Prieš neribotą imigraciją pasisakanti partija laimėjo Slovėnijos parlamento rinkimus

Slovėnijos demokratų partija (SDS) laimėjo praeitą sekmadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus.  SDS surinko 25 procentus vi...

Slovėnijos demokratų partija (SDS) laimėjo praeitą sekmadienį vykusius pirmalaikius parlamento rinkimus. 

SDS surinko 25 procentus visų balsų. Tai reiškia, jog ši partija turės 25 vietas parlamente. Centro kairės Marjano Šareco sąrašas (LMŠ) užėmė antrąją vietą, surinkęs 12,7 % balsų ir gavęs 13 vietų parlamente. Socialdemokratai užėmė tik trečią vietą, gavę 10 % balsų ir 10 vietų parlamente.

SDS lyderis Janezas Janša pripažino suprantantis, kad jo partija susidurs su nemenkais sunkumais siekiant sudaryti valdančiąją koaliciją.

„Tikriausiai turėsime kurį laiką palaukti... iki kol rimtos kalbos apie naują valdžią bus galimos“, – jis teigės žurnalistams po sekmadienį vykusių rinkimų.

J. Janša, dukart buvęs Slovėnijos premjeru, pasisako prieš neribojamą imigraciją ir žada ją stabdyti.„[Mūsų] partija sako: Slovėnija, slovėnai – pirma“, – teigė Janša po to, kai paaiškėjo preliminarūs rinkimų rezultatai.

Pažymima, kad jo kampanijos modelis ir retorika itin primena Vengrijos premjero Viktoro Orbáno politinio veikimo būdą. 

Pats Orbanas yra teigęs, kad SDS pergalė „užtikrintų Slovėnijos žmonių išlikimą“.

J. Janša Vengriją traktuoja kaip neribotos imigracijos pažabojimo pavyzdį. „Jos [migracijos] politikos dėka Vengrija yra saugi šalis, kuomet Belgija dėl jos klaidingos politikos tokia nėra“, – teigė SDS lyderis.

Parengta pagal politico.eu.

Susiję

Europa 1842698495402473855

Rašyti komentarą

 1. Savalaikė pergalė. Ypač dabar, kai baigiama kurti "nauja Europos prieglobsčio sistema", pagal kurią prieglobsčio prašytojai turėtų būti apgyvendinti ekonomiškai nepatraukliose imigrantams Europos šalyse suteikiant pastarosioms kompensaciją. O ankstesni planai kurti pabėgėlių centrus Afrikoje visiškai atmesti. Laimi tie, kas buvo principingi ir neįsileido nė vieno dykaduonio. O mūsų "geradariai", pvz., auštrevičiai, apgyvendinę, kad ir trumpam, mano gyvenvietėje šitą "gėrį", užtraukė šaliai ir jos žmonėms pagreitintą išformavimą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-06-07 18:20

  Dievas atsigręžė į Europą. Viena gera naujiena po kitos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-06-07 21:15

  Kokia džiugi naujiena. Ačiū tau, Viešpatie Dieve, ačiū, kad dar yra išmintingų politikų. Duok ,Viešpatie,jų Lietuvai...

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item