Europos Komisijos pirmininkas: „Europos saugumas be Rusijos neįmanomas“

Europa praranda savo pozicijas globalioje arenoje, ir ji „privalo įsiklausyti į likusį pasaulį“, – sako Europos Komisijos (EK) pirmininka...

Europa praranda savo pozicijas globalioje arenoje, ir ji „privalo įsiklausyti į likusį pasaulį“, – sako Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jean-Claude Junckeris. EK pirmininko teigimu, būtina „atnaujinti santykius su Rusija“ ir „atsisakyti Šaltojo karo retorikos“ Rusijos atžvilgiu.

Interviu Olandijos žurnalui „Trouw“ J.C. Junckeris teigia: „Mano draugas Vladimiras Putinas – nors šiandien nedera sakyti, kad Putinas yra tavo draugas – buvo įžeistas Prezidento Obamos teiginiu (2014 m. Haga), kad „Rusija yra tik regioninė galia“. 

Junckeris įsitikinęs: „Tai yra netiesa ir privalome išmokti kalbėti su Rusija akis į akį, kaip lygus su lygiu“.

EK pirmininko teigimu, „privalome atnaujinti santykius su Rusija, Rusija yra svarbi žaidėja ir negali būti jokio ES saugumo darbotvarkės neįtraukiant Rusijos. Man nepatinka dabartinė Šaltojo karo retorika“.

Junckerio komentarai pasirodė itin įtemptu ES ir Rusijos santykių laikotarpiu dėl karo Sirijoje ir cheminio ginklo panaudojimo apnuodijant Skripalius bei Rusijos kišimosi į rinkimus kitose šalyse.

EK pirmininkas taip pat įsitikinęs, kad ES galia mažėja, tuo metu kai kitos didžiosios galios auga:„Mes turime nustoti galvoti, kad esame pasaulio valdovai. Esame maža visatos dalis. Mūsų ekonominis potencialas mažėja”, – teigia J.C. Junckeris.

Pasak jo, „Mūsų demografinė padėtis taip pat nenustoja blogėti. Egzistuojame kultūriškai, bet nedominojame. Turime būti kuklūs ir įsiklausyti į likusio pasaulio nuomonę“.

Pokalbio metu, EK pirmininkas taip pat piktinosi, kad valstybės narės, įskaitant Olandiją, yra kritiškos galių perdavimui ES institucijoms ir EK. 

Versta pagal politico.eu

Susiję

Gynybos politika 7621995663498977707

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-04-29 14:28

  Tai sveikintinas pareiškimas. Kuo daugiau partnerių turės ES tuo stipresnė ji bus.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2018-04-29 14:54

  “Mūsų demografinė padėtis taip pat nenustoja blogėti. Egzistuojame kultūriškai, bet nedominojame.” - Matai kaip čia yra, tai reikia DAR daugiau grūst tolerastijos, neobolševike susimirdęs tu. Ne veltui ir Mordoro draugas, sumautas parsidavėlis. Jei ne tokie išsigimėliai valdžioj, ES nebūtų tokia ištižusi, turėtų savo stiprią politiką bei stuburą, nesiveistų atbėgėlių ordos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Ė, pala, tai kaip čia dabar? Taigi VISI žino, kad eurosajūzas mus diena ir naktį saugo, kad rusai neužpultų, o visi, kas drįsta sajūzą kritikuoti, yra prorusiški, proputiniški, prokremliniai beigi šiaip rusū agentaj! Tai kuo dabar Partijos ir jos Vado Anūko šlovintojams tikėti??? Reikia kuo skubiausiai užtikrinti, kad tokia ideologiškai neteisinga info nepasirodytų masinės dezinformacijos priemonėse!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-04-29 16:52

   Partijoje pasidalinimas: vieni už ,,eurosajūzą'', kiti - ne. Apie tai buvo straipsnis Delfyje, bet greitai išėmė.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-04-29 20:29

   Tokia info ir nepasirodys delfiuose, bo kaip toliau savo sušiktą propagandą tęsti? Delfiai ir kitokie šūdraščiai taigi konservatinių ruporai, puikiai žino ką rašyt ir ką nuslėpt be papildomų instrukcijų. A va jaunimėliai, kaip skarolskiai visokie, kill’inskaitės, taigi delfius tik ir skaito, beigi plaunasi savo smegenėles jųjų šūduose. Kaipgi daugiau tokių neokomjaunuolių užverbuosi, jei tiesą pradėsi publikuoti.

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2018-04-29 21:29

   Čia esmė ne tiek pačios medžiagos epizodinis šmėkštelėjimas Delfyje - esmė yra faktinė situacija. Kad tarp TS-LKD bus ir teisingai vertinančių situaciją, to ir reikėjo tikėtis. Todėl ir įvyko tokie reiįkmingi debatai, lėmę pasidalinimą - ir tai yra geras ženklas. Tiesą sakant, būtų gerai, kad jie tikrai atsisakytų visų liberalmarksizmo elementų - tada būtų ir didesnė tikimybė, kad eurhomjaunuolių sumažės iki minimumo.

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-04-29 22:52

   Tu ką, galvoji saujelė mažai žinomų normalių konservatorių nuvers savo neobolševikinę vadovybę su broileriu priešaky? Ta partija jau pasmerkta, visi kas tik gali dumia iš ten...

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2018-04-29 23:07

   Nežinia, ar tikrųjų konservatorių yra tik saujelė - jų gali būti ir daugiau. Bet su tokiu vadovavimu. kaip dabar, sekančiuose rinkimuose TS-LKD arba gaus dar mažiau balsų, arba išvis nepateks į Seimą.

   Panaikinti
  6. Įdomus A. Ažubalio įrašas ir dar įdomesnė diskusija po juo: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1238408699623997&set=a.114165232048355.16627.100003646355994&type=3&theater

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-04-29 21:26

  Kaip sakoma;,,Viena boba sakė'', taip ir čia, pasakė pasakė, ar nuo to kas pasikeis? tik saugumas priklauso nuo daug ko.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2018-04-30 10:04

  Pasakius, kad JAV kelia grėsmę ES, visai logiška pareikšti, kad be Rusijos nebus saugios ES.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item