Airijoje kitąmet įvyks referendumas dėl abortų legalizavimo

Sakydamas savo pirmąją kalbą kaip Airijos vadovas, atviras homoseksualas Taoiseachas Leo Varadkaras paskelbė, kad kitų metų gegužės arba ...

Sakydamas savo pirmąją kalbą kaip Airijos vadovas, atviras homoseksualas Taoiseachas Leo Varadkaras paskelbė, kad kitų metų gegužės arba birželio mėnesį bus surengtas referendumas dėl konstitucinio abortų draudimo.

Šiuo metu Airijoje abortai yra draudžiami beveik visiškai. Išimtis paliekama tik atvejais, kuomet yra aiškus pavojus motinos gyvybei. Šis Airijos Konstitucijos straipsnis 1983 metais buvo priimtas referendumu, tam pritariant 67 proc. ir prieštaraujant 33 proc. referendumo dalyvių. Bet koks šios šalies Konstitucijos keitimas įmanomas tik referendumu.

Ipsos MRBI atlikta apklausa rodo, kad 82 proc. Airijos piliečių pritaria, kad abortai turėtų būti legalūs, jei gresia pavojus motinos gyvybei, 76 proc. - jei motina buvo išprievartauta, 72 proc. - jei yra rimtas pavojus motinos mentalinei sveikatei, 67 proc. - jei aptinkamas aiškus kūdikio gimdoje išsigimimas.

Tačiau 67 proc. čia brėžia liniją ir teigia nepritariantys abortui pagal pareikalavimą. Panašius rezultatus rodo ir kitos atliktos apklausos. Jei tendencijos išliks tokios pat, tikėtina, jog kitais metais abortai iki 12-os nėštumo savaitės gali būti įteisinti, bet tik trimis išimtiniais - vaisiaus apsigimimo, motinos išprievartavimo ir pavojaus motinos gyvybei - atvejais. Panašus abortų leidimas šiuo metu galioja Lenkijoje.

Praeitais metais slapta nutekinti su milijardieriumi George'u Sorosu siejamo Atviros visuomenės fondo dokumentai parodė, kad pastaraisiais metais metami didžiuliai pinigai, siekiant pakeisti Airijoje galiojantį abortų draudimą ir šia šalimi pasinaudoti kaip pavyzdžiu kovojant už abortus legalizuojančių įstatymų priėmimą „kitose katalikų dominuojamose šalyse“.

Aktyvizmą už abortų įteisinimą Airijoje be G. Soroso remia ir kitos stambios korporacijos, tarp kurių ir Google, Microsoft, Ford, Pfizer, JP Morgan bei Goldman Sachs.

Parengta pagal Washingtonpost.com informaciją


Susiję

Pažangos ideologija 3634623139679370730

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item