JAV paskelbė kriterijus į šalį atvykstantiems kelių musulmoniškų šalių piliečiams

Baltieji rūmai pristatė naujuosius kriterijus, kurie bus taikomi JAV vizą norintiems gauti šešių valstybių, kuriose didžiąją gyventojų da...

Baltieji rūmai pristatė naujuosius kriterijus, kurie bus taikomi JAV vizą norintiems gauti šešių valstybių, kuriose didžiąją gyventojų dalį sudaro musulmonai, piliečiams bei visiems pabėgėliams. Kad galėtų atvykti į Jungtines Valstijas, čia iš jų bus reikalaujama turėti „artimą“ šeimos narį arba verslo ryšių, praneša BBC.

Šios taisyklės, kurios palies Irano, Libijos, Sirijos, Somalio, Sudano ir Jemeno gyventojus, įsigalios ketvirtadienį.

Jos išleistos po to, kai JAV Aukščiausiasis teismas iš dalies atnaujino prezidento Donaldo Trumpo pasirašytą draudimą į šalį atvykti kelių musulmoniškų šalių piliečiams.

Anksčiau šį prezidento dekretą buvo užblokavę žemesnių instancijų teismai.

Pagal naująsias taisykles, ateinančias 90 dienų į JAV negalės atvykti tie asmenys, kurie šioje šalyje neturi artimų giminaičių: tėvų, sutuoktinių, vaikų, žento ar marčios, brolių ar seserų.

Į JAV pareigūnų nustatytą „artimų“ giminaičių sąvoką neįeina seneliai, tetos, dėdės, dukterėčios, sūnėnai, giminės iš žmonos ar vyro pusės, anūkai ir visi likę tolimesni giminaičiai.

Tačiau naujosiose taisyklėse išimtis taikoma tiems asmenims, kurie su JAV turi verslo ar mokslo ryšių.

Vis dėlto gairėse patikslinama, kad šie santykiai turi būti oficialūs, dokumentuoti ir sudaryti įprastomis sąlygomis, o ne tik siekiant apeiti šį draudimą.

Galiojančias JAV vizas turinčių asmenų šis draudimas nepaveiks. Be to, į šalį bus įleidžiami ir dvigubą pilietybę turintys asmenys, atvyksiantys iš šalių, kurioms šis draudimas netaikomas.


Susiję

Šiaurės Amerika 364998165232142563

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item