Algimantas Rusteika. Įstatymų leidėjas ragina valstybės institucijas nesilaikyti įstatymų

propatria.lt nuotr. kaunoforumas.wordpress.com Iš tautosakos – turguj neseniai girdėjau senyvą moterėlę klausiant: „Ar pusgalvių ne...

propatria.lt nuotr.

Iš tautosakos – turguj neseniai girdėjau senyvą moterėlę klausiant: „Ar pusgalvių neturit? Pardavėja: „Ne, neturim, visi Seime“. Gal tuose rūmuose tikrai kokio nors „Novičiok“ ar „Duračiok“ tipo miltelių pribarstyta, o gal ir piktus elektromagnetinius laukus V.Putinas iš kosmoso kryptingai transliuoja? Štai, žmogus – ir protingas, ir gražus, bet tik ten pateks – kaip mat išprotėja. O išeina iš Seimo, viens du – ir vėl normalus.

Jei senais ir labai blogais laikais, XIX šimtmetyje demokratijos tvirtovėje koks pusprotis būtų viešai paraginęs atsisakyti duoti parodymus JAV Kongreso tyrimo komisijai, tokį po pusvalandžio be kelnių, išspardytu užpakaliu, išvoliotą dervoje ir plunksnose jau būtų vežioję po gatves narve, piliečiams pasityčiojamai švilpiant.

Jei dabartinio demokratinio sprogimo laikais, kai kosminiai laivai raižo Visatą, koks nors Europos politrukas viešai paragintų nesilaikyti ir nevykdyti įstatymų, jam nedelsiant būtų pradėta apkalta, spauda sprogtų iš tauraus pasipiktinimo ir įvairiausios pilietinės NVO vestų iš įtūžio staugiančias minias su šakėmis prie parlamento.

Teisinėje demokratinėje Šimtmečio valstybėje gyvenama linksmiau ir laisviau – čia negalima raginti vyrams nuogiems nešokti gatvėse, bet galima raginti nesilaikyti Lietuvos Respublikos įstatymų. Ir jokios „laisvės televizijos“ piliečių protestuoti nekvies – per visas medijas tokiems raginimams bus karštai plojama atsistojus.

Piliečių išrinkto Lietuvos parlamento sudaryta tyrimo komisija turi teisę gauti iš valstybės valdžios ir valdymo institucijų, Lietuvos banko, valstybės ir savivaldybių įmonių (taip pat ir jų kontroliuojamų), įstaigų ir organizacijų dokumentus, duomenis ar žinias, net jeigu tai yra valstybės, komercinė, banko, tarnybinė paslaptis, taip pat gauti pirminius bei kitus dokumentus, kuriuose šie duomenys ar žinios užfiksuoti.

Seimo komisija gali kviesti į komisijos posėdžius valstybės ir savivaldybių politikus, pareigūnus, tarnautojus, taip pat kitus valstybės ir savivaldybių institucijose dirbančius asmenis, išklausyti jų pranešimus ar paaiškinimus, reikalauti iš jų informacijos ar duomenų komisijos tiriamu klausimu ir juos gauti raštu ar žodžiu.

Tokia tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatyme. Ir štai, 2018-siais metais po Kristaus, pačiam vasaros vidury, atsistoja pilietis Gabrielius Landsbergis ir sako apie kuriamą Seimo tyrimo komisiją: „Aš labai tikiuosi, kad Lietuvos institucijos kategoriškai atsisakys bendradarbiauti su šita politine komisija: nebus teikiama medžiaga, nebus bendradarbiavimo“.

Sveiki atvykę į praeitį, kai įstatymai galioja visiems, bet negalioja išrinktiesiems ir Šventajai Šeimai! Įstatymų leidimo kontoros narys ragina ne šiaip piliečius, o valstybines institucijas nevykdyti valstybės įstatymų. Ir Berlyne, ir Šiaurės Korėjoje tai reikštų kvietimą maištauti ir ragintojo bent jau politinę mirtį. Tačiau palatoje Nr. 6 apie tai visuomeninis manipuliuotojas nerodys, čia visi laukia futbolo.

Kai Dievas nori nubausti – atima protą? O gal čia viskas kaip tik labai protinga ir logiška, jei toks aršus noras knaisiotis po kito apatinius ir beprotiška baimė, kad ištirs tave patį? O gal tikrai yra ką slėpti ir ką atrasti?

Dar daug smagių dalykėlių sužinosime, nes nėra įdomesnių rungtynių kaip maitvanagių kovos be taisyklių prie valstybės kūno. Štai, raudonajame ringo kampe alsuoja pavargęs pilietis G. Landsbergis. Palinkėkime jam sėkmės kovoje už įstatymų laikymąsi ir teisinę valstybę. Už mūsų ir jūsų laisvę.

Kauno forumo vÄ—liava

Susiję

Įžvalgos 9017235166439234530

Rašyti komentarą

 1. p Rusteika nenori suvokti vieno elementaraus dalyko, kad magnatai-latifundininkai (apie šešis tūkst.) yra susigrobę liūto dalį iš ES lėšų skirtų žemės ūkiui milijardų - pirmuoju periodu iš 9 mlrd. lt jie paėmė daugiau nei pusę, ir tuo nužudė Lietuvos kaimą, nes apie 150 tūkst. ūkelių liko be nieko didžiausiame varge ir negalėjime konkuruoti. Todėl karbauskinės komisijos tvėrimas būtų juokingas, jei nepiktintų savo bandymu užgožti esminius šimteriopai didesnius dalykus

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-07-13 17:54

   Niekaip nesuprantu, kaip galėjo tie jūsų išvardinti latifundininkai užgrobti tūkstančius hektarų ir vargšus plikus kaimiečius palikti be nieko?
   Atkūrus Nepriklausomybę Landsbergio valdžia visiems kaimo žmonėms, kurie neturėjo savo nuosavos žemės išdalino po 2 ha. Na ir kas iš tokios "dovanos", ką galima užauginti ant tiek žemės, kaip yra brangūs žemės ūkio padargai, sėklos, trąšos...Tokie ūkininkai greitai nusigyveno ir savo žemes pardavė tiems jūsų vadinamiems latifundininkams, o patys, jei dar nenusenę išdūmė į ispanijas pomidorų skinti. O tų latifundininkų buvo mažai ir vargšas žmogelis džiaugėsi radęs norintį jo žemę nupirkti. Rašau iš patirties, nes paveldėtą tėvų žemę vos radau kam parduoti ir labai pigiai. Pasirinkimas buvo toks - vienas žmogus, pradėjęs ūkininkauti, supirkinėjo iš tokių "sofos" ūkininkų kaip aš žemes. Tai ką galime šiandien kaltinti - tokius, kaip Karbauskį, kurie pigiai supirko, ar mus, kurie nenorėjome grįžti į tėviškes.
   Taigi ponas, Turbo, nereikia čia rašyti lia lia...nesąmonių kiekviename portale - tą patį per tą patį.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-07-14 07:10

   Jau tokie niekai surašyti, kad net, neturėjusiam žemės, suprantami. Pardaviau žemę ir aš ir labai džiaugiuosi, nepigiai. Dabar malonu matyti, kad ji neapleista. Pagarba Karbauskiui, kad sugeba taip tvarkytis. O ką naudingo padarė anūkas Lietuvai?

   Panaikinti
 2. O juk ne šiaip sau toks aršus priešinimasis tyrimui, LABAI ne šiaip sau. ;) Spėčiau, kad, paskelbus tyrimo rezultatus, net per masinės dezinformacijos priemones paleisti standartiniai dūmai "tas-ir-anas galimai įtariamas, kad yra rusū agentas" negelbėtų. :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-07-13 20:58

  Anūkui galima kelti apkaltą, kaip skatinačiam ir agituojančiam, remiantis savo užimamomis pareigomis pažeisti konstituciją.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item