Jau du vyskupai pasiryžo aukoti Mišias atsisukę į altorių po kardinolo Sarah paraginimo

Popiežius Pranciškus ir vyskupas Morlino Madisono vyskupas Robertas Morlino paskelbė, kad nuo spalio mėnesio pradės aukoti ordinarines ...

Popiežius Pranciškus ir vyskupas Morlino
Madisono vyskupas Robertas Morlino paskelbė, kad nuo spalio mėnesio pradės aukoti ordinarines Mišias atsisukęs į altorių (ad orientem). Taip vyskupas sureagavo į Dieviškojo kulto ir sakramentų disciplinos kongregacijos prefekto kardinolo Roberto Sarah raginimą visiems kunigams pradėti aukoti Mišias pagal daugiau nei 1500 metų iki Antrojo Vatikano susirinkimo vyravusį būdą - atsisukus į altorių. Jis tapo jau antruoju tai darysiančiu vyskupu Jungtinėse Valstijose.

„Kongregacija palankiai sutiko vyskupo pranešimą. Vėliau, kai apie tai sužinojo daugiau žmonių, gavome daugybę padrąsinančių laiškų iš vyskupijos tikinčiųjų ir kitų vyskupijų“, - teigė Madisono vyskupijos atstovas.

Vyskupas Morlino taip pat žada susitikti su savo vyskupijos kunigais ir paraginti juos pasekti savo pavyzdžiu. Jis tikisi, kad šis jo sprendimas padrąsins ir kitus vyskupus visame pasaulyje padaryti tą patį.

Madisono vyskupijoje seminaristai jau dabar mokomi laikyti ir tradicines lotyniškas Mišias. Šių metų pradžioje jis įsakė visoms parapijoms tabernakulius sugrąžinti į bažnyčių centrą - beveik pusėje jų tabernakulis buvo perkeltas prie šoninio altoriaus ar net į atskirą kambarį.

Mišias atsisukęs į altorių jau kurį laiką aukoja ir Linkolno vyskupas Jamesas Conley. Po kardinolo Sarah paraginimo, tai daryti nuo Advento pradėsiantis paskelbė ir Prancūzijos Frėjaus-Tulono vyskupas Dominique Rey.

„Kardinolas Sarah ir popiežius Benediktas XVI daugybę kartų pastebėjo, jog istorijos pabaigoje Viešpats nužengs iš Rytų su kylančia saule. Ir kai kunigas su kongregacija žiūri į Rytus, svarbu ne tai, kad jis kongregacijai atsukęs nugarą. Svarbu tai, kad kartu su kongregacija jis bent simboliškai atsisukęs į Rytus. Taip mes, vedami kunigo, tampame galinga armija, žygiuojančia kylančios saulės link, kad pasitiktume Viešpatį. Štai kas mes iš tikrųjų esame“, - pamokslo metu teigė vyskupas Morlino.

Parengta pagal Lifesitenews.com informaciją


Susiję

Religija 6086849260485978658

Rašyti komentarą

 1. Bravo, bravo. Laukiame Lietuvoje tokių pokyčių.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Anonimiškas2016-09-10 08:11

  hmm,lotyniškos mišios-na ir ko čia džiūgauti?Buvo jau tai,išsižioję mužikėliai paklausydavo,ausim pakarpydavo,gerai,kad padarė mišias lietuvių kalba.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nepakarpydavo. Būdavo maldaknygės su dviem lygiagrečiais tekstais - lotynų ir lietuvių. Galų gale keletą tų lotyniškų tekstelių išmokti nejau taip sunku? Ir Dievui didesnė pagarba. Ko jūs vis taip perdėtai dejuojat dėl tos lotynų kalbos? Man rodos, proto ji tikrai neatims, o tik pridės. Jau nekalbant apie kitką.

   Panaikinti
 3. Anonimiškas2016-09-11 10:13

  Norit pasakyti, kad dabar nekarpo ausimis ir aktyviai dalyvauja? Kokioje realybėje gyvenate? :) o šiaip, sakyti, kad 1500 metų žmonės nieko Mišiose nesuprato, o štai pastaruosius 50 metų tai jau tikras dalyvavimo pakilimas yra absoliučiai neišmanėliška. Pasidomėkit istorija. Nereikia keliauti laiku taip toli - bent į XX a. pradžią. Tuometiniai mužikėliai mokėjo daugiau maldų lotyniškai nei dabartiniai katalikai moka lietuviškai.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Anonimiškas2016-09-12 08:44

  joo,buvo tradicija mišias ir lenkiškai laikyti.Sakau,gal atgaivinkime...Na,jeigu Bažnyčia tokiais žingsniais tikisi daugiau žmonių pritraukti-tai,kaip sakoma,gerų startų.Nepykit,bet aš tokių Mišių nenoriu.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Anonimiškas2016-09-12 10:25

  Visiškai jokios prasmės neturintis komentaras. Lenkiškos Mišios - lenkų nacionalizmo išraiška, o lotynų kalba buvo ir yra universali Bažnyčios bei Vakarų civilizacijos kalba. Mišios lenkiškai būtent ir galėjo vykti dėl to, kad lotynų kalba buvo pakeista nacionalinėmis kalbomis (kitaip visos vyktų lotyniškai ir lenkų nacionalizmui Mišiose vietos nebūtų) Beje, jei jūs apie tarpukarį Vilniuje, tai visos Mišios tada vyko lotynų kalba, tik pamokslus sakydavo lenkiškai ir neleisdavo sakyti lietuviškai.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Bet aš nesuprantu: saviems reikalams žmonės išmoksta po kelias kalbas, o Dievui pagarbinti sakralinės kalbos net pradmenų nenori išmokti.

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dabar, kai jau tikintieji žino, kaip ir kas, galima ir lotyniškai. Visi jau mintinai moka šv. Mišių eigą. Mišios lotynų k. man pakiliau. Lietuviškai - buitiškiau. Ir kunigas turi būti veidu į tabernakulį, ne į minią.
  Ir, žiū, gal greitai Bažnyčios tarnai susigriebs, kad reikia Dievą garbinti, o ne korektišką politiką.

  AtsakytiPanaikinti

emo-but-icon

NAUJAUSI

Komentarai

SKAITYKITE

KVIEČIAME ĮSIGYTI!

SEKITE MUS FACEBOOK

Naujienų prenumerata

item