Siūloma Vyriausybei atnaujinti darbo grupę Vilniaus Lukiškių aikštės sutvarkymui

Sausio 11 d. Seimo Kultūros komiteto posėdyje buvo svarstomas istorinės atminties įamžinimo Vilniaus Lukiškių aikštėje klausimas. Vyčio p...

Sausio 11 d. Seimo Kultūros komiteto posėdyje buvo svarstomas istorinės atminties įamžinimo Vilniaus Lukiškių aikštėje klausimas. Vyčio paramos fondo atstovai pristatė Valstybės simbolio – Vyčio ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo skulptūrinės-architektūrinės kompozicijos (paminklo) Lukiškių aikštėje įgyvendinimo planus. Taip pat buvo išklausyti ir VšĮ „Gediminaičių stulpai-Tautos namai“ atstovų siūlymai ir galimi variantai dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo ir reorganizavimo.

Komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, akcentuodamas siekį įsitikinti, kad Lukiškių aikštės monumentas tenkins daugumos piliečių poreikius, teigė: „Tokios neapibrėžtos situacijos dėl istorinės atminties įamžinimo Lukiškių aikštėje negali būti“. Todėl jis paragino, pasitelkiant visuomenės informavimo priemones, tinkamai pristatyti visuomenei Valstybės simbolio – Vyčio ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimo įamžinimo skulptūrinės-architektūrinės kompozicijos (paminklo) Lukiškių aikštėje projektą.

Komitetas, siekdamas, kad sprendimai dėl Lukiškių aikštės sutvarkymo ir tautinės atminties įamžinimo būtų priimami koordinuotai, dalyvaujant visoms suinteresuotoms pusėms, siūlo Vyriausybei kuo skubiau patvirtinti naujos sudėties Lukiškių aikštės sutvarkymo darbo grupę, kuri, išklausytų visas suinteresuotas puses ir apsispręstų dėl tautinės atminties įamžinimo Lukiškių aikštėje koncepcijos.


Susiję

Politika 6537443548636895566

Rašyti komentarą

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

KVIEČIAME ĮSIGYTI

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item