Algimantas Zolubas. Netesėti pažadai

Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur Žaliojo tilto skulptūros uždarytos. Lukiškių aik...

Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur Žaliojo tilto skulptūros uždarytos.

Lukiškių aikštės Šimtmečio rato centre 2018-01-12 ir 2018-02-16 buvo pašventintos ir įamžintos kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę 111 relikvijų ir jas lydintys dokumentai. Jas iš įvairių vietų pristatė per 300 mylinčių savo kraštą ir gerbiančių istorinę atmintį savanorių. Relikvijas nuleidus į Šimtmečio rato ertmę, ją užsandarinus buvo uždėta granitinė plokštė su įrašu „Per amžius kovojusiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę. Atmintis ir pagarba“. Pats Šimtmečio rato projektas su savivaldybe ir architektais buvo suderintas. Nesant lėšų, Šimtmečio rato darbai pagal projektą: rato formavimas, armatūros tvirtinimai, skaldos išpylimas, plytelių išklojimas ir kiti darbai buvo vykdomi Vyčio su laisvės kovotojų memorialu projekto ir kitų aukotojų lėšomis.

2018 m. birželio 25 dieną vandalas išniekino Šimtmečio rate esančias relikvijas, viena kapsulė su dokumentais buvo pagrobta, tačiau greitai surasta. 

Fondas su kitomis patriotinėmis visuomeninėmis organizacijomis tam, kad esant tuščiai ertmei nesikartotų išniekinimai, nusprendė operatyviai atšventinti relikvijas ir dviejose granitinėse plokštėse iškalti jų sąrašą. Tai neatskiriama sąsaja tarp dokumentų esančių ertmės viduje ir išorėje. Tuo siekta viešumo – kad būtų žinoma ir vilniečiams, ir svečiams. Tai buvo iškilmingai atlikta 2018-07-06 – Valstybės dienos proga. Relikvijas pagerbė kariai, o relikvijų atšventinimą – Pilypo ir Jokūbo bažnyčios kunigas brolis Mindaugas Slapšinskas OP. Apie atliktą darbą savivaldybė buvo informuota, paprašyta užtikrinti Šimtmečio rato priežiūrą ir tvarką. Tačiau...

Liepos 23 d. gautas pranešimas, kad granitinės plokštės su relikvijų sąrašais pagrobtos. 

Kitą dieną paaiškėja, kad grobikė yra Vilniaus miesto savivaldybė, o pašventintos plokštės atsidūrė įmonės „Grinda“ sandėlyje drauge su Žaliojo tilto paniekintomis skulptūromis.

Pasirodo, šios įmonės sandėlyje, neinformavus visuomenės, atsidūrė dar vienas paminklinis akmuo su įrašu „Lukiškių aikštėje bus įamžintas partizano, laisvės kovotojo atminimas 1995“. Pažadėta prieš 23 metus...

„Grindos“ sandėliuose įkišta tūno ir juodo granito plokštė iš Lukiškių aikštės su užrašu „Žuvusiems už Tėvynę“, kurią dar pašventino monsinjoras Alfonsas Svarinskas. 

Čia dera pažymėti, kad Šimtmečio rato suformavimas ir raidžių iškalimas granitinėse plokštėse Vyčio fondui ir kitiems aukotojams atsiėjo, neskaitant kitų išlaidų, 32 tūkstančius eurų.

Vilniaus miesto savivaldybės elgesys, prilygstantis kriminaliniam ir šventvagiškam, piktina visuomenę, nes iš tikrųjų niekina kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę atminimą.

Nuotraukose – netesėti pažadai.Susiję

Įžvalgos 5823229009549791450

Rašyti komentarą

 1. Ach, tie pažadai, pažadai - svetimų statytinių.
  Paprasčiausiai, paika tikėtis, kad svetimiems parsidavę pažadus kokius tai tesėtų.
  Ne maldauti reikia, kad parsidavėliai rūpintųsi tauta ir žmonėmis. Būtina suteikti jiems laisvę nuo visų įsipareigojimų svetimiems sukčiams - tiesiog - atleisti iš užimamų pareigų be teisės kada nors tokias užimti. O jei imtų triukšmauti, neva, jų kažkokios tai teisės čia varžomos - išvyti į tobulai demokratiškus kraštus - toli'rastis'tiškesnius.
  Visa ta tokia sąjunginių įstatymų viršenybė panaši į klizmos statymą, kad dulkinti avinus lengviau būtų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vos ne kiekviename tamstos komentare akcentuojami "SVETIMI". Jie manipuliuoja, nuperka, "išrenka" parsidavėlius vietinius, kad kitus "vietinius" išnaudotų, dezinformuotų, valdytų, silpnintų valstybę. Priklausomai nuo situacijos jūsų komentaruose svetimi tai žydai, globalistai, JAV, ES. Ir neprisimenu tamstos kometaro apie "svetimų" įtaką iš pvz Rusijos. Ar toks vienapusiškas "svetimų' matymas ir įvardijimas nekeltų pagrįsto įtarimo, kad jūs pats galimai esate nutylimų "svetimų" komentatorius?

   Panaikinti
  2. Ne, nereiškia. Anie nutylimi, nes mums pareiškus, jog nebetikime jų siūlomu "šviesiu rytojumi", jie susirinko savo žaisliukus, - be didelių aukų išsinešdino. Tai faktas. Dabar gi, savo metalo laužą suvežė kiti. Maza to, už tą niekam tikusį chlamą dar ir brangiai sumokėti jų statitiniai sutiko... Tai irgi faktas. Kaip gi taip galėtų nutikti, jei tie kiti iš pat pradžių nebūtų pasirinkę parsiduoti linkusių neišmanėlių, jų neišpjarinę, kad patikli mūsų liaudis ir "išsirinktų" tokius.

   Panaikinti
  3. Na, šis žmogus paskutiniu metu yra puolamas dėl įtarimų sąsajomis su nedraugiškomis ''pusėmis'', bet kelių esminių dalykų nenuneigsi - išmanantis tikėjimo žmogus ir per daug savo nuomonės nebruka kad ir su kuo būtų susijęs. Jei visuomenė linksta link to 'objektyvumo' ir tiesa turi būti kuo objektyvesnė, kas yra savaime užprogramuota liberalios demokratijos matricoj (mes joje gyvename, beje) - tai daugiausia kol kas, kuo galime apkaltinti Ale yra laikymasis savo subjektyvios tiesos supratimo. Duok Dieve tokių priešų kuo daugiau.

   Panaikinti
 2. suderinta,pašventinta...2018-08-01 13:51

  Derinti reikėjo su kultministre Jonssone o pašventinti turėjo Šiuolaikinio Meno Centras.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

item