Po svarstymo pritarta Šeimos stiprinimo įstatymo projektui

Propatria.lt nuotr. Spalio 10 d. Seimas svarstymo stadijoje pritarė Šeimos stiprinimo įstatymo projektui. Už balsavo – 63, prieš – 5, s...

Propatria.lt nuotr.
Spalio 10 d. Seimas svarstymo stadijoje pritarė Šeimos stiprinimo įstatymo projektui. Už balsavo – 63, prieš – 5, susilaikė 14 Seimo narių. Įstatymu siekiama įtvirtinti šeimos stiprinimo įgyvendinimo principus ir kryptis užtikrinant šeimos politikos nuoseklumą, ilgalaikiškumą ir veiksmų tęstinumą kuriant šeimai palankią aplinką.

Svarstomu įstatymo projektu nustatomos šeimos stiprinimo kryptys šiose srityse: švietimo ir kultūros, materialinio saugumo užtikrinimo, apsirūpinimo būstu, socialinės paramos ir paslaugų šeimai, šeimos sveikatos, vaiko saugumo šeimoje ir tėvų atsakomybės už vaiko teisių įgyvendinimą. Vyriausybė turėtų parengti ilgalaikę šeimos stiprinimo programą, numatant priemones šeimoms gauti būtiną kompleksinę pagalbą, ypatingą dėmesį skiriant žalingų įpročių prevencijai, sudarant galimybę sutuoktiniams pasinaudoti taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugomis, sprendžiant kilusius ginčus dėl vaikų ar santuokos nutraukimo ir kitas priemones.

Be to, Vyriausybė turėtų nustatyti bazinį paslaugų šeimai paketą, kurio prieinamumą savo teritorijoje užtikrintų visos savivaldybės. Bazinis paslaugų šeimai paketas turės užtikrinti galimybes šeimai gauti būtiną pagalbą, orientuotą į šeimos gebėjimų savarankiškai spręsti iškylančias problemas, kurti saugią, sveiką ir darnią aplinką savo šeimoje.

Projektu taip pat siūloma steigti naujas institucijas – Nacionalinę šeimos tarybą ir Šeimos politikos komisiją.

Nacionalinė šeimos taryba būtų šeimos politikos formavimo ir įgyvendinimo vertinimo patariamoji institucija, veikianti visuomeniniais pagrindais ir sudaroma iš savivaldybių šeimų tarybų, mokslo ir studijų institucijų, šeimų organizacijų ir su šeimomis dirbančių organizacijų atstovų. Jos sudėtį tvirtintų Seimas. Nacionalinė šeimos taryba dalyvautų formuojant šeimos politiką ir nustatant strategines šeimos politikos kryptis ir šeimos stiprinimo prioritetus, palaikytų ryšius su Lietuvos šeimomis, šeimų organizacijomis ir su šeimomis dirbančiomis organizacijomis, analizuotų jų lūkesčius, teiktų Seimui ir Vyriausybei išvadas ir pasiūlymus dėl šeimos politikos įgyvendinimo.

Šeimos politikos komisija būtų sudaroma siekiant užtikrinti šeimos politiką formuojančių valstybės ir savivaldybių institucijų bendradarbiavimą ir jų veiklos koordinavimą. Ši komisija būtų sudaroma iš ministerijų ir kitų valstybės institucijų įgaliotų atstovų, taip pat Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovų. Jos sudėtį tvirtintų Vyriausybė.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto Šeimos ir vaiko gerovės pakomitečio pirmininkas Rimantas Jonas Dagys paaiškino, kad viena pagrindinių priežasčių, kodėl Šeimos stiprinimo įstatymas yra labai svarbus ir savalaikis yra didžiuliai demografiniai praradimai. „Tai, kad iki šiol rūpintasi tik pavieniais įstatymais ir neveikta sistemingai, lėmė, kad šiandien Lietuvoje jau gyvena 250 tūkst. žmonių mažiau, o Valstybės kontrolė prognozuoja dar dvigubai didesnį gyventojų praradimą. Gimstamumas yra viena pagrindinių to priežasčių. Tokiame kontekste Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos politikos skyriuje dirba vos 3 darbuotojai. Šiuo teisės aktu įstatymų lygmenyje pirmą kartą kuriama vieninga, „skėtinė“ šeimos politikos sistema. Ji turėtų sukurti didesnį visų lygių bendradarbiavimą, atsakomybę ir priemones – padaryti viską šeimos ryšių stiprinimo labui“, - teigia Seimo narys. 

Anksčiau vykusioje spaudos konferencijoje „Šeimos instituto“ atstovė Jolanta Ramonienė perdavė visuomenininkų padėką už tai, kad įstatymo projektas nėra vilkinimas. „Nemanome, kad šiuo įstatymu padedamas taškas klausimo sprendime, bet matome jį kaip reikalingą priemonę. Tikimės, kad su juo pagaliau prasidėtų visų koordinuotas darbas dėl to, kad šeimos pačios galėtų būti stiprios ir padaryti tai, kas joms priklauso. Labai vertiname numatytą šeimos politikos formavimo ir įgyvenimo stebėseną, nes dabar niekas nebando įvertinti, ar priimti įstatymai pasiekia savo tikslą ir padeda šeimoms, kokių papildomų priemonių dar reikia“, - teigė J. Ramonienė. 


Susiję

Šeimos politika 725415677949920484

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2017-10-11 06:13

    "svarstymo stadijoj"? - tai čia dar tik priims?

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas2017-10-11 11:02

    joo,nesupratau tos vietos- tėvų atsakomybės už vaiko teisių įgyvendinimą.

    AtsakytiPanaikinti

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item