Kviečiame į V. Radžvilo knygos „Kiek kartų gali atgimti tauta?“ pristatymą Panevėžyje

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti t...

Pasitinkant valstybės atkūrimo šimtmetį 2018-ųjų pradžioje išleista prof. Vytauto Radžvilo straipsnių rinktinė „Kiek kartų gali atgimti tauta?“. Balandžio 16 dieną 17.30 val. kviečiame atvykti į knygos pristatymą Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14) ir dalyvauti diskusijoje su jos autoriumi apie tautos ir valstybės ateitį šimtmečio akivaizdoje. 

Vytautas Radžvilas (1958) - filosofas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius, vienas aktyviausių Lietuvos politinio gyvenimo komentatorių ir kritikų. Keldamas principinius tautos ir valstybės būklės ir išlikimo klausimus, pasitelkdamas turtingą istorinį ir pasaulio politikos kontekstą, autorius kviečia pakilti virš kasdienių ne be pagrindo niekinamos politikos batalijų ir pažvelgti į savo šalį jos išlikimo perspektyvoje. 

Likimo aplinkybės ir valingas apsisprendimas lėmė V. Radžvilui būti ir vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio kūrėjų, iniciatyvinės grupės narių. Kaip tautos charakteriui, taip ir knygos autoriui ši unikali istorinė patirtis paliko nenumaldomą teisingesnės, demokratiškesnės, iš tiesų laisva ir savarankiška galinčios vadintis valstybės ilgesį. Šiandieninės Lietuvos merdėjimas, autoriaus teigimu, maskuojamas mitu apie „sėkmės Lietuvą“, tačiau yra akivaizdus iš istorijoje nematytų emigracijos ir demografinio nuosmukio mastų. Laisva, politinio korektiškumo nesuvaržyta kalba V. Radžvilas klausia: ar dar gali atgimti tauta, ar nueisime į istorijos užmarštį? 

„Nežinau kito Lietuvos filosofo, kurio teorinė mintis šiandien būtų taip suaugusi su Lietuvos valstybės reikalais. Sunku įsivaizduoti, kad kolegos Vytauto tekstai nesukeltų polemikos. Tokia yra politikos prigimtis. Politinis gyvenimas neįsivaizduojamas be aštraus skirtingų požiūrių susidūrimo“, - apie knygą rašo prof. Alvydas Jokubaitis. 

Tegu požiūriai susiduria ir kuo aštriau. Kviečiame ateiti, dalyvauti, iškelti nepatogius klausimus. Nepatogius, kaip ir autoriaus tekstai.

Susiję

Vytautas Radžvilas 8086609710445962517

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-04-13 17:16

  Puiku, čia galėsime aptarti apie išstojimo iš ES organizavimą.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Cha, liberastikams, matau, "permanentinė pilnatis". O gal tiesiog vaistus pamiršo išgerti? ;)
   P.S. Kadangi čia buvo "heit spyč", siūlau ropoti į savo "seif speis". ;)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-04-14 22:16

   Taip Pikc eilinį kartą patvirtino savo prožydišką orientaciją.

   Panaikinti
 2. :) tai fauna. Vienas fasistuoja, kitas vaidina konservatoriu.
  Radzvilo taip kaip ir Sliogerio neimanoma skaityti is anksto neapsirupinus prozaku. Kaskas ne to su sitais humanitarais .

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui (nauja tinklalaidė)

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item