Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teismo prašo stabdyti „Misionierių sodų“ statybas

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydama panaikinti bendrov...

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą prašydama panaikinti bendrovei „Misionierių namai“ išduotą leidimą statyboms adresu Subačiaus g. 20, Vilniuje, bei pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones - sustabdyti vykdomus statybos darbus.

Generalinės prokuratūros inicijuotoje byloje dėl Misionierių vienuolyno statinių ansamblio iki šiol dalyvavusi kaip tretysis asmuo, VTPSI prašo teismo leisti joje dalyvauti su pareikštais savarankiškais reikalavimais. Toks sprendimas priimtas užbaigus tyrimą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduoto šio objekto statybą leidžiančio dokumento teisėtumo, kurio metu buvo nustatyta, kad jis buvo išduotas neteisėtai.

Teismo prašoma įpareigoti bendrovę „Misionierių namai“ per 6 mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti statybos, kuriai jis buvo išduotas, padarinius – nugriauti naujai statomą statinį bei rekonstruojamą statinį, atstatyti (atkurti) kultūros paveldo statinį (jo dalį) ir sutvarkyti statybvietę. Taip pat prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones - sustabdyti vykdomus statybos darbus.

VTPSI statybą leidžiančio dokumento teisėtumo patikrinimo metu nustatė, kad pateikti projekto sprendiniai neatitinka teritorijų planavimo dokumentų, statytojas kartu su prašymu išduoti leidimą pateikė ne visus privalomus dokumentus, buvo padaryti kiti pažeidimai, dėl kurių statybą leidžiantis dokumentas išduotas neteisėtai.

Generalinė prokuratūra, išnagrinėjusi VTPSI pateiktus duomenis, jau anksčiau kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydama panaikinti specialųjį planą, statybą leidžiantį dokumentą bei pašalinti šios statybos padarinius. Teismo taip pat buvo prašoma taikyti laikinąsias apsaugos priemones, tačiau šis Generalinės prokuratūros prašymas buvo atmestas. Generalinė prokuratūra šį teismo sprendimą apskundė.


Susiję

Politika 2650270609402326740

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2017-08-23 21:53

  Nuostabiai geras biznis.

  Schema tokia:

  Gaunamas leidimas, pradedami statybos darbai. Vilniečiai piktinasi. Generalinė prokuratūra skundžia leidimą. Teismas leidimą panaikina. Vilniečiai džiaugiasi. Griovėjai džiaugiasi, nes gauna pajamas už griovimą. Statybininkai džiaugiasi, nes gavo pajamas už statybas ir atstatymą. Medžiagų pardavėjai džiaugiasi, nes pardavė medžiagų statybai ir atstatymui.

  Statytojas už patirtą žalą paduoda Vilniaus savivaldybę į teismą, nes statė teisėtai pagal teisėtai išduotą leidimą. Teismas priteisia statytojui žalą iš Vilniaus savivaldybės. Savivaldybė sumoka pinigus statytojui iš iš miestiečių surinktų mokesčių. Vilniečių džiaugsmą vėl pakeičia pasipiktinimas.

  Galutinis rezultatas - kažkas praturtėjo, o tokia pačia suma visi vilniečiai nuskurdo.

  Kodėl geras biznis? Jeigu visi statytojai, griovėjai ir medžiagų pardavėjai ateitų į Vilniaus savivaldybę ir sakytų: duokit pinigų šiaip sau, nes mes norime praturtėti - tai gautų ne pinigų, o į galvą.

  O dabar gaus pinigų. Jei gaus pinigų iš visų vilniečių kišenės, kodėl jie negalėtų gauti pinigų šiaip sau, be jokių teismų?

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item