VRK nusprendė, kad mokymai Liberalų sąjūdžiui buvo neteisėta parama

Spalio 19 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė pripažino Liberalų sąjūdį per 2016 m. rinkimų kampaniją priėmus neteisėtą paramą i...

Spalio 19 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė pripažino Liberalų sąjūdį per 2016 m. rinkimų kampaniją priėmus neteisėtą paramą iš „Taikomosios politikos instituto“, kurio vienas iš dalininkų buvęs Seimo narys bei partijos narys Šarūnas Gustainis.

Toks sprendimas priimtas, įvertinus Vilniaus apygardos prokuratūros VRK pateiktus ikiteisminio tyrimo duomenis, jog VšĮ „Taikomosios politikos institutas" 2016 m. sausio 16 d. – balandžio 24 d. organizavo mokymus „Ready to Win", kuriuose didžiausią mokymų dalyvių dalį sudarė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (Liberalų sąjūdžio) nariai, į mokymus buvo vykdoma uždara, partijos narių arba su ja susijusių asmenų, atranka, pagrindinis projekto mokymų „Ready to Win" iniciatorius, turinio formuotojas buvo Liberalų sąjūdžio narys, Seimo rinkimuose keltas kandidatu, dalis projekto lektorių buvo Liberalų sąjūdžio nariai, dalyje mokymų dokumentų buvo naudojami ne tik VšĮ „Taikomosios politikos institutas" bet ir Liberalų sąjūdžio logotipai, o mokymų metu buvo pateikti su Liberalų sąjūdžiu susiję arba į Liberalų sąjūdį orientuoti pavyzdžiai.

Taip pat atkreiptas dėmesys į tai, jog partija už mokymus VšĮ „Taikomosios politikos institutas" nemokėjo, pripažino, jog mokymai „Ready to Win" buvo skirti Liberalų sąjūdžio kandidatų pasirengimui dalyvauti 2016 m. Seimo rinkimų politinėje kampanijoje, kitų šios partijos narių ar su ja susijusių asmenų parengimui dirbti rinkimų štabuose.

Atsižvelgiant į tai, posėdžio metu nuspręsta pripažinti Liberalų sąjūdžio 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos išlaidomis ir VšĮ „Taikomosios politikos institutas" nepinigine auka 2016 m. sausio 16 – balandžio 24 d. organizuotų mokymų „Ready to Win" rengimo išlaidas (45 336,86 Eur).

Taip pat nuspręsta pripažinti, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą, kadangi jo 2016 m. Seimo rinkimų politinė kampanija finansuota nepriimtina auka, tai yra juridinio asmens (VšĮ „Taikomosios politikos institutas") auka, ir 2016 m. Seimo rinkimų politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje pateikė žinomai klaidingus duomenis, tai yra nenurodė VšĮ „Taikomosios politikos institutas" nepiniginės aukos ir mokymų „Ready to Win" išlaidų.


Susiję

Politika 2515199438329052469

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item