Buvęs Europos Parlamento pirmininkas: reikia reformuoti ES taip, kad nacionalinės vyriausybės nebetrukdytų

Buvęs Europos Parlamento (EP) pirmininkas ir dabartinis antros didžiausios politinės grupės EP  - Progresyvaus socialistų ir demokratų al...

Buvęs Europos Parlamento (EP) pirmininkas ir dabartinis antros didžiausios politinės grupės EP  - Progresyvaus socialistų ir demokratų aljanso - vadovas Gianni Pittella portale Politico.eu paskelbtame straipsnyje pareiškė, jog Europos Sąjungai (ES) reikia kuo skubiau reformuoti savo sąrangą taip, kad nacionalinės vyriausybės nebegalėtų trukdyti ES priimamiems sprendimams.

G. Pittella pareiškė, jog tikroji ES problema yra Europos Taryba, sudaryta iš ES priklausančių valstybių vadovų, vetuojanti Europos Komisijos ir Parlamento priimamus sprendimus.

„Mes pasisakome už ES, kuri yra labiau nepriklausoma nuo nacionalinių vyriausybių ir tiesiogiai įgalinta Europos piliečių“, - teigia buvęs EP pirmininkas.

Politikas taip pat reikalauja Europos Komisiją imtis griežto atsako prieš Vengriją ir Lenkiją, „norinčias paversti savo demokratijas neliberaliais režimais“.


G. Pittella teigimu, turėtų keistis ir ES migracijos politika - į Afriką turėtų būti pradėta žvelgti ne kaip į „problemų žemyną, o kaip į galimybių žemyną“. Pasak jo, tiesiog tvarkytis su nelegalia migracija nėra gana, reikėtų sukurti legalų pagrindą dabartinei masinei migracijai ir nebereikalauti migrantų prieglobsčio prašyti pirmoje ES šalyje, į kurią atvyksta.

„Mums reikia sukurti legalius migracijos kanalus, ypač tėvų nelydimiems nepilnamečiams. Tai darydami turime iš esmės reformuoti Dublino sutartį, pagal kurią pabėgėliai turi prašyti prieglobsčio pirmoje pasiektoje ES šalyje. Tokia reforma šiuo metu yra stabdoma Tarybos [t.y. nacionalinių vyriausybių - red. past.]“, - pareiškė G. Pittella.


Susiję

Pažangos ideologija 2017706346187791505

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-09-12 13:15

  Kaip kairysis, taip ir idiotas, per kuriuos ne tik ES, bet ir visa Vakarų civilizacija gali žlugti.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-09-12 19:55

  joo,kažin tas Pittella,iš geros širdies nepilnamečiais susirūpino,ar turi kokių asmeninių sumetimų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Čia jis savo asmeninę nuomonę pareiškė ar oficialią,nors ir garsiai neskelbiamą , ES poziciją ?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2017-09-12 22:28

  Italija jau pradeda po truputį atgauti sveiką protą. Bet kas suranda štai tokius ,,psichologišklai labai paeinančius mūsų reikalui'' sutvėrimus ir įstato juos į tokius aukštus postus? Ir jeigu šitokie ten yra pakenčiami, tai kas ten išvis per organizacija?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2017-09-26 08:27

  Žiūrint iš medicinos pozicijų akivaizdu, kad žmogelis su dauno sindromu... Toleruoti tokius galima, tik ar vadovautis tokių "nuomone" pagrindas yra?

  AtsakytiPanaikinti
 6. Anonimiškas2017-09-26 11:04

  Jo jau veidelis daug ką pasako ...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Tai, kad tas fruktas yra kiauras praplautsmegenis fanatikas, automatiškai nereiškia, kad jis psichinis ligonis, nes tada jis būtų nepakaltinamas. Tokiu atveju ir bolševikus reiktų laikyti nepakaltinamais - taigi, reikalauti jų atsakomybės už nusikaltimus nebeliktų pagrindo.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Gerbiamas kolega Pikc, o Jums jokių minčių niekada nekyla, kad tamsios masės (bolšinstvo) niekaip negalėtų veikti vieningai ir suderintai, be šešėlyje išliekančių kurstytojų ir organizatorių? Jūs tikite, jog egzistuoja vien tai, kas vieša?.. Taip, galima "garbingai" ir ilgai, ilgai pjautis su šunimis šunų grumtynėse... - Bet ar tas gali duoti laukiamą rezultatą? Šunų užteks visam laikui, visų neišgalabysi. Greičiau jau šunys išgalabys aklus kovotojus. O gal jau laikas pareikalauti padorumo iš šunų augintojų?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

Papunkčiui su Vytautu Sinica

Savaitės pokalbis

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item