Jono Basanavičiaus premija tapo nacionaline

Vyriausybė, įgyvendindama pernai rudenį Seimo priimtas Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo pataisas, trečiadienį nutarė...

Vyriausybė, įgyvendindama pernai rudenį Seimo priimtas Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymo pataisas, trečiadienį nutarė steigti nacionalinę Jono Basanavičiaus premiją ir naikinti anksčiau teiktą valstybinę to paties vardo premiją.

„Džiaugiuosi, kad šiandien Vyriausybė pakeitė Jono Basanavičiaus premijos statusą bei šią premiją prilygino nacionalinėms premijoms, kartu pabrėždama lietuvių tautos patriarcho nuopelnus ne tik kuriant Valstybę, bet ir puoselėjant kultūrą. Reikšminga ir tai, kad darbai etninės kultūros srityje, puoselėjantys nacionalinę tapatybę, skatinantys pasididžiavimą savo kultūriniu paveldu vertinami nacionaliniu lygmeniu“, – sakė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Nacionalinė Jono Basanavičiaus premija ir laureato diplomas ir ženklas, kaip ir iki šiol, bus įteikiama tautos patriarcho gimimo dieną – lapkričio 23 d. Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Premija skiriama siekiant įvertinti asmenį arba bendrą veiklą vykdžiusią asmenų grupę už reikšmingą kūrybinę ir mokslinę veiklą etninės kultūros srityje. Kandidatais Premijai gauti gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai asmenys ir asmenų grupės, vykdžiusios bendrą veiklą etninės kultūros srityje.

Kiekvienais metais skiriama viena 800 bazinių socialinių išmokų dydžio premija (analogiškai Lietuvos nacionalinėms kultūros ir meno premijoms), kuri mokama iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų, skirtų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai. Premija skiriama Nacionalinei Jono Basanavičiaus premijos komisijai atrenkant kandidatą, kurio veikla labiausiai atitinka premijos tikslą.


Susiję

Politika 6744102192376082398

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-08-03 12:24

  Vilniaus oro uostui reikia suteikti Jono Basanavičiaus vardą. JAV yra Kenedžio vardo oro uostas, Prancūzijoje -Šarlio De Golio, Izraelyje - Ben Guriono, Lenkijoje Gdanske - Lech Walensos ir t.t. Pavyzdžių begalė. Tai būtų pats didžiausias paminklas Jonui Basanavičiui. Kreipkimės į valdžią, rinkime parašus, reikalaukime!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mintis tai gera, bet juk Vilniaus valdžioj liberastai sėdi - aniems toks "fošyzm nipraidiot". :)

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2017-08-04 02:39

  Argi tarptautinis Vilniaus oro uostas tik Vilniaus savivaldybes kompetencijoje, argi tai ne visos Valstybes reikalas? Juk per cia eina visi diplomatiniai kanalai!

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nominuoti panelę putinaitę. Būtų pats didžiausias Lietuvoje nutikęs pokštas

  AtsakytiPanaikinti
 4. paskolų pasiūlymas ir projektų finansavimas

  Geras draugas (-ai)
  Mes esame privačių investuotojų asociacija; Mes esame
  prieinama visiems, maksimali trukmė grąžinama 15 metų ir daugiau, mūsų metinė palūkanų norma yra 3%. Kreditas suteikiamas kiekvienam, kas uždirba fiksuotą mėnesio pajamų. Norėdami gauti daugiau informacijos apie paskolos pasiūlymą, prašau parašyti adresu Émail: celyalegria007@gmail.com

  NB: rimtai susilaikyti

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item