Artėjant rinkimams, Facebook Vokietijoje cenzūruos „netikras naujienas“

Socialiniame tinkle Facebook Vokietijoje, artėjant rinkimams, jau netrukus bus pradėtas taikyti „netikrų naujienų“ filtras.  The Fina...

Socialiniame tinkle Facebook Vokietijoje, artėjant rinkimams, jau netrukus bus pradėtas taikyti „netikrų naujienų“ filtras. 

The Financial Times praneša, jog reaguodamas į kanclerės Angelos Merkel susirūpinimą dėl „netikrų naujienų“ ir „dezinformacijos“ artėjant rinkimams bei siūlymus įvesti griežtas bausmes socialiniams tinklams, kuriuose esą šios naujienos skleidžiamos, Facebook Vokietijoje jau netrukus pradės taikyti „netikrų naujienų tikrinimo programą“.

Nuo šiol pranešimai, kuriuos skaitytojai pažymės kaip „netikras naujienas“, bus persiunčiami Vokietijoje veikiančiai organizacijai Correctiv. Jeigu ji nuspręs, kad pranešimas gali būti laikomas „netikra naujiena“, tuomet toks pranešimas bus pažymėtas etikete „abejotinas“. Šie pranešimai naujienų sraute rasis žemiau už kitus ir jų sklaida bus blokuojama Facebook algoritmo.

Facebook teigimu, Vokietija nėra vienintelė šalis, kur bus įvesta tokia sistema. Vėliau ją pritaikyti žadama ir kitoms šalims.

Manoma, kad šis Facebook žingsnis yra reakcija į Vokietijos teisingumo ministro Heiko Maaso kvietimus socialiniams tinklams įvesti pinigines baudas iki 500 tūkst. eurų ir laisvės atėmimo iki 5 metų bausmes už „netikrų naujienų“ skleidimą. Pasak jo, „socialiniai tinklai turi pareigą cenzūruoti melus ir neapykantos kampanijas“.

Nors oficialiai teigiama, kad tuo siekiama „apsaugoti Vokietijos demokratinį procesą nuo manipuliacijos“, vis dėlto kritikai pastebi, kad „netikromis naujienomis“ nesunkiai galės būti laikomi tiesiog pranešimai, prieštaraujantys Angelos Merkel atvirų durų politikai bei kad ši programa gali nesunkiai būti panaudota politinių oponentų cenzūrai.

Panaši sistema bus pradėta taikyti ir Jungtinėse Valstijose, kur „nepriklausomu“ faktų tikrintoju pasirinkta organizacija Poynter. Nors ji įvardijama kaip nepriklausoma, tarp pagrindinių jos rėmėjų yra George'o Soroso Atviros visuomenės fondas, remiantis globalistines iniciatyvas visame pasaulyje.

Parengta pagal The Financial Times informaciją


Susiję

Pažangos ideologija 8903140058252542599

Rašyti komentarą

 1. Va va - pirma mintis perskaičius buvo, kad ne "netikras", o nepalankias naujienas cenzūruos. Spėju, šita "gera praktika" tuoj visame sajūze išplis. Back to the USSR. :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-01-18 13:49

   joo, USSR...Kaip ten sakoma- tas pats b...,ai ne, yra kitas-ta pati panelė,tik kita suknelė.Ar seniai čia uolūs vokiečiai prasižengėlius SS-ui skųsdavo.Taip,kad,labai gali būti,kad šis Angelės planas išdegs.O mes-ar tikrai jokia kaina ne per didelė,būti Europos Sąjungoje?..

   Panaikinti
 2. Anonimiškas2017-01-18 14:25

  Angelė ruošiasi rinkimams, mokosi iš obamidų klaidų.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Nežiniukas2017-01-18 16:52

  Na, Lietuvos TSR laikais buvo BK 68 straipsnis:

  "68 straipsnis. Antitarybinė agitacija ir propaganda

  Agitacija ar propaganda, kuria siekiama pakirsti ar susilpninti Tarybų valdžią arba padaryti atskirus itin pavojingus valstybinius nusikaltimus, skleidimas tarybinę valstybinę ir visuomeninę santvarką žeminančių šmeižtiškų prasimanymų tais pačiais tikslais, taip pat platinimas arba gaminimas ar laikymas tokio pat turinio literatūros tais pačiais tikslais –
  baudžiami laisvės atėmimu nuo šešių mėnesių iki septynerių metų su nutrėmimu nuo dvejų iki penkerių metų ar be nutrėmimo arba nutrėmimu nuo dvejų iki penkerių metų."

  Turėkite omenyje, kad "netikros naujienos" ir "šmeižikiški prasimanymai" yra viso labo sinonimai.

  Taigi, iš kur išėjome ir kur patekome? Ir ar būtinai reikėjo išeiti, kad vėl ten pat patekti?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Anonimiškas2017-01-18 18:06

   ir aš vis to paties klausiu(apie paskutinį sakinį)

   Panaikinti
 4. Anonimiškas2017-01-18 16:52

  Correctiv :) ...buvo panaši organizacija, vadinosi Glavlit

  AtsakytiPanaikinti
 5. Ką tik Sorosas įvardijamas kaip aršus Trumpo oponentas, paskui skelbiama, kad jis taps jo aplinkos cenzoriumi. Gražu žiūrėt, kaip maustomi žmonės. Mažiau kniskitės socialiniuose tinkluose, kurie totaliai perimami spec. tarnybų, jūsų auksinės mintys fiksuojamos ir kuriamas globalinis chaosas.Pavaikščiokite gryname ore, kur bent jūsų minčių neregistruoja milijonas suinteresuotų tarnybų. Gražių žiemos švenčių ir sėkmės atgaunant blaivų proitą.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item