Viceministras: artėjant žiemai nuošliaužų Gedimino kalne neišvengsime

Vilniuje tęsiami Gedimino kalno tvarkybos darbai, kuriuos planuojama pabaigti kitų metų antrojoje pusėje. Čia vykdomi archeologiniai tyri...

Vilniuje tęsiami Gedimino kalno tvarkybos darbai, kuriuos planuojama pabaigti kitų metų antrojoje pusėje. Čia vykdomi archeologiniai tyrimai, turėję pasibaigti iki rudens pradžios, dėl oro sąlygų galimai užtruks iki rudens vidurio, tuomet bus pateikta daugiau informacijos apie archeologinius radinius.

Ant Gedimino kalno neseniai pradėjo dirbti bokštinis kranas ir „ekskavatorius-voras“, jie šiaurės vakarų pusėje padės sumontuoti pirmąsias akmenų prikrautas dėžes. Šie gabionai skirti kalno šlaitams tvirtinti.

Visuomenėje pasigirsta abejonių, kodėl darbai atliekami sunkiąja technika, o ne paprastais įrankiais, esą tai gali neigiamai paveikti Gedimino kalno būklę.

„Mes juk, iš esmės, galinėjamės su laiku, tai mums būtinai reikia mechanizuotos pagalbos, nes rankiniu būdu mes tiesiog nesuspėtume pasiruošti žiemai, – tikina kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius. – Reikėtų atkreipti dėmesį, kad visuomenė nenusigąstų, kad tikrai tų vadinamų nuošliaužų, nuoplovų dar bus artėjant tiek rudeniui, tiek žiemos sezonui. Jų tikrai neišvengsime, bet pati situacija yra nuolat stebima.“

Susiję

Politika 2363088489577973020

Rašyti komentarą

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PAREMKITE, SKIRDAMI 12 EUR

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item