Planuojama Lietuvoje perlaidoti Biržiškų palaikus

Broliai Biržiškos: plk. ltn. Viktoras, akademikas Mykolas, bibliografas Vaclovas. Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotrauka. www...

Broliai Biržiškos: plk. ltn. Viktoras,
akademikas Mykolas, bibliografas Vaclovas.
Lietuvos centrinio valstybės archyvo nuotrauka.
www.bernardinai.lt

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija pranešė, kad šių metų liepos 10 dieną į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų bus atskraidinti 1918 m. vasario 16–osios Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Mykolo Biržiškos, jo sutuoktinės Bronislavos, brolių Vaclovo bei Viktoro Biržiškų palaikai ir perlaidoti Vilniaus senųjų Rasų kapinėse.

Atsisveikinimą su velioniais numatyta surengti Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje, oficialias valstybines laidotuves surengti 2018 metų liepos 11 dieną. 

Pasak gimnazijos pranešimo spaudai, perlaidojimo data ir vieta galutinai suderintos vasario 19 d. susitikimo Vyriausybėje metu. Prie Biržiškų palaikų perlaidojimo daug prisideda Biržiškų artimieji, ypatingai Mykolo ir Bronislavos Biržiškos anūkai Vytautas Mikle Barauskas ir Venta Maria Leon, kurie pasirūpino visais reikalingais dokumentais Jungtinėse Amerikos valstijose, palaikų ekshumacija. Venta Maria Leon informavo, kad ji įvykdys paskutiniąją savo dėdės bibliografo prof. Vaclovo Biržiškos valią, jo palaikai bus iškelti iš žemės ir kremuoti, o plk. ltn. prof. Viktoro palaikai urnoje taip pat bus iškelti iš žemės. Vėliau abi urnos iš Čikagos Lietuvių Kalvarijų kapinių bus perkeltos į Los Andželą ir iškilmingai pašarvotos šalia brolio akademiko Mykolo ir jo žmonos Bronislavos Biržiškų palaikų.

Mykolas Biržiška (1882-1962) – istorikas, pedagogas, profesorius, švietimo ministras – į Vakarus su šeima pasitraukė 1944 metais, mirė Los Andžele.

Susiję

Politika 3863851382864894089

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item