Konservatoriai siūlo minimalią mėnesio algą sieti su vidutiniu darbo užmokesčiu

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų frakcijos nariai kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį siūlydami susieti ...

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų frakcijos nariai kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį siūlydami susieti minimalią mėnesio algą (MMA) su vidutiniu mėnesiniu darbo užmokesčiu (VMDU).

Konservatorių lyderio G. Landsbergio teigimu, vienas iš instrumentų mažinant skurdą ir socialinę atskirtį – MMA didinimas. Šiuo metu MMA yra 380 eurų ir sudaro 46 proc. nuo dabartinio VMDU, kuris siekia 830 eurų.

2017 m. spalio 11 d. Vyriausybė padidino MMA iki 400 eurų, minimalųjį valandinį atlygį – nuo 2,32 iki 2,45 euro. Tokiu atveju MMA sudarys 48 proc. nuo dabartinio VMDU. Tačiau, kaip pažymi kreipimosi autoriai, MMA didėjimas turi priklausyti nuo šalies ekonomikos augimo potencialo, t. y. turi būti pakeliamas verslui ir valstybės biudžetui. Todėl siūloma susieti MMA su VMDU, nustatant, kad MMA yra lygi 50 proc. VMDU, taip pat nustatyti MMA indeksavimo mechanizmą, pagal kurį kasmet nuo sausio mėnesio MMA būtų indeksuojama automatiškai. Atitinkamai būtų koreguojamas ir minimalusis valandinis atlygis.

„Tokiu būdu susiejus MMA su VMDU ji būtų šiek tiek didesnė nei 400 eurų, o augant šalies ekonomikai ir didėjant VMDU, didėtų ir MMA. Be to, toks susiejimas užkirstų kelią MMA naudoti politiniais tikslais, pavyzdžiui, siekiant pelnyti didesnį rinkėjų pasitikėjimą prieš rinkimus, kada nustatoma didesnė suma, nepaisant ekonomikos rodiklių. Tai būtų aktualu net penktadaliui šalies dirbančiųjų“, – sako Laurynas Kasčiūnas.


Susiję

Ekonomika 1214114197455494549

Rašyti komentarą

  1. Anonimiškas2017-10-26 00:06

    Valandinis atlygis - 2,45 euro. Net baisu skaityti.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Anonimiškas2017-10-31 09:26

    Tai kodėl jie tos idėjos nerealizavo

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item