Theresos May vyriausybė valstybės tarnautojams nurodė nevartoti įvardžių „jis“ ir „ji“

Didžiosios Britanijos valdžia nurodė Vyriausybės įstaigose dirbantiems valstybės tarnautojams iš savo kalbos pašalinti lytį nurodančius į...

Didžiosios Britanijos valdžia nurodė Vyriausybės įstaigose dirbantiems valstybės tarnautojams iš savo kalbos pašalinti lytį nurodančius įvardžius tam, kad nebūtų diskriminuojami transseksualūs asmenys. Nuo dabar šių įstaigų tarnautojai visada, kai tik įmanoma, privalo į gyventojus kreiptis įvardžiu You (liet. tu, jūs), vengti sakyti jis arba ji bei atsisakyti lytį suponuojančių kreipinių, tokių kaip ponas, ponia arba panelė.

Ši taisyklė yra viena iš valstybės tarnautojų vertinimo taisyklių rinkinio. Jis išleistas premjerės Theresos May Vyriausybės kanceliarijos iniciatyva. Rinkinyje taip pat kalbama ir apie tinklalapių dizainą bei tinkamas manieras, kurias turėtų demonstruoti garsiosios Londono Whitehall gatvės valstybinių institucijų tarnautojai, aptarnaujantys mokesčių mokėtojus ir kitus interesantus.

Konservatorius parlamento narys Philipas Daviesas šias taisykles pavadino „politiškai korektiškomis kvailystėmis“. Jo nuomone, „egzistuoja didelė dauguma asmenų, kuriuos gerokai žeidžia toks politinis korektiškumas“. „Pasaulis baigia išprotėti ir, rodos, valdžia šią beprotybę remia“, – atkreipė dėmesį P. Daviesas. Sociologo ir kovotojo už žodžio laisvę prof. Franko Furedi teigimu, „šis kalbos kodas paslapčiomis, nieko apie tai neinformuojant, visuomenėje vykdo minties ir elgesio socialinę inžineriją“.

Viena iš šios naujos politikos pasekmių yra Didžiosios Britanijos Vyriausybės Nacionalinio statistikos biuro nesenas pareiškimas, kad surašant gyventojus nebebus privaloma nurodyti lytį, siekiant nediskriminuoti interseksualų ir nė vienai lyčiai savęs nepriskiriančių asmenų. Ši metodika gali nulemti statistinių duomenų nepakankamumą ir svarbių analitinių duomenų trūkumą.Susiję

Pažangos ideologija 7234224005079421212

Rašyti komentarą

 1. Tikrai, kad kvailystė, beprotystė visiška.
  Ir teisingai, tai jau pažeidžia tų teises, kurie nori, kad į juos kreiptųsi ponas, ponia. Ir manau, kad pastarųjų yra dauguma.
  Beje, o kaip su titulais - seras, ledi? Jie taip pat nurodo lytį.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-10-24 18:13

  joo,gerai britai padarė,kad susiėmė ir išėjo iš ES,dabar belieka jiems susiimti ir išvyti iš valdžios visus tolerastus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Keista, bet nemažai žmonių vis dar mano, kad "Breksito" priežastys buvo ne tik administracinės, bet ir ideologinės. Bet juk britų valdžiai ta tolerastija nė velnio nekliūva (kaip jau eilinį kartą matome iš faktų) - jiems kliūva tik tai, kad diriguojama iš Briuselio, o ne iš Londono. Viskas. Tie, kas tikisi, kad iš sajūzo išėję britai (tiksliau, jų valdžia) staiga ateis protan ir "atras" normalias vertybes, rizikuoja labai smarkiai nusivilti.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2017-10-31 16:10

  Super! Gal pagaliau biešanos feministės nustos kelti savo šaršalus Vakaruose ir visi skundai dėl moteriškosios lyties opresinimo baigsis. Nes atsibodo jau juodai.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item