Vatikanas išleido pašto ženklą su Liuterio atvaizdu

Jei šiais metais iš Vatikano gausite laišką, nenustebkite ant jo pamatę Martyno Liuterio veidą. Vatikano filaletijos ir numizmatikos tarn...

Jei šiais metais iš Vatikano gausite laišką, nenustebkite ant jo pamatę Martyno Liuterio veidą. Vatikano filaletijos ir numizmatikos tarnyba išleido Vatikano pašto ženklą, pagerbiantį Martyną Liuterį, prieš 500 metų atsiskyrusį nuo Katalikų Bažnyčios.

Vatikanas reguliariai išleidžia pašto ženklus, monetas ar atminimo medalius, siekdamas įamžinti ypatingus įvykius, tokius kaip ypatingos popiežiaus kelionės ar šventųjų metų paskelbimas. Nuspręsta įamžinti ir pagerbti Liuterį bei protestantų reformaciją, nors šie metai žymi ir 100-ąsias Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo Fatimoje metines.

Paprastai asmenys, vaizduojami pašto ženkluose, yra paskelbti šventaisiais. Pastaruoju metu taip pagerbta buvo Teresė iš Kalkutos, Jonas Paulius II bei Jonas XXIII. Tuo tarpu Liuteris ne tik nėra šventasis, bet ir Bažnyčios pasmerktas kaip eretikas, siekęs jos griūties.

Nors Vatikanas yra paminėjęs įvykius ar žmones, tiesiogiai nesusijusius su religija, pavyzdžiui, Čarlį Čapliną ar Berlyno sienos griūtį, Liuterio veikla turėjo labai aiškų religinį turinį, nukreiptą prieš Katalikų Bažnyčią. 

Praeitais metais popiežius Pranciškus apsilankė Lunde, Švedijoje, ir dalyvavo 500-ųjų Reformacijos metinių minėjime. Jis taip pat Vatikane surengė ekumeninį renginį su liuteronais, kurio metu buvo įšstatyta Martyno Liuterio skulptūra. Be to, Pranciškus yra kalbėjęs apie galimybę liuteronams priimti Komuniją, o jo vadovaujama Vatikano tarnyba neseniai Liuterį pavadino „Evangelijos liudytoju“.

Parengta pagal Lifesitenews.com informaciją


Susiję

Religija 1120928182970050431

Rašyti komentarą

 1. Nežiniukas2017-01-18 16:58

  Jei teisingai supratau, "Evangelijos liudytojais" su laiku Vatikane bus paskelbti visi eretikai?

  Ir ko tik nepadarysi dėl ekumenizmo, jį padarant savitiksliu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man rodos, patys protestantai to nenori ir juokiasi iš to.
  Vis labiau neduoda ramybės klausimas, ar begalima toliau tikėti ir tylėti matant, kas dedasi Bažnyčioje?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Anonimiškas2017-01-19 02:25

  Baznycia, kaip ir kiekvienas zmoniu susirinkimas, irgi isgyvena ivairius periodus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Keista tendencija. Jei šiais metai išleido Liuterio pašto ženklą smalsu kiek metų liko iki liuciferio ženklo išleidimo? Juk ekumeninis judėjimas be diskriminuojamų satanistų brolijos, kažkoks nepilnas ...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. O juk tikrai diskriminuojama mažuma - todėl, remiantis neomarksistine ideologija, visokeriopai godotina. :)

   Panaikinti
  2. Anonimiškas2017-01-20 14:01

   Jo, satanistai juk irgi broliai ir sesės. Tad ir jiems reikia Bažnyčios "jautraus palydėjimo" (velniop?)...

   Panaikinti
 5. "Vatikanas išleido pašto ženklą su Liuterio atvaizdu"

  Būtent, išleido (labai iškalbingą) ženklą...

  AtsakytiPanaikinti
 6. Na atrodo kad posakis "Kaip Dievas supyksta ant žmogaus pirmiausia atima jam protą" atrodo tink ne tik paprastiems žmonėms bet ir visam Vatikano elitui jeigu aršiausi bažnyčios priešai tampa geriausiais jos draugais ko gero sulauksime greitu laiku dar vieno bažnyčios skilimo nes man su tokia bažnyčia nepakeliui nors aš save ir laikau kataliku bet į tokią bažnyčią aš tikrai neisiu

  AtsakytiPanaikinti
 7. siūlyčiaqu išleisti Vatikanui pašto ženklą susgėjų porelėmis kaledinius atvirukus su žydra Kristaus gimimo versija na ir t.t. juk viskas tas dėl "modernaus tikėjimo"

  AtsakytiPanaikinti
 8. siūlyčiaqu išleisti Vatikanui pašto ženklą susgėjų porelėmis kaledinius atvirukus su žydra Kristaus gimimo versija na ir t.t. juk viskas tas dėl "modernaus tikėjimo"

  AtsakytiPanaikinti
 9. Na atrodo kad posakis "Kaip Dievas supyksta ant žmogaus pirmiausia atima jam protą" atrodo tink ne tik paprastiems žmonėms bet ir visam Vatikano elitui jeigu aršiausi bažnyčios priešai tampa geriausiais jos draugais ko gero sulauksime greitu laiku dar vieno bažnyčios skilimo nes man su tokia bažnyčia nepakeliui nors aš save ir laikau kataliku bet į tokią bažnyčią aš tikrai neisiu

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nieko neatkalbinėju, bet Saruru pritariu: į tokią bažnyčią nevaikštau. Už mus atsakys ganytojai, kurie ir patys klysta, ir kitus klaidina.

   Panaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

PRISIJUNKITE

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item