Vytautas Sinica. Apie Radžvilo išmetimą ir vienos tiesos Institutą

D. Pipo (DELFI) nuotrauka  Radžviliada atsinaujina. Daug ką papiktino faktas, kad šiandien 14 valandą protestuojama prie VU TSPMI ir j...

D. Pipo (DELFI) nuotrauka 
Radžviliada atsinaujina. Daug ką papiktino faktas, kad šiandien 14 valandą protestuojama prie VU TSPMI ir jis vadinamas vienos tiesos institutu. Reaguojant į tai rengiamas reakcingas kontraprotestas, kviečiantis ginti TSPMI nuo juodinimo. Keli TSPMI studentai viešai pakvietė „sunaikinti Pro Patrią“, kuri pasirodo esanti antivalstybinė organizacija. 

Galima suprasti TSPMI studentus, nepriklausomai nuo jų pažiūrų, pykstančius ir negalinčius įsileisti minties, kad jų mylima alma matter daro kažką absoliučiai neteisingo ir yra verta tokios kritikos. Pats kadaise buvau toks studentas. V. Radžvilo ir TSPMI konfliktas studentui yra panašus į tėvų skyrybas. Dar daugiau, iki vakar dienos net nebuvo paviešinta, kas išprovokavo tokią reakciją. Pasirodo negalint rasti formalaus preteksto pašalinti įkyrėjusio ir „nepažangaus“ V. Radžvilo iš jo užimamų pareigų, sugalvota panaikinti pačias pareigas. Citata iš naujienos:

„VU TSPMI administracija kovo 15 d. instituto tarybai pristatė siūlymą nebeskelbti konkurso į profesoriaus pareigas, kurių pareigybės numato politinės teorijos išmanymą ir kurias šiuo metu užima profesorius Vytautas Radžvilas. Instituto tarybai iš pradžių teiktas siūlymas skelbti konkursą į vienintelę politinės filosofijos profesoriaus vietą, tuo siekiant priversti dėl darbo kautis ir supriešinti prof. V. Radžvilą ir prof. Alvydą Jokubaitį. Paaiškėjus, kad pastarajam dėl pareigose praleisto laiko konkursas nebėra reikalingas, nutarta apskritai atsisakyti konkursinio profesoriaus etato, kurio pareigybės numatytų politinės filosofijos išmanymą.“

Ir rektorius siūlė, ir dar turbūt ne vienas gudročius pasiūlys ciniškiausią dalyką pasaulyje - tegu Radžvilas dalyvauja konkurse į kitos specializacijos profesoriaus vietą. Tegu žuvis lipa į medį. Reakcijoje į tokius siūlymus ir darbo vietos naikinimą, nei pilietinė, nei moralinė pareiga neleidžia tiesiog tylėti ir apsimesti, kad viskas gerai.

Šioje vietoje negalima nepriminti, kas vyko prieš beveik metus. Tada 9 studentai pasirašė skundą, kuriame piktinosi Radžvilo euroskeptiškomis pažiūromis, kurios iškreipia teisingą ES supratimą. Skundas buvo patenkintas, Radžvilo privalomas kursas paverstas pasirenkamu. Kadangi tai padaryta motyvuojant pažiūromis (juoda ant balto parašyta studentų prašyme), V. Radžvilas viešai ir tikrai ne gražiai pradėjo kalbėti apie susidorojimą ir cenzūrą jo atžvilgiu. Jis atkreipė dėmesį ir į prieš tai visą R. Vilpišausko vadovavimo laikotarpį vykusius ir administracijos toleruotus išpuolius ir bandymus karpyti jo kursus (arba karpyti pačią filosofiją, kaip pažiūrėsi). Plačiai visą Radžvilo ir TSPMI santykių istoriją galima rasti aprašytą LRT - niekada ne vėlu susipažinti. Administracija visas kalbas apie tai vadino melu, direktorius kartojo, kad akademinė laisvė gerbiama, o profesorius  Radžvilas institute toleruojamas. 

Įsižeidę ar pretekstą atleidimui įžvelgę kolegos dėl Radžvilo kreipėsi į akademinės etikos komisiją. Po gero pusmečio VU centrinė akademinės etikos komisija neskundžiamu sprendimu išaiškino, kad Radžvilas jokios etikos nepažeidė. Ar TSPMI administracija elgėsi etiškai, atsisakyta vertinti, nes administracija, tai ne fizinis asmuo. Po sprendimo niekas institute Radžvilo neatsiprašė ir nepagrįstų kaltinimų neatsiėmė.

Pats Radžvilas yra tik triukšminga ir nesusitaikanti uogelė ant TSPMI problemų torto. Jį pagrįstai galima vadinti vienos minties institutu. Neprogresyvias pažiūras jame šiandien kaip nors viešai reiškia viso labo trys dėstytojai - Vytautas Radžvilas, Alvyas Jokubaitis ir Algimantas Jankauskas. Jokubaitis atrodo nepajudinamas, nors ir jis susilaukia grasinimų ir užuominų, kurias atsisako viešinti. Radžvilas vejamas lauk jau šiandien. Pažiūrėsime, kas po šios dienos mitingo laukia Jankausko. Dar man studijuojant vienas administracijos atstovas drąsiai sakė, kad po Radžvilo ir Jokubaičio paskaitų pirmame kurse vėliau „stengiamės atsverti studentų pažiūras į kitą pusę“. Tačiau institutas tapo ne tik vienos minties.

Per Vilpišausko vadovavimo dešimtmetį jį paliko visa eilė pripažintų savo sričių ekspertų, politikos mokslų atstovų. Vietoje jų priimta visa eilė su politikos mokslai nieko bendra neturinčių darbuotojų. Pristeigta atvirai ideologinių feminizmo kursų, daugybė fundamentalių kursų tiesiog panaikinta arba, geriausiu atveju, tapo pasirenkami. Ekonomikos studijos virto laisvos rinkos instituto propaganda, pašiurpinusia net Raimondą Kuodį. Per dešimtmetį balas, su kuriuo praeinama į valstybės finansuojamą studijų vietą nukrito beveik dvigubai. 2009 m. tam reikėjo 19+ iš 20 galimų balų. Tuo metu pirmame kurse turėjome 10 studijų dalykų, arėme kaip jaučiai. Metinės TSPMI ataskaitos, žaisdamos statistika ir lygindamos su kitais fakultetais, o ne ankstesniais metais, vis apsimeta, kad šių tendencijų nėra. Šiandieniniai studentai net negali žinoti, ką prarado, yra patenkinti ir didžiuojasi. Gi vyresnieji, jeigu nemėgo Radžvilo ir jo pažiūrų, gali užsimerkti prieš kokybės pokyčius, kad tik apgintų vertybiškai artimesnę poziciją nuo nekenčiamų „radikalų“. Tiesa miela, bet draugas mielesnis. Natūralu, kitaip beveik negali būti.

Grįžtant prie radžviliados ir protestų, o ypač pasipiktinusios TSPMI bendruomenės, norisi pakartoti prieš metus dėstytojams ir studentams be jokio atsako kantriai kartotą klausimą:

Ar prašymas, motyvuojamas ES vaizdą esą iškreipiančiomis euroskeptiškomis Radžvilo pažiūromis, nėra skundas dėl dėstytojo pažiūrų ir įsitikinimų? Ar administracija gali patenkinti tokį skundą?

Atsakymas akivaizdus. Iki šiol į šį klausimą teko sulaukti tik whatabautizmų (atsakymų pagal formulę, „bet/o x darė/sakė tą ir tą“) ir nukreipimų į šalį, kritikos V. Radžvilui, neretai ir gana pagrįstos. Neapsimetinėkime, kad visa tai svarbu. Prieš dėstytoją veiksmai pradėti dėl jo pažiūrų ir nieko kito, tai raštiškai užfiksuota. Viskas, kas nuo 2017 m. vasaros vyko, vyksta ir vyks toliau tarp Radžvilo ir TSPMI, o gal ir tarp jį smerkiančios ir palaikančios visuomenės dalies, yra tiesioginės to pasekmės. Todėl viskas susiveda į šį vienintelį klausimą, į kurį būtinas atsakymas, ypač dabar, kai neradus jokios formalios priežasties V. Radžvilą atleisti (užtenka krūvio, publikacijų, nepažeista akademinė etika), nutarta tiesiog panaikinti darbo vietą su jo pareigybėmis. Atsakyti man į šį klausimą V. Radžvilo nekentėjams, žinoma, bus per sunku. Atsakykite į jį bent sau patiems.


Susiję

Vytautas Sinica 2126074782040875241

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-04-25 13:26

  Bet ar Radžvilas negali kur kitur įsidarbinti? Kažkaip keista, kad jam egzistuoja tik viena pozicija visoje Lietuvoje. Laikai keičiasi, žmonės turi adaptuotis prie naujų laikų.
  Kažkaip Pro Patria kaip užstrigusi plokštelė vis tą skalambija ir skalambija.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Henrikas Miuleris2018-04-25 13:54

   Kažkaip keista, kai Radžvilo veikla yra suprantama kaip eilinis 'darbas'. Žinoma, kad galėtų, bet juk tai ne masiulis, olekas ar bernatonis. Naikinamas alternatyvus mąstymas dominuojančiame leftistiniame substrate. Radžvilo atvejis primena K.MacDonaldo phD atvejį JAV, savo gyvenimą paskyrusį nagrinėti žydų įtaką JAV užsienio politikoje, edukacijos sistemoje, pop-kultūroje, psichoanalizėje bei finansų sektoriuje. Kadangi tiesa yra tokia akivaizdi ir nepatogi, profesorius jautė spaudimą iš visur kur tik buvo įmanoma, apšaukiamas visais įmanomais -izmais. Labai didelė problema yra tai, kad dažniausiai tokie žmonės yra taip smarkiai apsišvietę, jog jų tezių atremti argumentais neįmanoma, oponentams jų pritrūkus o ir kantrybei, tiesiog pasitelkiamas administracinis sprendimas juos šalinti. Vėlgi, už TIESĄ. Tad klauskite savęs apie žodžio laisvę. Visa tai yra šūdo burbulas išpųstas jus užliūliuoti.

   Panaikinti
  2. Manau, kad gali. Bet esmė, manau, ne tik tame, kur dirbs Radžvilas. Bėda, kas vyksta TSPMI.

   Panaikinti
  3. Liberastams keista, kad kažkas turi pažiūras ir principus. Kaip simptomiška! Jei mus vėl rusai okupuotų, ta pati fauna sutartinai pragystų "Laikai keičiasi, žmonės turi adaptuotis prie naujų laikų.", o "neprisitaikančius" vadintų "užstrigusiomis plokštelėmis". :)

   Panaikinti
 2. Bijau, kad esmė ne galėjime ar negalėjime kur nors įsidarbinti, o principas, kuriuo remiantis norima šį žmogų pašalinti iš jo turimo (vis dar darbo). Ir tas principas yra toks, kad "tavo pažiūros netinkamos". Šitas principas galiojo sovietmečiu. Paskui kuriam laikui mes jį buvo spėję ir užmiršti bei laisvai reikšti savo mintis. O štai dabar, šis principas vėl pradeda įsigalėti. Ir šitai matyti ne tik šiuo atveju. Per pastaruosius keletą metų tai galėjome matyti jau ne kartą. Deja. Kas dėl konkrečiai "radžviliados", tai šiuo atveju, deja, nesu optimistas. Kita vertus, manau, kad šai irgi išvirs į gera. Vienaip ar kitaip. Kas jau dabar aišku — tai, kad VU TSPMI nebėra rimta ir akademiškai solidi įstaiga.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Bykim biedni bet teisingi Prof. Radzvilas nepublikavo nei vieno mokslinio straipsnio tarptautineje spaudoje per paskutinius 5 metus. Priesingai nei Vilpisauskas. https://scholar.google.lt/scholar?lr=lang_en&q=vytautas+radzvilas&hl=en&as_sdt=1,5&as_ylo=2014 .
  Padoriame institute nepraeitu atestacijos. Kas jis - sventasis? Jam leidziama malt suda, o neuzsiimti mokslu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-04-25 15:35

   Va būtent, juk neužtenka parašyti straipsnio "Lietuva - lietuviams" į Pro Patria, kad būtum profesoriumi.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-04-25 16:03

   Apie kokia tarptautine spauda kalbam. I kokia tarptautine spauda imanomas publikavimas prasilenkiantis su mainstream ideologija siais laikais? Paciuose tarptautininkuose nustumtu vietiniu marginaliu intelektualu netruksta. Putimas pries Veja niekada nebuvo populiarus uzsiemimas, bet beda ta, kad daugumas emocionaliai uzsipuola kitaip mastanti zmogu net neisigiline I dalyko esme. Kartais norisi kad zmonija vel istiktu kazkoks gilus sukretimas ir jie atsikvosetu. Jeigu jau taip, tai velniam tie skambus lozungai apie zodzio laisve ir demokratija? Tai jums patvirtins kiekvienas mastantis zmogus kuris atlyginima pasidaro pats, o ne tunka raitydamas plunksna pagal mainstreamini sablona.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-04-25 16:11

   Jeigu Radžvilu būtų galėję atsikratyti neatestuodami, matyt, taip ir būtų padarę. Etato naikinimas tai jau kraštutinis variantas.
   Rimčiausioje mokslininkams duomenų bazėje Web of Science yra Radžvilo straipsnis datuotas 2016 m.
   Šiuo požiūriu Vilpišausko publikacijų sąrašas atrodo geriau. Tačiau irgi ne stebuklas. 5 straipsniai nuo 2001 metų. Kai kurie jų matosi, kad aukšto lygio savo srities žurnaluose. Tačiau viso tik 5 ir paskutinis jų datuotas 2015 metais.
   Tad nepainiokite Lietuvoje socialinių mokslų su fizika ar chemija. Kitaip gausite neteisingą vaizdą. Tarkime, jūs nurašote kad ir istoriką Alfredą Bumblauską. Arba tokį kietą viduramžių Lietuvos istorijos specialistą kaip Artūras Dubonis. Sąrašą galima nesunkiai pratęsti.

   Panaikinti
  4. Pezaliene. Paziurek i tokius zurnalus, kaip The New Atlantis https://www.thenewatlantis.com/publications/executive-summary-sexuality-and-gender .
   Zurnalu yra daugybe, reikia tiesiog nemalt s.

   Panaikinti
  5. ".nepainiokite Lietuvoje socialinių mokslų su fizika ar chemija. Kitaip gausite neteisingą vaizdą" Galbut gautume kaip tik realybe, griaudzia. Tiesiog Lt socialiniai mokslai yra zemiau kritikos ir iki siol buvo siltnamio salygose ir tikriausiai 90% butu galima nurasyti.

   Nezinau situacjos su kitomis kryptimis, bet ekonomikos ir vadybos srityje tragedija. Katedreles susiorganizuoja pseudo mokslines pseudo tarptautines konferencijas, kad doktorantai turetu publikaciju...palygini su uzsieniu - destymo ir mokslo lygis net nelygintinas - uzrakint ir ismest raktus, deja. Pas hunanitarus tikriausiai panasu..

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2018-04-25 16:31

   Ir likimo ironija, jie bando ishgrusti radzvila, kas tikrai nepasitarnaus ishbristi is situacijos kuria katik apibudinote

   Panaikinti
  7. Be jokios abejonės, mūsų universitetai yra vienas šlovingiausių Europos civilizacijos pasiekimų, tačiau kadaise buvę vietomis, kur jaunosioms kartoms perleisdavome praeities išmintį, šiandien daugelis universitetų sulygina kritinį mastymą su siauraprotišku praeities atmetimu. Kelrodė europietiškosios dvasios žvaigždė visuomet buvo griežta intelektualinio sąžiningumo ir objektyvumo disciplina. Deja, šis kilnus idealas buvo transformuotas per dvi vėliausiąsias kartas. Asketizmas, kadaise siekęs išlaisvinti protą iš dominuojančių nuomonių tironijos, buvo pakeistas pasyviu ir nereflektyviu priešiškumu viskam, kas yra mūsų. Tokia kultūrinio išsižadėjimo pozicija funkcionuoja kaip paprastas ir pigus būdas būti „kritišku“. Vėliausioje kartoje ši pozicija buvo repetuojama paskaitų auditorijose, kol galiausiai tapo doktrina, dogma. Tokių įsitikinimų dėstymas šiandien yra laikomas „apsišvietimo“ ir dvasinio išrinktumo bruožu. To pasekmė yra ta, kad mūsų universitetai šiandien yra aktyvūs besitęsiančios kultūrinės destrukcijos vykdytojai.... Pamastykit!!

   Panaikinti
  8. "Jeigu Radžvilu būtų galėję atsikratyti neatestuodami, matyt, taip ir būtų padarę." - Būtent! Tokio patogaus būdo atsikratyti "nepatogiu" filosofu "vienos tiesos" adeptai TIKRAI nebūtų praleidę. O jei nepasinaudojo, tai reiškia tik viena - NEGALĖJO. Todėl visokių gluosnių "copy-paste" principu visur klijuojami postringavimai yra būtent ta pati "pezaliene". ;)

   Audriau - teisingi pastebėjimai. Esminė bėda - ideologijos lindimas į aukštąjį mokslą. Ir tai nėra pastarųjų dviejų kartų laikotarpio dalykas - gi taip jau buvo ir bolševikinėje Rusijoje, ir Adolio Vokietijoje, ir Sovietų Sąjungoje. Visais atvejais aukštasis mokslas nuo to kentėjo - ir tai neišvengiamai kenkė visuomenei. Dabartinė situacija - jokia išimtis. Be to, būtent jaunosios kartos indoktrinavimas aukštajame moksle ir užtikrina tos kultūrinės (ir socialinės) destrukcijos tęstinumą. Dėl to visiškai nereikia stebėtis, kad aukštosios mokyklos (ypač universitetai) yra vienos pagrindinių "pasaulį seną išardysim!" ideologijos taikinių.

   Panaikinti
  9. Deja tenka sutikti, kad Radzvilo atvejis tik simptomas betvarkes musu humanitariniuose - socialiniuose moksluose. Simptomas, kad nera objektyviu kriteriju darbo kokybei vertinti ir uzsiimama bezabrazijomis. Jei nera moksliniu straipsniu reikalavimo, kuris grieztai taikomas gamtamokslyje, lieka studentiski patikimo/ nepatikimo vertinimai ir politines manipuliacijos. Radzvilui galima prikist straipsniu neturejima ir prozako nevartojima:), bet politines paxiyros neturetu buti lemiancios.

   Panaikinti
 4. "Keli TSPMI studentai viešai pakvietė „sunaikinti Pro Patrią“"

  Na, gal nereikėtų susireikšminti - marginalinės kraštutinės pažiūros ir jas atstovaujanti žiniasklaida buvo, yra ir bus, o bet tačiau jūs pernelyg smulkūs ir mažai kam įdomūs, kad kažkas dėtų aktyvias pastangas jus „naikinant“.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-04-25 16:10

  Bavarijoje kažkokie "valdžios marginalai" įveda kryžius žemės valdžios pastatuose. Austrijoje irgi marginalai valdžioje. Tai kas tie marginalai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-04-25 16:15

   Gerbiamasis, nepainiokite politikos su minties kontrole. Arba mes turime teise mastyti arba neturime.

   Panaikinti
  2. Na, liberastai mano, kad neturime - nes gi yra tik Viena Teisinga Ideologija, o kas jai nepritaria, tie yra -istaj, -fuobaj, "marginalaj" beigi šiaip "leudies priešai". Homsomolas yra homsomolas - ta fauna nuo bolševikų laikų nė velnio nepasikeitė.

   Panaikinti
  3. Truputį susivėlei terminuose ir ideologijose - pačiame liberalų pavadinime (lot. Laisvė) užfiksuota individo laivė, teisė rinktis, mąstyti kaip nori.
   Žinoma, jeigu tu renkiesi mąstyti kad žemė plokščia, Siono išminčiai valdo pasaulį, o homoseksualumą išrado CŽV, nereiktų tikėtis kad išsilavinusi visuomenės dalis į tave žiūrės rimtai.

   Panaikinti
  4. Ultrakrikscionis2018-04-25 20:51

   Tame ir beda, kad is liberalismo liko tik pavadinimas

   Panaikinti
  5. Atsižvelgiant į psichinę šitų pseudoreliginių fanatikų būklę, tą ideologiją laisvai galima vadinti liberazmu. :)

   Panaikinti
 6. Anonimiškas2018-04-25 19:09

  Šių dienų kredo: tik viena nuomonė yra teisinga. Visiem manantiems nors šiek tiek skirtingai - po gėdinga etiketę.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Šalia V. Sinicos nurodytos liberastinės šiukšlės (https://www.facebook.com/propatria.lt/photos/a.222635084500526.45377.166001730163862/1590899347674086/?type=3&theater) pasireiškė dar vienas chunveibinas: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/dovykas-skarolskis-reikia-sunaikinti-pro-patria-lzvs-portala-alkas.lt-laisv. O dar žmonės kartais stebisi - kur bolševikų vadeivos rasdavo degradų savo nusikaltimams vykdyti? Va, šitie egzemplioriai (ir šiame puslapyje besisklaidanti liberastinių teletabių fauna) - puikūs tokios "medžiagos" pavyzdžiai. Buki, fanatiški, agresyvūs - būtent "tai, ko reikia". :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. P.S. Tiesiog stebėtinas chunveibino pareiškimo "logiškumas": "Naikint leudies priešus! Ura! Eisiu protestuot! - Bet jei ka taj, zinokit, kad ce jums vaidenasi, kad kas nors pries jus ira - istikro tai nera, ce jus patys!" :)
   Pala, ir šitas nuopuša yra UNIVERSITETO STUDENTAS??? :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-04-26 09:35

   Deja, ne Universiteto, bet "universiteto" studentas. Ir tarp stribų buvo baigusių "vienos tiesos universitetą", ir tarp kitaicų chunveibinų. Pastarieji ypač mėgdavo skųsti profesorius ir net fiziškai juos auklėti už nepakankamą ištikimybę marksizmui. Taigi čia kartojasi ne vien moralinis veiksmas, bet net konkrečios ideologijos - marksizmo - grįžimas. Kas ne "internacionalistas ir neomarksistas", tas nacionalistas ir fašistas.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-04-26 09:43

   Beje, gal vertėtų pagalvoti apie kokio tinkamo nešioti ženkliuko kūrimą, pvz. "Neatiduok Lietuvos marksistams". Vengrijos atvejis su Sorošo portretais ir atitinkamais užrašais pakelėse man labai patiko.

   Panaikinti
  4. Nereikia jokių naujų ženkliukų. Yra sena gera svastika ir jos užtenka.

   Panaikinti
  5. Cha, spėjo "Anonimiškas" parašyti apie chunveibinų "mąstymą" ("Kas ne "internacionalistas ir neomarksistas", tas nacionalistas ir fašistas.") - ir štai atropojo "iliustracija". :D

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2018-04-26 11:58

   Tikrai, idėja puiki, kam išradinėt dviratį. Jeigu uždraus Pro Patria, įsisegsiu svastiką.

   Panaikinti
  7. O kam šitą ProPatrią uždraudinėti? Tegu skleidžia savo infantilius kliedesius, kam tai rūpi?
   Kas kita, jei jie norėtų, kaip Radžvilas, šiuos kliedesius skleisti už mokesčių mokėtojų pinigus.

   Panaikinti
 8. Anonimiškas2018-04-26 09:28

  Piks, ar tavo pasisakymai, neprimena bolševizmo?, pats ir sakai, kad tokius aktyvius bolševikai pasirinkdavo, ir jei Propatrija taptu valdžia ką darytum?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nia nia - čia fošyzmas, nacyzmas, racizmas beigi pervertofuobija! O bolševizmas - jau jūsų, chunveibinai "specializacija", aš į jūsų sritį nepretenduoju. ;)

   Panaikinti
 9. Anonimiškas2018-04-26 10:25

  Tai jau anksčiau sakiau, kad Radžvilas yra viktimizacijos liūtas. Dabar jis auka, nes naikinama jo darbo vieta.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nei čia darbo vietos problema, nei aukos. Elementarus sovietinio tipo susidorojimas su "buržuaziniais nacionalistais", kai šiame kontekste "buržuazinis" dažniau reiškė - tautinis.

   Panaikinti
 10. Anonimiškas2018-04-26 13:50

  Viskas čia natūralu, kaip Vandenyne, vyksta amžinas bangavimas, ir banguoti nustos kada nebebus vandens, o psichologinis bangavimas nustos kada dvikojis padaras išleis paskutinį kvapą.

  AtsakytiPanaikinti
 11. Perskaičiau visus taip vadinamus "anonimus" ir galvoju, kad ne į tą portalą, brolyčiai, pataikėte. Jūsų kalbos kultūra, padrikas minčių dėstymas akivaizdžiai byloja, kad nesate baigę net pradinės mokyklos kurso, o drįstate kalbėti apie prof. V. Radžvilos pažiūras,jo studento gerb.V. Sinicos poziciją Profesoriaus atžvilgiu. Turite akiplėšiškumo juos kritikuoti, klykti, rėkti, bausti, teisti, kai tuo tarpu teksto autoriaus tonas pagarbus ir ramus. Teisus buvo Seneka, sakydamas: "Reikia ramiai klausytis nemokšų riksmo". Teko bendrauti ne su vienu Profesoriaus studentu, ir jeigu išrikiuotume jus, anonimus, ir Profesoriaus studentus ir paprašytume aptarti visuomenei opų klausimą, katrie nugalėtų? Jiems tereikėtų į jus tik pasižiūrėti, nepratarti nė žodžio- jūs spruktumėte į artimiausią krūmą, nes ant jų veidų išlavinta mintis, kurią Profesorius metų metais šlifavo, o ant jūsiškių beprotybė ir tuštybė- todėl ir neatlaikytumėte. Arba į tyliai stovinčius paleistumėte savo riebius kumščius. Bet jie ir toliau tvirtai stovėtų, nes su jais TIESA. Labai puikios Henriko Miulerio įžvalgos. Prof. V. Radžvilas savo išmintimi, supratimu,žiniomis, meile šaliai yra pralenkęs laiką, todėl universiteto nomenklatūrininkai jo paprasčiausiai bijo; bijo savo melo, savo praeities zigzagų, žinių stokos, nemokėjimo vystyti minties ir, aišku, jie bijo Profesoriaus išsilavinimo lygio. Jeigu šiuo metu Lietuvoje yra dešimt ar dvidešimt tokių profesorių, Lietuvai labai pasisekė.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item