Kryžkalnyje pastatytas memorialas žuvusiems už Lietuvos laisvę

Po pustrečio mėnesio darbų įgyvendintas projektas „Kęstučio apygardos aukų memorialinio paminklo statyba ir teritorijos sutvarkymas“ Kryž...

Po pustrečio mėnesio darbų įgyvendintas projektas „Kęstučio apygardos aukų memorialinio paminklo statyba ir teritorijos sutvarkymas“ Kryžkalnyje (Nemakščių sen.).

Sutvarkyta architektūrinių elementų sienelė, mažųjų architektūros formų kompozicijos dengtos nerūdijančio plieno plokštėmis su Kęstučio apygardos kovotojų už Lietuvos laisvę pavardėmis, slapyvardžiais bei gimimo ir žuvimo datomis.

Vertikalus akcentas – lauko koplyčia su kryžiumi, simbolizuojanti amžiną veržimąsi, tikėjimą ir rimtį bei pagarbą žuvusiesiems. Koplyčios viduje – nepailsusio kovotojo už Lietuvos laisvę disidento, monsinjoro Alfonso Svarinsko skulptūra, ant santvarų pakabinta keletas varpų, kuriais skambinti galės atvykę lankytojai. Pagrindinė traukos ašis – apšviesta laiptų tiesi linija, orientuota Tauragės – Kelmės automagistralės kryptimi. Teritorija aplink šį statinį bus apsodinta kalninėmis pušaitėmis.

Kryžkalnio memorialas primins Lietuvos praeitį, laisvės kovas mūsų šalies ir viso pasaulio žmonėms. Šis objektas yra puikiai matomas ir lengvai pasiekiamas.

„Objektas nebuvo labai sudėtingas, bet spaudė laikas, todėl reikėjo nuveikti nemažai darbų. Tačiau turime pakankamai pajėgumų, darbščių darbuotojų, be to, geras oras leido dirbti nenutrūkstamu grafiku ir laiku įvykdyti įsipareigojimus. Darbų kokybė nenukentėjo, nes nebuvo tokių elementų, kurių technologiniai sprendimai reikalautų daugiau laiko. Manome, kad gerai susidorojome su savo užduotimi, tikimės, kad ir komplekso lankytojai tai pastebės ir įvertins“, – teigė projekto įrengimui vadovavęs Stasys Bružas.

Susiję

Istorijos politika 2999978163512190276

Rašyti komentarą

 1. Aš nusivylęs...2018-09-20 22:11

  Tikras betoninis baisuoklis...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Asocijuojasi su keistai pakrypusiu laidojimo biuru. Žiūrisi nejaukiai. Bet juk labai "modernu".

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-09-21 09:07

  Yra gerai, kad puoslėjamas žuvusių partizanų atminimas. O koplyčios fasadas išties rerichiškai demoniškas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-09-22 00:34

   Jūs, tur būt, nematėte nei vieno Rericho tapybos darbo. Arba ką tik kritot iš mėnulio. Ar neužsigavote galvytės?

   Panaikinti
  2. Nesvarbu, Rericho ar ne Rericho, bet kad satanistinė, tai tikrai. Ir būtent dėl tos priežasties, kad projektuotojai ir visi tokių statybų iniciatoriai neturi Dievo Dvasios nei tikėjimo, kurie įkvėptų šventam reikalui skirtą statinį. Kokia dvasia, toks ir darbas.
   Lygiai tokia pat satanistinė bažnyčia pastatyta Šiauliuose, o gal ir kitur Lietuvoje. Tai neomodernizmo architektūros braižas.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item