Kvietimas į pilietinius mitingus S. Daukanto aikštėje ir prie VU TSPMI

propatria.lt nuotrauka  Šių metų balandžio 25 dieną, po šventinės eisenos su Trispalvėmis , 13 val. Daukanto aikštėje įvyks pilietinis ...

propatria.lt nuotrauka 
Šių metų balandžio 25 dieną, po šventinės eisenos su Trispalvėmis, 13 val. Daukanto aikštėje įvyks pilietinis mitingas „Lietuva yra čia!“ Tarp kitų jame bus iškeltas ir reikalavimas „Grąžinkite Vilniaus universitetą Tautai ir Lietuvos Valstybei!“ 

Mitinge kalbės Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubo pirmininkas dr. Romas Pakalnis, Vilniaus Sąjūdžio tarybos pirmininkas Leonas Kerosierius, Vilniaus universiteto filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas.


Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę visa šalis ir jos švietimo ir mokslo sistema bei akademinė bendruomenė buvo įtraukti į neoliberalizmo ideologija grindžiamą globalistinę rinkos revoliuciją. Jos idėjiniu vėliavnešiu ir avangardu tapo Vilniaus universitetas, didžiąją dalį savo istorijos buvęs tvarią vertę turinčių žinių kalve, tautos intelektinio potencialo kūrimo ir kultūros tradicijų puoselėtoju ir perdavėju, taip pat sąmoningų ir patriotiškų piliečių ugdymo židiniu. VU rektoriumi tapus prof. A. Žukauskui šios universiteto misijos atsisakyta. Jo iniciatyva įgyvendinant neoliberalizmo ideologija ir pseudomoksline „naująja viešąja vadyba“ grindžiamas pertvarkas, VU vis labiau atsaistomas nuo įsipareigojimų bei atsakomybės visuomenei ir valstybei. Universitetas sparčiai darosi ištautinta ir išvalstybinta globalaus akademinio verslo įmone. Vis labiau surinkinamas ir suprekinamas universitetas faktiškai verčiamas specialistų rengimo fabriku. Siaurinamas jo kuriamų žinių ir studijų laukas: nuosekliai atsisakoma visuomenės intelektualinio elito ugdymui reikalingų mokslo tyrimų ir studijų, prioritetą vis atviriau teikiant tik komerciškai naudingoms ir reitingus generuojančioms veikloms. Pertvarkos taip pat keičia pačios VU akademinės bendruomenės narių žmogiškus ir profesinius santykius – sveiką mokslinę konkurenciją ir akademinį bendradarbiavimą vis labiau išstumia bendruomenę ardanti kova dėl pelningų veiklų.

Kartu stiprėja ideologinio ir politinio VU resovietizavimo tendencijos. Dangstantis „globalumo“ ir „tarptautiškumo“ šūkiais VU nuosekliai ir kryptingai ribojama lietuvių kalbos vartojimo erdvė ir griaunamas jos prestižas. Siaurinamos lituanistikos studijos ir menkinamas jų statusas. Studijų ir tyrinėjimų srityje įtvirtinamos neomarksizmo ir neoliberalizmo nuostatos, todėl VU sparčiai darosi ideologizuota neosovietinio stiliaus aukštąja mokykla. Reikalavimas grąžinti universitetą Lietuvai yra tautiškai ir valstybiškai mąstančios visuomenės dalies atsakas į šias tendencijas. VU Tarybos pirmininkas ir Rektorius bus pakviesti susitikti su mitingo dalyviais ir paaiškinti jo dalyviams universitete voliuntaristiškai vykdomų pertvarkų tikslus ir naudą šalies visuomenei, valstybei bei pačiai VU akademinei bendruomenei. Jiems bus įteiktas Tautos forumo pareiškimas „Dėl VU misijos“ su konkrečiais reikalavimais sustabdyti VU kaip Lietuvos mokslo ir kultūros židinio griovimą.

Mitingas bus pratęstas prie Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto. 14 00 val. Vokiečių g. 10 įvyks protesto akcija „VU TSPMI – ne vienos „partinės tiesos institutas!“

VU TSPMI buvo įsteigtas kaip valstybės išlikimui ir raidai strategiškai svarbi mokslo ir studijų institucija. Ilgą laiką gana sėkmingai vykdęs šią savo misiją, institutas dabar jos neatlieka. TSPMI studijų programose ir vykdomuose mokslo tyrimuose įtvirtinus neomarksizmo ir neoliberalizmo ideologines dogmas, smuko šios nacionaliniam saugumui itin reikšmingos įstaigos akademinis lygis. Visada gyręsis diskusijų laisve ir deklaravęs siekį ugdyti kritišką mąstymą, pastarąjį dešimtmetį VU TSPMI pamažu virto nepagrįstai liberaliomis pristatomų, bet iš esmės antitautinių ir antivalstybinių idėjų sklaidos židiniu. Jo taryba ir dėstytojų kolektyvas nuosekliai apvalytas nuo kitaminčių. Sovietmetį primenančiais metodais slopinama akademinė laisvė ir pažeidžiamos „neteisingai mąstančių“ darbuotojų pilietinės ir profesinės teisės. Tęsiasi apie šias neigiamas tendencijas viešai kalbančio prof. V. Radžvilo ideologinis ir politinis persekiojimas bei pastangos pašalinti jį iš instituto. Mitinge bus pareikalauta esminių VU TSPMI pertvarkų. Subrendusi būtina jų sąlyga – instituto direktoriaus R. Vilpišausko at(si)statydinimas.

Kviečiame aktyviai dalyvauti Trispalvių eisenoje ir abiejuose pilietiniuose mitinguose. Pranešti apie dalyvavimą ir pakviesti į mitingą draugus ir pažįstamus galite akcijos Facebook puslapyje
Susiję

Įvykiai 1759612668385614278

Rašyti komentarą

 1. „VU TSPMI – ne vienos „partinės“ tiesos institutas!“
  Teisingai! Aš už nuomonių pliuralizmą. Taip pat reikalauju, kad Geografijos Fakultete būtų papildomai dėstoma plokščios žemės teorija, o Biologijos Fakultete reiktų įsteigti Žmogaus Nulipdymo iš Molio Katedrą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-04-23 18:16

   Dar labiau nusipezėt nepavyko, degradėli?

   Panaikinti
  2. Na, nusipezėjimas - homsomolo teletabių "specializacija", todėl net kai atrodo, kad idiotiškiau jau neįmanoma nusišnekėti - jie vis tiek sugeba nustebinti. Taigi aš balsuočiau už tai, kad tas degradėlis DAR labiau nuzipezėti tikrai gali. :)

   Panaikinti
  3. Tai palauk, kai politika, tai išklausome abi puses, nuomonių pliuralizmas!
   O kai geografija, tai jau nenusipezėk? Kaip dabar jaustis "kitokią nuomonę" turintiems geografams?

   Panaikinti
  4. Na, o ką aš sakiau? Akivaizdu, kad tikrai gali. :D

   Panaikinti
  5. Prisipažink, gi tau tikrai ne viskas aišku su tuo žemės rutuliu.

   Panaikinti
  6. Anonimiškas2018-04-25 08:23

   Štai ir išsidavė leftistinis plokščios žemės teoretikas ir žmogaus pagal Marksą sukūrimo sekėjas. Ką čia rašinėji apie plokščią žemę - tai ir yra leftistinis dalykas, dėstomas tame pačiame TSPMI. O dabar išmeta žmogų, kuris teigė, jog žemė yra apvali ir skrieja aplink Saulę. Toliau čia meluok, leftistini troli.

   Panaikinti
  7. Liberastinių teletabių "argumentacija": "Homunistine ideologija - vienintelė teisinga ir tobuleuse pasaulyje, todel nekritikuotina! Tai tejp pat tikra, kaip faktas, kad saule teka rytuose! O gal norite pasakiti, kad saule vakaruose teka???" :)
   Beje, atkreiptinas dėmesys, kad homsomolo teletabiams VISKAS yra "dekonstruotina" - šeima, lytis, moralė, tradicijos... Ir tas ardymas - didis gėris (nes nu taigi "pasaulį seną išardysim!"). BET jei kas nors išdrįsta nors kiek pakritikuoti jų garbinimo objektą - liberastinę pseudoreligiją - tada jau tolerancijos išvargintas sfinkteris neatlaiko... :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2018-04-23 20:24

  Tegul mitinge Romas Pakalnis pasipasakoja, kaip būdamas UNESCO Nacionalinės komisijos pirmininku uždarbiavo privačiose firmose, kurios priiminėjo sprendimus turinčius pasekmes UNESCO saugomoms vertybėms. Ir kaip tose firmose dirbo pasikeisdamas su sūnumi, kuris dabar priiminėja sprendimus dėl Vilniaus senamiesčio naikinimo. Antrą kartą struktūros jums ant bačkų kelia išverstaskūrius.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item