Parlamentaras ragina iškelti sovietų karių kapus iš Palangos centro

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų ir tarybos narius ragindamas iškelti iš miesto centrinės Vyta...

Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į Palangos miesto merą Šarūną Vaitkų ir tarybos narius ragindamas iškelti iš miesto centrinės Vytauto gatvės sovietų karių kapus ir obeliską.

„Kapų ir kapinių monumentų vieta yra kapinėse, o miesto centras neturėtų būti įkaitas buvusios ideologijos ir karo, kurio Lietuva nei pradėjo, nei jo baigė. Nei viena kariaujanti pusė Antrojo pasaulinio karo metais nebuvo Lietuvos draugė, o atnešė tik nelaimes, todėl negali vieni kariai būti palaidoti centre, kiti kažkur pakraštyje ar dar kaip nors. Palaidojimams vieta kapinėse, o miesto centras turi būti skirtas žmonėms“, – sako parlamentaras.

Sovietų karių kapines ir obeliską jau norėta iškelti iš miesto centro, tačiau vietos politikai nedrįso nieko keisti, nes buvo sulaukta perspėjimų iš Maskvos.

„Palangoje pagal sovietines tradicijas buvo specialiai pastatytas obeliskas ne norint pagerbti karius, bet ideologizuoti viešąją erdvę. Lietuvoje per amžius vyko galybė karų ir turbūt nėra tokio laisvo žemės metro kur kas nors kada nors nėra žuvęs, bet negalima gi apsistatyti vien paminklais. Kapai turi likti kapinėse, o miesto aikštės ir gatvės turėtų būti skirtos gyviems žmonėms. Palanga turi apsispręsti ar jie renkasi modernų ateities miesto įvaizdį, ar toliau saugos kažkieno karo šmėklas“, – teigia K. Masiulis.

Šiauliai taip pat sprendžia, ką daryti su centrinėje Prisikėlimo aikštėje esančiais sovietų karių kapais ir tam skirtu obelisku.


Susiję

Politika 4840342387294847328

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-05-28 07:10

  Niekam netrukdo. K. Masiuliui siūlyčiau ką nors prasmingesnio nuveikt seime. Iš kapų rusai nepuola.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, okupantų simbolika mūsų miestų centruose ne NIEKAM, o KAI KAM netrukdo. ;)
   Beje, jei kas sugalvotų girti liberastus - neskubėkite: dar kartą perskaitykite Masiulio paaiškinimą. Konkrečiai: "Lietuvoje per amžius vyko galybė karų ir turbūt nėra tokio laisvo žemės metro kur kas nors kada nors nėra žuvęs, bet negalima gi apsistatyti vien paminklais. Kapai turi likti kapinėse, o miesto aikštės ir gatvės turėtų būti skirtos gyviems žmonėms." Šitai faunai kliūva NE TIK okupantų simboliai - lietuviški kliūva lygiai taip pat (žr. situaciją dėl Vyčio skulptūros). Jei ten stovėtų paminklas Lietuvos partizanams - reakcija būtų ta pati. Liberastams MŪSŲ istoriniai paminklai lygiai taip pat trukdo kurti "modernų [t.y. globalistinį-kosmopolitinį] ateities miesto įvaizdį".

   Panaikinti
 2. Jei iškelti "per sunku", galima tą plotą taip atitverti apželdinta siena, kad iš šalies neliktų jokio ženklo. O dideliems entuziastams kokį nežymų įėjimą iš šono palikti.

  Nors prasmingiau būtų kur prie blokinių namų kvartalo perkelti - prie to rojaus, kurį sovietai atnešė.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O kuo blokinių namų gyventojai nusikalto? Ar jie savo noru ten sėdi?

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item