D. Grybauskaitė gavo D. Trumpo laišką

Prezidentūrą pasiekė JAV prezidento Donaldo Trumpo laiškas, kuriame pabrėžiama, kad Vilnius yra patikimas JAV sąjungininkas ir partneris....

Prezidentūrą pasiekė JAV prezidento Donaldo Trumpo laiškas, kuriame pabrėžiama, kad Vilnius yra patikimas JAV sąjungininkas ir partneris.

Anot prezidentūros, D. Grybauskaitei skirtame laiške JAV vadovas vertina Lietuvos įsipareigojimą gynybai jau kitąmet skirti 2 proc. BVP, taip pat išsako palaikymą Lietuvos laisvei, nepriklausomybei ir valstybingumui.

„Prezidento D. Trumpo teigimu, transatlantiniai santykiai yra gyvybiškai svarbūs, ir JAV išlieka tvirtai įsipareigojusi NATO bei dvišaliam saugumo bendradarbiavimui su Lietuva“, - laiško turinį atpasakoja prezidentūra.

JAV prezidentas pabrėžė, kad labai vertina Lietuvos įsipareigojimą 2018 m. gynybai skirti 2 proc. valstybės BVP. Todėl ir Lietuvos palaikymas stiprinant NATO vaidmenį kovoje su terorizmu yra svarus atsakomybės pasidalijimo tarp sąjungininkų pavyzdys.

Savo laiške prezidentei JAV vadovas taip pat akcentavo tvirtą savo šalies paramą Lietuvos laisvei, nepriklausomybei ir valstybingumui. Pasak prezidento D. Trumpo, JAV ir Lietuvos žmones sieja ypatingas ryšys, kurį dar labiau išryškino Lietuvos-Amerikos bendruomenė, raginusi kovoti už laisvę sovietinės okupacijos metais.

„Prezidentas D. Trumpas teigia, kad šiandien jis didžiuojasi, galėdamas dar kartą patvirtinti JAV įsipareigojimą kurti stiprią draugystę ir sąjungininkių saitus su Lietuva“, - skelbia prezidentūra.


Susiję

Užsienio politika 2845228742689983641

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-05-02 21:01

  Na va dekui ponui Trump

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2017-05-02 21:12

  Kažkaip prisiminiau amerikonų prezidentą Georgeą W.Bushą , kai tas 2002m. Vilniuj buvo. Kaip jis ten pasakė? Amerikos priešai nuo šiol bus ir Lietuvos priešai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-05-04 10:53

   Geras pastebėjimas apie Lietuvos priešus. Mano nuomone Lietuvos žiniasklaidoje skiriama neproporcingai daug dėmesio JAV ir neproporcingai mažai ES. Toks įspūdis, kad net atsiradus kokiai "iniciatyvai" ES, prieš prisijungdama prie tos "iniciatyvos", Lietuva dar kelis kartus pasitikrina, ar nebus pažeisti JAV interesai. Tuo tarpu visokios ten "laisvos prakybos sutartys" ratifikuojamos visiškai nederinant nuomonių su ES. Lietuva yra ES ar vis dėlto JAV sudėtyje?

   Panaikinti
  2. Keistoki pamintijimai, atsižvelgiant į tai, kaip mūsuose net suprakaitavus skubama pritarti kiekvienam eurosajūzo politbiuro kriuktelėjimui. :)
   P.S. O šitas "Tuo tarpu visokios ten "laisvos prakybos sutartys" ratifikuojamos visiškai nederinant nuomonių su ES." išvis užmušė: Lietuva, škias, ratifikuoja eurosajūzo sutartį nepasitarusi su eurosajūzu. :D:D:D

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item