Pirmą kartą Danijos teismas iš už Islamo valstybę kovojusio islamisto atėmė pilietybę

Tiesos.lt Šešeri metai kalėjimo, išsiuntimas iš šalies visam laikui ir pilietybės netekimas – tokią bausmę gavo 25 metų Enes Ciftci, ...


Šešeri metai kalėjimo, išsiuntimas iš šalies visam laikui ir pilietybės netekimas – tokią bausmę gavo 25 metų Enes Ciftci, praneša švedų internetinio puslapio „Samnytt“ redakcija.

Jaunuolio tėvai turkai, tačiau jis pats gimė jau Danijoje. Danijos piliečiu tapo 2000 m. būdamas aštuonerių kartu su mama. Tėvas turi Turkijos pilietybę – jo tėvai atvyko į Daniją kaip imigrantai praėjusio šimtmečio septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje.

Už tai, kad prisijungė prie Islamo valstybės teroristų grupės ir kovojo, o 2013 ir 2015 m. ją dar ir parėmė, Danijos Aukščiausiasis teismas antradienį nuteisė Ciftci šešeriems metams kalėjimo ir nusprendė išsiųsti iš šalies, Be to, iš dvidešimt penkerių metų vyro atimta Danijos pilietybė.

Pirmosios instancijos teisme Ciftci, kuris taip pat yra ir Turkijos pilietis, buvo nuteistas septyniems metams kalėjimo. Apeliaciniame teisme buvo nuspręsta iš jo atimti ir pilietybę, šį sprendimą dabar patvirtino ir Aukščiausiasis teismas.

Tokį sprendimą – iš asmens, gimusio ir užaugusio Danijoje atimti pilietybę – Danijos Aukščiausiasis teismas patvirtino pirmą kartą. Tiesa, 2016 m. Danijos pilietybės neteko marokietis, bet jis atvyko į Daniją jau suaugęs.

Parengė Daiva Jakubonienė


Susiję

Pasaulis 6715184293017827519

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-11-16 16:17

  išsiųsti iš valstybės, kurioje gimė ir užaugo? o į kur išsiųsti? Su kokia valstybe tas vaikinas turi ryšį, pakankamą, kad ta valstybė jį įsileistų per sieną ir priimtų gyventi? ISIS juk tokios nėra, į ją neišsiųsi. Be to, ji nė teisiškai nepripažinta, tai teisinis sprendimas ją nurodant irgi negalimas. Ar tik nebus nevykęs pokštas - toks teismo sprendimas gali būti neįvykdomas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-11-16 16:49

   o tai ką su juo daryti ? iki gyvos galvos nuteisti ? iš tokio bandito jau nebus žmogaus ... reikia mažiau terliotis ir snargliuotis ...

   Panaikinti
  2. tai šiaip mirties bausmė turėjo būti, kam atiminėt pilietybę?

   Panaikinti
  3. Anonimiškas2017-11-17 01:12

   Aiškiai parašyta - į Turkiją, kas čia keisto turkui ?

   Panaikinti
  4. Anonimiškas2017-11-17 22:07

   Turkija? Bet tas veikejas neturi Turkijos pilietybes. Turkija jo gali paprasciausiai neisileisti per siena kaip dzihadisto kriminalinio nusikaltelio. Ir kur danai ji pades? I menuli nuskraidins? Klounai..

   Panaikinti
  5. Anonimiškas2017-11-17 22:09

   Aaa, turi Turkijos pilietybe, parasyta, turi.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item