Europos Parlamente priimta rezoliucija dėl didesnės ES centralizacijos

Vasario 16-ąją Europos Parlamente priimta rezoliucija, kuria siūlyta stiprinti Europos Sąjungos  (ES) centralizaciją, taip pat kurti ES a...

Vasario 16-ąją Europos Parlamente priimta rezoliucija, kuria siūlyta stiprinti Europos Sąjungos  (ES) centralizaciją, taip pat kurti ES armiją bei įsteigti ES finansų ministro pareigybę.

Rezoliuciją pasiūlė vienas iš ES federalistų stovyklos lyderių Guy Verhofstadtas, už ją balsavo 283 Europos Parlamento nariai, prieš - 269, dar 83 susilaikė.

Šiuo siūlymu siekiama apriboti ar net panaikinti ES valstybių narių teisę atsisakyti vykdyti kolektyvinius ES sprendimus, taip dar labiau centralizuojant Bendriją ir apribojant joje esančių valstybių galias (rezoliuciją galite rasti ČIA).

„Europa stovi kryžkelėje ir patiria egzistencinę krizę ne tik išoriškai, bet ir viduje. Viduje grėsmę mums kelia grėsmę populistai ir nacionalistai, o išorėje – Trumpas, kuris netgi tiki, kad Europa byrės ir toliau. Negalima pamiršti ir Putino, kuris norėtų suskaldyti Europos Sąjungą, bei tuo pačiu metu išliekančios išorinės politinio, radikaliojo islamo grėsmės.

Valstybės narės visuomet baiminosi didelio masto Europos Sąjungos reformos. Tačiau pažvelkime tiesai į akis – jos visos priremtos prie sienos. Taigi dabar tinkamas metas reformuoti Europos Sąjungą ir padaryti ją tikra Sąjunga, o ne silpna nacionalinių valstybių konfederacija, kuri vis dar vadovaujasi vienbalsiškumo taisykle ir visada veikia per mažai arba per lėtai.

Neįmanoma vadovauti tokiam žemynui kaip Europa, jeigu vis dar reikia visų 28 valstybių narių pritarimo. Taigi pirmasis dalykas, kurį turime padaryti, tai sudaryti mažesnę, ne tokią biurokratinę, tikrą Europos vyriausybę. Ne iš 28 narių sudarytą Komisiją, o mažesnę Komisiją. Mums taip pat reikia Europos gynybos sąjungos, nes egzistuoja išorinė grėsmė“, - teigė G. Verhofstadtas.


Susiję

Pažangos ideologija 450200958852855226

Rašyti komentarą

 1. Anonimiškas2017-02-18 12:10

  Manau, kad Lietuva turėtų aktyviau prisidėti, kad ES taptų FEDERACIJA.

  Pasitraukus Anglijai ir Velsui (didelė tikimybė, kad Šiaurės Airija, o ypač - Škotija liks ES sudėtyje - to joms ir linkiu), paspartės ES integracijos procesai, kurie pastaruoju metu stagnavo.

  Kaip tik vakar mane pradžiugino puiki naujiena - Europos Parlamentas balsavo, kad būtų įkurta ES federalinė armija. Tikiuosi, kad palaipsniui bus atsisakoma neefektyvių nacionalinių kariuomenių.
  Taip pat jau pats laikas įkurti bendrą ES diplomatinių atstovybių tinklą (visiškai atsisakant nacionalinių). Taip bus gerokai efektyviau bei taupomos biudžeto lėšos.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-02-18 14:24

   Jūsų pasisakymas kažkur matytas. Ar tik ne iš kokių 1984 metų SSRS Plano Komiteto posėdžio stenogramos paėmėte šias savo mintis?

   Panaikinti
  2. Va, va - paskaičiau, ir iškart fone pasigirdo "saajūūūz nerušyyymyy respuuublik svaboooodnych...". :)
   Tada irgi komjaunimo aktyvistai labai panašiai postringavo, kaip ir dabartiniai homjaunuoliai. Tik tiek, kad homsomolo laikas, panašu, praeina. Jie vis dar "turi eterį", vis dar garsiai šūkauja, vis dar isterikuoja - bet į juos rimtai žiūrinčių vis mažiau. Kaip ir į šito sajūzo politbiurą. :)

   Panaikinti
 2. Tai gaunasi, kas už nepriklausomą Lietuvą - tas Putino agentas? Ane?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kažkokių permainų mums nebus, nes ir taip neturime sprendimo galios.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kur čia logika? "Prie ruso" sprendimo galios irgi neturėjom - bet ar Maskvoje priimtų sprendimų įtaka mums dėl to sumažėdavo?

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-02-19 11:25

  Dabar tik įdomu, kas bus ta "silpnoji grandis", kaip ją vadino didysis tautų vadas. Nes visos imperijos anksčiau ar vėliau žlunga. Bent jau įvardino, kam tai federacija reikalinga: nes "neįmanoma valdyti". Tik valdžios siekiai čia ir svarbūs, o ne žmonių gerovės.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2017-02-19 19:56

  Perspektyva žengia į SSSR, tuojau himną kurs, dvikojai padarai nelabai ką gali pakeist, tik lipt ant to paties grėblio, ir gaut per buzę.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Lietuvai nereikia narystės Europos Sąjungoje. Narystė Lietuvai yra pražūtinga, patyrėme didesnę žalą nei naudą.  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item