas, aš pastojau ir pagimdžiau savo trečią vaiką. Jei jums reikia pagalbos iš jo, galite susisiekti su juo el. paštu: drsunnydsolution1@gmail.com Arba „WhatsApp“ arba paskambinkite jam dabar: +2348082943805
  Dr.Sunny taip pat gydo:
  1. ŽIV / AIDS
  2. UOGOS 1/2
  3. VĖŽIS
  4. ALS (Lou Gehrigo liga)
  5. Hepatitas B
  6, nėščia/

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item