Nepaisydama tėvų nuomonės ligoninė ruošiasi atjungti vaiko gyvybę palaikančius aparatus

www.laisvavisuomene.lt Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai buvo sugrįžusi viltis, Alfie‘io Evanso tėvai teigia, kad vaikų ligoni...


Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai buvo sugrįžusi viltis, Alfie‘io Evanso tėvai teigia, kad vaikų ligoninė toliau ketina atjungti vaiko gyvybę palaikančius aparatus.

Anksčiau pranešta, kad ligoninė sutiko atidėti 22 mėnesių berniuko gyvybę palaikančių aparatų atjungimą ir įvertinti naujas gydymo galimybes. Tačiau savo Feisbuko paskyroje vaiko mama Kate James kaltina ligoninę jiems suteikus „netikrų vilčių“.

Ji teigia, kad nepaisant ligoninei pateiktų naujų įrodymų, kad berniukas gali būti perkeltas į kitą ligoninę, dabartinė vaiko gydymo įstaiga „16 val. popiet slaptai nuo mūsų kreipėsi į teisėją Haydeną dėl Alfie‘io gyvybės palaikymo aparatų atjungimo jau rytoj, nors susitikime sutiko peržiūrėti naujus įrodymus ir vėliau dėl jų pasitarti“.

„Iš susitikimo išėjome tikėdami, kad ligoninė mūsų klausosi, o iš tikrųjų jie mus apgavo ir nepaisė visko, apie ką kalbėjome. Jie teigė, kad tol, kol peržiūrės naujus įrodymus ir gausime antrą nuomonę, gyvybės nutraukimas nebus svarstomas. Po Popiežiaus paramos žinutės Tviteryje Bambino Gesu ligoninė kalbėjo apie Alfie‘io priežiūrą ir galbūt galimybę jį perkelti pas juos. Esame pasibjaurėję dabartinės ligoninės poelgiu ir tuo, kad jie gali dėl jo išsisukti“, – tęsiasi žinutė.

Alder Hey ligoninė patvirtino, kad susitikimas su Alfie‘io šeima vyko, bet neatskleidė daugiau detalių.

Kiek anksčiau tą pačią dieną Europos parlamento narys Stevenas Woolfe‘as paskelbė, kad ligoninė sutiko apsvarstyti alternatyvius gydymo pasiūlymus bei įvertinti, ar vaikas galėtų būti nuskraidintas į Romos Bambino Gesu vaikų ligoninę, kuri siūlo jam paliatyvą slaugą. Berniuko tėvas Tomas Evansas taip pat kreipėsi į Vatikaną dėl prieglobsčio.

Alfie‘is Evansas serga neatpažinta neurodegeneracine liga, kuri, Alder Hey ligoninės teigimu, yra nepagydoma. Berniuko tėvai ilgus mėnesius teisėsi su Jungtinės Karalystės teismais dėl gyvybės aparatų atjungimo sustabdymo. Kiekvieną kartą jų apeliacijos buvo atmestos, paskutinį kartą – Strasbūro Europos Žmogaus Teisių Teisme.

Išsekus visoms šeimos teisinėms alternatyvoms, susitikimas su ligonine atrodė kaip pirmas vilties spindulys.

Kovodami už sūnaus gyvybę tėvai ne kartą minėjo gyvybės ženklus, kurių Alder Hey ligoninė niekada tinkamai nepripažino. „Ar kurioje iš šių nuotraukų mūsų sūnus atrodo miręs. Jei vienoje iš jų neužfiksuoti priepuoliai ar refleksai, jis akivaizdžiai gyvas“, – rašė T. Evansas.

Tėvų nufilmuotame reportaže matosi, kaip vaikas reaguoja į tokius dirgiklius kaip šviesa ar tėvo balsas. Taip pat jis atlieka įvairius veiksmus, pavyzdžiui, žiovauja ir rąžosi. Neseniai paviešintame video matosi, kaip vaikas savarankiškai atsikvėpia.Susiję

Europa 9072599938027167935

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item