Kviečiame klaipėdiečius į diskusiją „Krikščionio statusas šiandienos Lietuvoje: ar labai nutolta nuo sovietmečio?“

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kovo 24 dieną, penktadienį, 18.30 val. kviečia klaipėdiečius į diskusiją „Krikščionio statusas šiandienos...


Jaunimo sambūris „Pro Patria“ kovo 24 dieną, penktadienį, 18.30 val. kviečia klaipėdiečius į diskusiją „Krikščionio statusas šiandienos Lietuvoje: ar labai nutolta nuo sovietmečio?“ Kuri vyks Klaipėdos Šv. Kazimiero bažnyčios parapijos salėje (Kretingos g. 40). Diskusijoje dalyvauja Vilniaus Universiteto profesorius, filosofas Vytautas Radžvilas, politologai Dovilas Petkus ir Vytautas Sinica. 

Lietuvoje pagrįstai kalbama apie piliečių neaktyvumą ir nusivylimą politika. Keičiantis valdžioms nesprendžiamos problemos ir negerėjančios gyvenimo sąlygos skatina nuo politikos laikytis atokiau. Juo labiau nesikišti į politiką skatinami piliečiai katalikai ir pati Bažnyčia – tiek kaip institucija, tiek kaip žmonių bendruomenė. Lygiai taip pat kaip ir sovietmečiu, Lietuvoje vis dar plačiai paplitęs mitas, jog Bažnyčia atskirta nuo valstybės ir negali kištis į valstybės reikalus. Tai didelė klaida. Bažnyčia – tai visų pirma žmonės, dvasininkai ir pasauliečiai, lygiai su visais nešantys atsakomybę už valstybės likimą. 

Tai suprasti ypač svarbu matant vis agresyviau prieš krikščionybę ir žmogaus prigimtį nukreiptą „pažangiųjų“ politiką. Ypač šeimos klausimais vis drąsiau siekiama įteisinti prigimčiai prieštaraujantį požiūrį į santuoką, šeimą, lytiškumą ir žmogaus savęs suvokimą apskritai. Tėvą ir motiną vis dažniau pakeičia tolerantiški „tėvas1“ ir „tėvas2“, Seime vis iš naujo registruojami įstatymai, siūlantys populiarinti naujas lyties sampratas šalies mokyklose, o palaidas gyvenimas tampa viešo pasididžiavimo dalyku. Šių pokyčių akivaizdoje prasminga sustoti ir susiorientuoti: kur esame, ką giname ir ką galime apginti kaip piliečiai ir kaip katalikai. 

Šioje situacijoje keliamas klausimas, kokia yra kataliko piliečio vieta valstybės gyvenime? Ko ir kaip galima siekti, o visų pirma, kodėl apskritai prasminga kištis į politiką? Kokie klausimai privalo būti svarbūs kiekvienam katalikui? Ar požiūrio į šeimą kaita nėra natūralus ir nesustabdomas procesas? Kviečiame kartu ieškoti atsakymų į šiuos ir kitus klausimus.

Renginio organizatoriai atkreipia dėmesį, jog renginio metu planuojama kalbėti kitomis temomis nei praėjusios viešnagės Klaipėdoje metu, tad į susitikimą verta ateiti ir buvusiems ankstesniame „Pro Patria“ renginyje, kuris sausį vyko Ievos Simonaitytės bibliotekoje. 

Renginio Facebook puslapis, kur galite pranešti apie savo dalyvavimą ir pakviesti į renginį savo draugus.


Susiję

Religija 4642589090368671660

Rašyti komentarą

  1. Ačiū. Buvo stipru! Kaip būtų reikalinga ne vien tarp savų kalbėti apie tai. Bet ir įsigauti į priešingai manančių stovyklas :)

    AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item