Algimantas Rusteika. Permainų dvelksmas

Tai, ko bijo ir stengiasi nutylėti, yra svarbu ir tikra, ir vis daugiau tą žmonių supranta. Todėl Jie nori, kad niekas garsiai kaip nerei...

Tai, ko bijo ir stengiasi nutylėti, yra svarbu ir tikra, ir vis daugiau tą žmonių supranta. Todėl Jie nori, kad niekas garsiai kaip nereikia nekalbėtų, viešai kur nereikia nevaikščiotų, kad mylinčių savo kraštą, dar gyvų žmonių niekas nepamatytų. Baimė ir tylėjimas yra tiesos ženklas.

Tarybų Sąjunga drausdavo komunistams dalyvauti mitinguose už Lietuvą, nes tai Maskvai nepatiks. Tėvynės Sąjunga draudžia konservatoriams dalyvauti eitynėse už Lietuvą, nes tai Briuseliui nepatiks. Ir tie, ir šitie patriotiškai nusiteikusius lietuvius laiko ir vadina nacistais.

Kovo 11-osios aikštė, kita stotelė – Lenino prospektas, atsargiai, durys užsidaro.

Išreikšti meilę savo kraštui – ne vien klausytis valdiškų kalbų ir palinguoti žiopčiojančioms žvaigždutėms. Tikra šeima prie šventinio stalo pasitaria, kaip toliau gyvens, kaip įveiks sunkumus, kaip reikia išvengti pavojų ir vienas kitam padėti. Iki ryto už svetimus pinigus lėbauja tik girtuokliai, biudžeto vagys ir paaugliai.

Nemėgau gimtadienių, jubiliejų, valstybinių švenčių, tos gausybės tuščių liaupsių ir dirbtinių šypsenų šaltomis akimis, vyresnybės palengvėjimo atodūsių iškilmėms pasibaigus. Dabar supratau klydęs – ačiū konservatorių Prezidiumui, tai jūs mus prabudinot ir supratom, kad šventei į gatves išeiti reikia.

Feisbukas už keturių metų senumo vieną nepolitkorektišką žodį užblokuotas. Komentarai, žinutės draugams užblokuotos, naujas paskyras masiškai skundžia ir po valandos panaikina, paskutinę, iš kurios bandžiau įtaigiau pakviesti į eitynes – per dvidešimt minučių.

Svarbiausia užčiaupti burnas visiems, kuriuos gali išgirsti. Esame stebimi įdėmiai ir nuolat, sprendžiama ir įvykdoma žaibiškai. Geriausias įrodymas, kad tai daroma aukščiausiu lygmeniu. Tik svetima, užvaldyta valstybė bijo savo žmonių, ateinančių su meile jos pagerbti.

Kai ateina su vėliavomis dešimt – atsiunčia policiją. Kai ateina tūkstantis, su jais nesikalba ir žiūri pasislėpę už užuolaidų. Atėjus dešimčiai tūkstančių jie prabyla, norėdami išsisukti. Šimtas tūkstančių su vėliavomis, nieko nereikia sakyti, tik pastovėti penkiolika minučių – ir jie supras, kad pralaimėjo.
Dabar supratau – atėjo metas ne tik važiuoti į Vilnių ir eiti už Lietuvą, laikas vėl eiti į Lietuvą. Ir nebus mūsų tiek, kiek reikia ir galėtų būti, bet jeigu eisime – mūsų bus vis daugiau. Nes vėl yra Pradžia.

Vakarais prokuratoriaus menėse nedega žibintų, juoko imperatoriaus rūmuose nebegirdėti ir sargyba žiūri, iš kurios pusės suošia medžiai. Argi nejaučiat, kaip kyla vandenys po ledynais, Kalnas bunda ir srovelės nuteka užtvankos šlaitu?

Naktimis girdžiu mylimųjų kvėpavimą, aukštai tamsoj girksi parskrendantys paukščiai ir staiga liepas kieme suvirpina permainų vėjo dvelksmas.


Susiję

Įžvalgos 3768581180401889150

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2018-03-11 16:29

  Labai juokinga: Kembridžo lordas atrodo didesnis konservų reitingų duobkasys už bitkoinų kasėją ir mokinukių mentorių kartu sudėjus.

  O šiaip tai puikus straipsnis, ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 2. viskas ivardinta labai teisingai.Pagarba Algimantui.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2018-03-12 10:49

  Facebook'as ne kiekvienam. Jeigu skatiname neapykanta ar netoleranciją turite tai daryti kitur. Facebook'o taisyklės, kurias sutinkate naudotis, tai labai aiškiai aprašo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2018-03-12 11:53

   Tiek tolerancija, tiek neapykanta yra labai jau "guminiai" dalykai kai labai to norisi. Jūsų komentaras yra irgi netolerantiškas, nes teigiate, kad "Facebook'as ne kiekvienam". Reiškiasi, kad išskiriate kai kuriuos visuomenės individus kuriems negalima naudotis facebook'u. Jūs netolerantiškas! O dar patarimas neapykantą ir netoleranciją skleisti kažkur kitur, visai netelpa į jokius vartus, juk to daryti aplamai negalima.

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2018-03-12 13:08

   Aš ir nesu tolerantiškas. Tačiau straipsnio autorius skundžiasi, kad jį blokuoja. O jį blokuoja, nes jis pažeidžia Facebook'o naudojimo taisykles. Jeigu pažeidinėji taisykles, tai tave išmeta velniop. Tačiau jis vaidina auką, kad su juo susidorojo kažkas. Nori būt kažkokiu kankiniu, kad sulaukt užuojautos, ar ką?
   Algimantai, būk vyras, nesutinki su taisyklėm - nenaudok facebook'o. Jeigu nori pareikšti savo nuomonę, kuri nėra tolerantiška, gali tai daryti šiame portale. Iš čia niekada nebūsi išmestas už šūkius Lietuva - lietuviams!

   Panaikinti
  3. "Jeigu skatiname neapykanta ar netoleranciją" - vertimas iš liberastinio slengo: "jeigu chunveibinams susišviečia, kad išsakytos mintys neatitinka "vienintelės teisingos" homunistinės ideologijos. :)

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2018-03-12 20:37

   Facebook'as yra privati įmonė, turi savo taisykles ir jas taiko. Ko čia nesuprast?

   Panaikinti
  5. VeidaBUK'AS yra ta įmonė, kuri pati sau ir savo klijentams nusistato kiek jiems galioja visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 19 straipsnis.
   Maža to, turi išsiugdžiusi visą bandą agresyvių ideologinių stukačių, kurie vardan naujų kvazi žmogteisių visais būdais dalyvauja užčiaupiant kitaip mąstančius.

   Panaikinti
  6. Ir ta banda apie tai, kas yra "neapykanta ir netolerancija", sprendžia maždaug taip: http://i1273.photobucket.com/albums/y406/Pikc_Kazinkavicius/tolerastas_zps319d44ba.jpg

   Panaikinti
  7. Tik nereikia čia apie taisykles ir 'privati kompanija', juk visiems vienodai tos taisyklės nėra taikomos!

   Panaikinti
  8. >Pikc piešinėlis tiesiai į 10ką.

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2018-03-12 13:19

  Teisingai pastebėta, taip kaip ir buvo sąjūdžio laikais, ne keli ėjo, o ėjo tūkstančiai, tada ir griuvo supuvusi sistema, kol nėra tūkstančių eitynėse, sistema gyvuos, o feisbukas yra laisvas bukumo parodymas.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su V. Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item