Nauja mada: vaikai be priskirtos lyties

www.laisvavisuomene.lt NBS praneša , kad tarp vadinamosios tūkstantmečio kartos tėvų randasi nauja mada – auginti vaikus nepriskirian...


NBS praneša, kad tarp vadinamosios tūkstantmečio kartos tėvų randasi nauja mada – auginti vaikus nepriskiriant jiems lyties tol, kol jie būna pakankamai užaugę pasirinkti lytį patys.

Taip siekiama apsaugoti vaikus nuo žalingų stereotipų apie lytis, kurie įpareigoja juos būti arba super moteriškais arba toksiškai vyriškais. Nepriskirtos lyties kūdikiai (angl. they-bies) skatinami rengtis taip, kaip jaučiasi, žaisti lyčiai neutraliais žaislais ir būti vadinami lyčiai neutraliais įvardžiais (angl. they, them, their, it).

Tokių vaikų vis dar reta. Apie 220 šeimų – daugiausiai aukštesniosios klasės, baltaodžių ir progresyvių – taip atsidavusios tikslui užauginti lyčiai neutralius vaikus, kad yra prisijungusios prie atitinkamos grupės Feisbuke.

„Zyler yra berniukas ar mergaitė? O Kadyn? Tėvų teigimu, į šiuos klausimus gali atsakyti tik patys dvyniai.“

Dvyniai Zyler ir Kadyn turi tam tikrą biologinę lytį, tačiau ji neatskleidžiama draugams, giminaičiams ir netgi patiems vaikams. Teoriškai manoma, kad kuo mažiau nepriskirtos lyties kūdikiai žinos apie savo biologinę lytį, tuo mažesnė tikimybė, kad jie bus varžomi binarinio lyties supratimo.

Ne visi mano, kad kūdikių auginimas nepriskiriant jiems lyties yra gera mintis, galų gale, pasaulis nėra tiek nubudęs, kad atsisakytų žmonių skirstymo pagal lytis, todėl toks vaiko auklėjimas gali jį nukreipti sutrikimo ir patyčių keliu.

„Kai vaikas susipažįsta su išoriniu pasauliu, pavyzdžiui, dienos priežiūros centre, darželyje ar pas senelius, yra beveik neįmanoma išlaikyti lyčiai neutralią aplinką. Priklausomai nuo to, kiek konvencinių pažiūrų yra jūsų bendruomenė, augindami vaiką kaip neutralų lyčiai galite sukelti patyčias iš vaiko ar jo atstūmimą“, – NBS teigė vienas profesorius.

Nepriskirtos lyties kūdikių tėvai, kuriuos kalbino žurnalistai, teigė, kad tai jiems yra priimtina, nes […] tiki, kad lyties primetimas vaikui yra blogiau nei prasivardžiavimas.

Kai kurie mokslininkai teigia, kad vaikų auginimas nepriskiriant jiems lyties gali būti naudingas mokant priimti žmones, neutralizuojant translyčių asmenų lyties disforiją bei šalinant pasąmoningą lyties priskyrimą (pavyzdžiui, anksčiau mokant mergaites emocijų, o berniukus – skaičių). Vis dėlto dauguma taip augintų vaikų galiausiai tapatinasi su kažkuria viena lytimi, kadangi, nors beveik nepastebimi kūdikystėje, vaikui augant lyčių skirtumai akivaizdžiai išryškėja.

Tik 0,06 proc. žmonių populiacijos iš tikrųjų yra translyčiai ir progresyvūs tėvai, norintys translyčių ar lyčiai neutralių vaikų, to nepasieks paprasčiausiai augindami vaikus be lyčių vaidmenų.


Susiję

Šeimos politika 6935868201587918288

Rašyti komentarą

 1. Nesuprantu kodėl iš tokių tėvų neatima vaikų- čia tai tikrai daroma beprotiška žala - daug didesnė nei geriantys ar vaikų neprižiūrintys tėvai.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Alfred Naujocks2018-07-28 12:12

  Perskaičiau, suskaičiavau iki dešimt, sakau sau, nieko nerašyk, nuėjau parūkyt, gryžau ir negaliu savęs sulaikyt neišreikšdamas visiško pasišlykštėjimo šitoms demoralizuotoms puvenoms, save progresyviais laikančioms. Bus kasta žmonių kaip šie, o taip pat tokių, kurie centrifugoj sintetinti ir augę dviem tėtėms. Sėkmės tokiems integruojantis į visuomenę su tokiu gyvenimo startu.

  AtsakytiPanaikinti
 3. "Tik 0,06 proc. žmonių populiacijos iš tikrųjų yra translyčiai ir progresyvūs tėvai, norintys translyčių ar lyčiai neutralių vaikų, to nepasieks paprasčiausiai augindami vaikus be lyčių vaidmenų.", "Apie 220 šeimų – daugiausiai aukštesniosios klasės, baltaodžių ir progresyvių..." // -------- Tokiose šeimose, matyt, tėvai nebiologiniai, kad gali leisti sau šitaip eksperimentuoti su vaikais. Yra įgimti biorefleksai ir jokios dirbtinai kuriamos kliūtys jų neįveiks. Jie vis tiek pasireikš, tik daug nepalankesnėmis aplinkybėmis tiems vaikams ateityje. Neadekvatumas vaikui garantuotas.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2018-07-29 17:20

  O ką daryti su "josjo" pimpaliuku, jei jis akivaizdžiai trukdo nepriskyrimui.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-07-30 10:00

  Nemanau, kad tokius dalykus galima nuslėpti. Juk vyrų ir moterų skirtumai yra matomi kasdien. Nesužinos šeimoje, sužinos iš vaikų kieme, kurie sau patenkinti lakstys žinodami savo lytį. Man tokia mada atrodo dar vienas absurdiškas bandymas suvienodinti tai, kas yra nesuvienodinama. Bibliją užtenka paskaityti... Aplinkui apsidairyti...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na. Biblijos šitie TIKRAI neskaitys. O apsidairymas aplinkui irgi nepadės, nes čia gi homunistiniai fanatikai - jiems "jeigu tikrovė prieštarauja ideologijai - tuo blogiau tikrovei!"

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-07-31 15:47

  Gal mada kartais ir naudinga, bet šita mada tai yra susinaikinimo pradžia, dar ir įją labai skubama.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad čia net ne mada, o gaujos degeneratų bandomas primesti iškrypimas (vienas iš daugelio, beje).

   Panaikinti
 7. Anonimiškas2018-08-14 21:18

  Negaliu susilaikyti.. tiesiog kelia sleikstuli.. sitaip nekaltus vaikus zaloti.. jie beprociai.. Jie vargsai, nes nesuvokia ka daro.. Tikrai atejo paskutinieji laikai, kad tokios beprotybes vyksta.. Dievas nebepakels tokios savo kuriniu degradacijos ir prasides antrasis Jezaus atejimas. O tu visu beprociu laukia "verksmas ir dantu griezimas"

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item