Bermudai iš naujo uždraudė vienalytes „santuokas“

Y-news.lt Bermudai tapo pirmąja pasaulio teritorija atkūrusia tradicinį šeimos teisinį apibrėžimą, praėjus vos šešeriems mėnesiams po...


Bermudai tapo pirmąja pasaulio teritorija atkūrusia tradicinį šeimos teisinį apibrėžimą, praėjus vos šešeriems mėnesiams po to, kai šalies Aukščiausiasis Teismas nusprendė įteisinti vienalytes „santuokas“.

Penktadienį Bermudų Asamblėjos rūmų (angl. House of Assembly) parlamentarai priėmė Namų ūkio partnerystės aktą (angl. Domestic Partnership Act), teigiantį, kad santuoka galima tik tarp vyro ir moters.  Tuo pačiu metu aktas numato visą eilę teisių tos pačios lyties partneriams; juo taip pat nepanaikinamos per laikotarpį nuo Aukščiausiojo Teismo sprendimo sudarytos santuokos.

Komentuodamas sprendimą Vidaus reikalų ministras Waltonas Brownas sakė: „privalome rasti būdą Bermudoje užtikrinti teises visiems bendruomenės nariams.  Tačiau toks status quo [kokį sukūrė Aukščiausiojo Teismo sprendimas] nėra tvarus.  Tikrovė tokia, kad jei vyriausybė nebūtų parodžiusi iniciatyvos, parlamentas vis tiek būtų atšaukęs gėjų santuoką leidžiantį aktą. Tokiu atveju tos pačios lyties poros neturėtų absoliučiai jokių teisių. Man toks sprendimas buvo nelengvas, tačiau aš nesislepiu nuo sunkių sprendimų.“

Pernai vykusiame referendume rinkėjai didele balsų persvara atmetė pasiūlymą įteisinti gėjų santuokas.  Nepaisant to teismai vėliau nusprendė, kad negalima atsisakyti išduoti santuokos pažymėjimų tos pačios lyties poroms.  Pasak vieno teisėjo, tradicinė šeimos samprata „nedera su Žmogaus teisių aktu, nes skirtingai traktuoja žmones pagal jų lytinę orientaciją“.

Opozicija parlamento sprendimą pavadino „regresyviu“; tuo tarpu valdančiosios leiboristų partijos narys Lawrence‘as Scottas pareiškė, kad naujasis teisės aktas „užtikrina visus LGBTQ bendruomenės interesus,“ tuo pačiu išlaikant „tradicinį šeimos apibrėžimą“ […].


Susiję

Pasaulis 3034230184251503665

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2017-12-14 18:05

  Viso problemos kyla iš to, kad teisės aktuose nėra aiškiai apibrėžta santuokos paskirtis, arba jei yra (kaip kažkas panašaus Lietuvoje), tai nepasakoma, kas yra tie šeiminiai santykiai.

  Esant neaiškumui, arba tuščiai formai, yra pagunda tą formą užpildyti savo turiniu.

  Kaip pavyzdį paimkime kvietimą eiti į restoraną. Rodos viskas aišku. Bet jei kažkam staiga pasirodys neaišku, kokios restorano funkcijos ir valstybė vengs aiškiai tai įvardinti, nebus galima rasti kontrargumentų tam, kuris panorės restorane nusimaudyti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Prasidėjo tai apie ką visi žinojo kad taip bus, o visi iškrypeliai kariasi.:) kai per kitą kadenciją Trumpas įpareigos JAV konstitucinį teismą atkeisti prieš tai buvusio sprendimą- tai tada jau ir durniausiam bus aišku kad visam šitam smirdinčiam liberalizmui su sodomijos kvapu atėjo galas. Šiuo metu bandau įtakot kad Austrijoj butų atkeistas teismo sprendimas. Panašu kad niekas dar ten nesibaigė- kaip ir Vokietijoj. Principas pagaliau prasideda tikra kova ir tai kas tik ką atrodė neišvengiama ir visa šita degradacija bus primesta visam pasauliui- pasirodo, kad viskas atvirkščiai- dar iš inercijos Australia krito, Ausrijai bandė(o) primesti, Vokietijos atvejis šlykštus iki begalybės- bet lūžis jau įvyko ir jau visi supranta kad tai jokia ne kova už žmogaus teises- o tik itin degradavusios mirtina liga sergančios grupės zombių- bandymas užkrėst visus kitus kad patys neatrodytu ligoniais. Dabar matysim atgalinę reakciją kai viena valstybė po kitos nusimetinės primestą tarptautinių korporacijų sodomijos jungą ir vien už pozityvią šneką kad čia tipo normalu ir jie turi teisę- tuoj tie degradai bus sodinami. Valio.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Piktai, bet teisingai - tik aš nebūčiau toks optimistiškas, nes: a) iškrypėliškos ideologijos apologetai vis dar valdžioje; b) tos ideologijos plėtros finansavimo šaltiniai niekur nedingo; c) paiko jaunimėlio zombinimas per švietimo sistemą, politikus, masinės dezinformacijos priemones ir socialinius tinklus (beje, jutūbė/gūglė, kaip ir snukiaknygė, griežtina cenzūrą ir spec. tam reikalui įdarbins 10000 cenzorių - http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/google-investicijos-kad-youtube-taptu-politkorektiskas) tebesitęsia. Kad teigiamų poslinkių yra, tai be abejo, labai gerai, bet greitos sveiko proto pergalės ir grįžimo į normą tikėtis dar ankstoka, manyčiau.
   P.S. "Šiuo metu bandau įtakot kad Austrijoj butų atkeistas teismo sprendimas." - šitas suintrigavo. :)

   Panaikinti
 3. "referendume rinkėjai didele balsų persvara atmetė pasiūlymą įteisinti gėjų santuokas. Nepaisant to teismai vėliau nusprendė, kad negalima atsisakyti išduoti santuokos pažymėjimų tos pačios lyties poroms." -

  Demokratinėje valstybėje rinkėjų valia yra aukščiau už teisėjų nuomonę.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item