34 Lietuvos kariai pradėjo tarnybą Malyje

Lietuva stiprina dalyvavimą Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA Malyje – spalio 19 d. tarnybą šioj...

Lietuva stiprina dalyvavimą Jungtinių Tautų vadovaujamoje situacijos stabilizavimo operacijoje MINUSMA Malyje – spalio 19 d. tarnybą šioje operacijoje  pradėjo 34 karių dydžio Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetas. Jie keturis mėnesius tarnaus Vokietijos kontingento sudėtyje ir bus atsakingi už pajėgų apsaugos užtikrinimą karinės bazės teritorijoje Gao provincijoje Malio rytinėje dalyje.

JT operacijoje Malyje dalyvaujančios pirmosios Pajėgų apsaugos vieneto pamainos pagrindą sudaro profesinės karo tarnybos kariai ir kariai savanoriai iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės.

Be naujosios Lietuvos karių pamainos šiuo metu tarnybą JT vadovaujamoje operacijoje vykdo 5 Lietuvos kariai, kurie dislokuoti operacijos štabo valdymo centre Bamake, Gao ir Jungtinių Tautų kontroliuojamame rytų sektoriuje Timbuktu. Operacijoje MINUSMA Lietuvos kariai koviniuose veiksmuose nedalyvaus.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA (angl. Multinational Intergrated Stabilization Mission, MINUSMA) Malyje vykdo nuo 2013 m. MINUSMA siekia stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis.

MINUSMA nėra vienintelė tarptautinė operacija Malyje, kurioje dalyvauja Lietuvos kariai. Nuo 2013 m. pavasario Lietuvos kariai dalyvauja šioje Afrikos šalyje vykdomoje Europos Sąjungos mokymo misijoje (EUTM Mali), į kurią rotuodamiesi kasmet iki 2016 m. vyko po tris Lietuvos karius, o nuo 2016 m. iki šiol – po du, jie prisideda rengiant Malio karius.


Susiję

Politika 7953348804582552357

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-10-20 10:14

  joo,ir kokio bieso,savo žmones siunčiame į kažkokį Malį.Ar tik jis,ne prancūzų kolonija buvo-tai prancūziokai,tegul ten patys ir tvarkosi.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Iš vienos pusės, sutinku, bet iš kitos - norint, kad kiti susitarimų laikytųsi mūsų atžvilgiu, neišvengiamai tenka ir savo "uodegą įmerkti". Šią situaciją švelnina tai, kad kariai važiuoja savanoriškai ir nedalyvaus koviniuose veiksmuose. Na, ir patirties kažkiek įgis - tas irgi svarbu.

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2017-10-20 18:12

  joo,na,taip dėlto,kad profams reikia parako pauostyti,kaip ir sutinku,tik bijau,kad su tokia,kaip mūsų demografine padėtimi ir emigracija,greitai ateis laikas,kai savanorių nebeliks,o tada jau bus imami visi,kurie kruta.Be to,na kiek tą Afriką galima stabilizuoti.Nuo vaikystės girdžiu-pomoč golodajuščei Afrike,o Afrika kaip buvo,taip ir liko Afrika.Ir dar,per tą laiką spėjo kaip reikiant paplušėti ir pasidauginti iki milijardo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Bus tų savanorių - gi ne už dyką ten važiuoja. :)
   O Afriką apskritai geriausia būtų palikti ramybėje - arba išsivystys, arba išsipjaus. Abiem atvejais problema būtų išspręsta. :)

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item